Acill!! Yardım ve Önerileriniz Bekleniyor(Maşa Alınacak) ??

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Merhaba Arkadaşlar, sizin uzman fikir ve görüşleriniz almak üzere bu konuyu açmakta bulundum.
Bende Voltage25 kadro var sizcce hangi Maşa yı almalıyım ki hakkını versin!): tercihim 100-150mm aralıgında olucaktır ve marka olarak Marzocchi ve Manitou 'dur.
Dikkat!! kullanım alanı Freeride olucaktır.
Disc fren ve kadroya renk uyumlulugu da olmalıdır...
Bir fiyat aralıgı vermiyorum çünkü 2.el de alabilme ihtimalim de var saglam ve temiz önerilerinizi bekliyorum ..
Arkadaşlar mümkünse fiyat/performans olarak uygun fiyattaki modellerden tercihde bulunalım :eek: ..teşekkürler

Scudo

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Mesela ben Marzocchi Dirt Jam Pro aldım 300YTL verip, yani bana sorarsan fiyat/performansı baya baya iyi. Sen de bi tane alıp güzel bi bakım çekersen hoşuna gideceğini düşünüyorum. Renk siyah..

Ha eklemeyi unutmuşum tabi freeride maşası değil dirt jump maşası ama sorun yaşamazsın diye düşündüm sonuçta fazla uçmayacaksın büyük ihtimalle. Bi göz at derim.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
@Sahinoz

sahınoz 2. el mı yoksa getırttın mı ?

benım bıldıgım kadarıyla tr de sıfır satısı yok degıl mı ?

ama super secım olmus

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
@BMX_rider07

walla benım super bır bılgım yok ama,
bence eger bulabılırsen Marzocchi'nın 2. el dj serılerıne bakabılırsın.
manitou'nun da ıyı bır marka oldugunu arkadaslardan duydum .
bıldıgım kadarıyla delta bısıklette manıtou masalar var .ulas beye bır sor ıstersen .eger varsa gercekten yardımcı olur .

• Beğen

mustafa kırbıyık

Forum Demirbaşı
Tepki
94
kardeş eğer freeride yapıyorsan ve de yüksek bir maşa istiyorsan marzocchinin bu konuda güzel maşaları var.bide tabiki de manitou var .Manitounun bu amaca yönelik ürettiği travis modeli var ki sorma gitsin aks milli 180 mm esneme paylı eğer istersen bende de bir tane manitou var 145 mm mustafa_693@hotmail.com

• Beğen

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
@punkermanmania

Bi arkadaşın Cannondale Chase'den çıkma maşasını aldım 2.el, sıfırı zaten daha üretilmiyor bu sene DJ3 de kalktı sadece kazıklar kaldı :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Teşekkürler Arkadaşlar, Tavsiyelerinizi degerlendirmeye alacagım :)...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar konu güncel hala"!
maşa arıyorum Manitou Silver nasıl bir maşa 2007 modeli Corratec x vert s02 in üzerinden çıkarılmıs orginal maşadır ve kaç gr? ve voltage a takarsam sorun cıkarır mı? ama ileride freeride la ugraşırsam totem alıcagım o yüzden soruyorum Manitou silver bir XC maşası, şimdilik araazi şartlarında kullanacagım nasıl gider sizce?

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Aslında belki de Rock Shox Tora düşünebilirsin, bi arkadaşım almıştı hoşuna da gitti street de yaptı ormanda arazide de takıldı. 80-130mm ayarı gayet kullanışlı olabiliyor..

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
forumdan sinto da tora maşa var...ona sorabilirsin

caner(bmx)

Forum Demirbaşı
Tepki
124
ben bir marzocchi kullanicisi olarak marzocchi diyorum ve israr ediyorum omurluk masadir daynikliligi olsun boyasi olsun keceleri olsun dort dortluk bir masadir en alt modeli bile olsun yeter yani we her zamanda bakim yapmana gerek yok , freeride dusunuosan da 66 serisi dusun derim

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
QUX yorumun için teşekkür ederim az önce 66 serilerini inceledim hepsi birbirinden güzeller ama benim jantın göbegine mandallı sistem kabul edebiliyor yani 66 serisi mandallı sistem degil bunlar alyenli.. o yüzden bu maşayı alsak bile tekrar bir göbek uyum sorunu çıkacak :(...?

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@Sahinoz Korayın maşasını alan senmiydin :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Maşa alınacaktır, ilan günceldir, görüş ve önerileriniz düşük fiyatta ve hafif maşalardan yana olursa memnun olurum :)...

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Tora alıp kurtulmanı tavsiye ediyorum...

2006 Tora 318 85-130 U-Turn kullanıyorum...
Kullanışlılık olarak çok iyi bir maşa...
Zaten sahip olduğun kadroda 130 mm üzeri kullanımda ergonomi sorunu yaşarsın...Ön taraf kafasına göre davranır 150 mm de...

Tora alırsan genel kullanımda 90-110 gibi bir seviyede kullanırsın, arazide 130 yaparsın, keyiften dört köşe gezersin:)