Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acill!! Yardım Lütdenn Fikir ve Yorumlarınızı bekliyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperen ergeç tarafından paylaşıldı.

1. alperen ergeç

alperen ergeç Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben yeni bir bisiklet almak istiyorum.Daha önce bianchi shark kullandım ve hiç off demedi yaklasık 6 yıl kullandım onu hala boyası dahi kalkmış degil o yüzden bianchi düşünüyorum ama 6 sene önceki bianchi ile aynı kalitedemidir onu dahi bilmiyorum bianchi olursa hangi modellerini önerebilirsiniz..Fiyatına Gelince en fazla 600TL.Ben Antalya da yaşıyorum oranın şartlarını da göz önünde bulundurursak sevinirim Şimdiden yorumlarınız ve iliginiz için teşekkür ederim...

2. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Forumu biraz araştırırsanız eğer Bianchi' nin pek tavsiye edilmediğini görürsünüz. Bisikletlerinin eski yaptıkları bisikletler kadar kaliteli olmadığını söyleyenler de var. Ama günümüzde bu pek de önemli değil. Belirli fiyat aralığındaki bisikletlerde genellikle aynı komponentler kullanılıyor. Bu durumda önemli olan, bütçeniz dahilinde en iyi komponentlere sahip en beğendiğiniz bisikleti almak olmalı. Bianchi' nin de elbet iyi bisikletleri var ancak fiyatları gereksiz yere yüksek ve markasına para ödemiş oluyorsunuz. Yani demek istediğim, Bianchi' nin 600 TL' lik bir modeli yerine 600TL' ye başa marka bir bisiklet alırsanız daha iyi komponentlerden oluşan daha üst sınıf bir bisiklet alabilirsiniz. Öncelikle en uygun fiyatların Salcano' da olduğunu belirtmek isterim. Düşük fiyatlara yüksek kaliteli bisikletler sunuyorlar.
    Tavsiyelerim sırasıyla;

SALCANO : ALU (Benim kullandığım bisiklet.)
    400 TL gibi bir fiyata hatta biraz daha bile altına bulabilmeniz mümkün.
    Alüminyum kadrolu, komple shimano komponentleri olan, çift katlı özel örüm jantları ve renk uyumuyla ayrıca çok da yakışıklı bir bisiklet. Tam anlamıyla bir fiyat/performans canavarı

ASTRO 500 TL gibi bir fiyata bulabilmeniz mümkün. Alu' nun bir üst modeli gibi bir şey. Komponentleri Alu' ya göre birazcık daha kaliteli.

Ayrıca bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz eğer NG 255 SRD modelini de tavsiye edebilirim. 800 TL gibi bir fiyata bulabilmeniz mümkün, Ancak belirtmek isterim ki Giant, Kron, Scott gibi markaların Salcano Ng 255 Srd modeline eşdeğer özelliklerde olan bisikletleri 1000 TL ve üzeri fiyatlara satılmakta. fiyat/performans oranı mükemmel bir bisiklet.

SEDONA : 711 550 TL gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Sedona' nın başlangıç seviyesindeki modellerinden. Salcano' nun Alu veya Astro modelleriyle hemen hemen eşdeğer özelliklere sahip, biraz daha pahalı.

KRON : XC 500 550 TL gibi bir fiyata bulabilmeniz mümkün. Bu da, Sedona gibi, Kron' un başlangıç seviyesindeki modeli. Bu bisiklet de Tıpkı Salcano' nun Alu ve Astro modelleriyle hemen hemen eşdeğer özellikleri olan bir bisiklet. Ancak kadrolarının çok sağlam olduğu ve ömür boyu garantili olduğu söyleniyor (Yalnızca kadro) Ayrıca kadroları şık grafik ve tasarımıyla göz dolduruyor.

Netice olarak belirlediğiniz fiyata, eğer ikinci el düşünmüyorsanız, alabileceğiniz sıfır bisikletler bunlardan biri olmalı. Ben bir kullanıcı olarak Salcano' yu tavsiye ederim. Hatta kullandığım Alu modeli, şu anda piyasada sıfır olarak en uygun fiyata alınabilecek en iyi bisiklet. Ancak markaya biraz daha para vermek isterseniz de Sedona ve Kron' un yukarıda belirttiğim modellerini düşünebilirsiniz. Özellikler ve kalite de eşdeğer olduğundan, iş birazcık da göz zevkinize kalmış durumda..
    Kolay gelsin

alperen ergeç bunu beğendi.
  3. emregogus

emregogus Aktif Üye

Seviye:
    antalyada bike house var, gökhan abi, bisikletimi alırken çok yardımcı oldu, oraya uğramanızı görüş almanızı öneririm. Ayrıca 2.elde düşünürseniz piyasa bike house'da dönüyor:D

4. alperen ergeç

alperen ergeç Yeni Üye

Seviye:
    hmm anladım gerçekten çok teşekkür ederim.amortisörlü bisikletler kullanışlı degil galiba onlardan önermediğiniz için..

5. alperen ergeç

alperen ergeç Yeni Üye

Seviye:
    Şu antalyadaki bisiklet mağzalarının adları ve ardeslerini verirseniz çok memnun olurum....

6. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çift Amortisörlü bisikletler kullanım amacına göre tercih edilebilecek bisikletlerdir. Kötü arazi koşullarında konforlu olacaktır. Ancak çift amortisörlülerde gücün bir kısmı arka amortisörde kaybolacağından özellikle yokuş çıkarken ve düz yolda sizin için yorucu olacaktır. Ayrıca size önerdiğim bisikletlerin tamamı alüminyum kadrolu ve hafif (12-14Kg) bisikletlerdir. Alacağınız bisikletin Alüminyum kadrolu olmasına muhakkak dikkat edin. Demir bisiklet alırsanız çok daha ağır olacaktır ve bu da bisiklete bindiğinizde aynı zamanda bisikleti de taşımak için extradan yorulmanız anlamına gelecektir.

7. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İnternet üzerinden de almayı düşünebilirsiniz. Sezon sonu itibariyle şu an pek çok yerde bisikletler %20 ila %30 indrimde. Bu indirimli fiyatlar üzerinden de kredi kartınızla 6-12 taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Hatta Salcano düşünürseniz internetten almak sizin için daha uygun bile olacaktır. Çünkü firmanın yurt çapında çok yaygın bir servis ağı mevcut. İnternetten satın aldığınızda bisikletiniz kutu içerisinde demonte halde gönderilecek ve kutusundan iki tane de ücretsiz servis kuponu çıkacaktır. Biri ücretsiz ilk montaj, diğeri ise ücretsiz ilk bakım kuponu. Aşağıda vereceğim linkten Antalya servis listesine ulaşabilirsiniz

http://www.salcano.com/servisler.aspx?dType=0&cityID=0

8. emregogus

emregogus Aktif Üye

Seviye:
    barbaros çay bahçesini biliyorsunuzdur. ordan bahçeliye yani 100.yıla doğru sapan yolda 400 metre girin. karakola gelmeden köşede bir bisikeltçi var gökhan abi. ben ordan aldım, işçilikte çok kaliteli.