Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ACILL Scott Aspect 640 Boy secimi YARDIM

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SamiKayhan tarafından paylaşıldı.

1. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Haftaya bisiklet alacağım. Ama boy seçimi yaparken kararsız kaldım. Boyum 1.70 ve 61 kiloyum.Bisikleti alacağım magazada Medium boyu kalmamış large boyu var.Large boyu sizce çok mu büyük olur bana tavsiye eder misiniz? Lütfen Yardım edin çok kararsız kaldım. Birde bu site güvenilir midir?
    http://www.bikeandoutdoor.com/

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

sami bey bacak uzunluğunuzu ölçermisiniz,
    kaç cm ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmeyin içerden ölçün iki bacak arasından ölçüm yapın ..ayağınızın topuğundan bacağınızın gövde ile birleştiği nokta bazdır..
    evet önemli..

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sizin boyunuza Large degil Medium bile büyük, size Small gerekiyor.

4. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    87 cm.Sizce uygun mudur?

5. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    L büyük gelir oluru yok.
    M size uyar 46cm kadro sorun çıkaracağını düşünmüyorum
    44 yada 46 cm kadro bakın.

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    benim bacak uzunluğum 83 cm boyum ise 1.74 bir cm hata yapmışım gerçi önemli değil ,şimdi sizin boy benden kısa (1.70) bacağınız uzun eminmisiniz ? ,,

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mountain Bike Saddle Height

eğer ölçüler doğru ise durum bu, bacak 87 cm ama 86 hesaplıyor 87 yok ,önemli değil 1 cm, boyunuz 1.70 ise durum bu, seleden pedala olan uzaklık 94 cm olacak ayarı ..

Print Start Over
    Use this information as a starting point when setting your saddle height.

Rider Details

Adult, male

Height (H)

• [*=center]5' 7"
      [*=center]67"
      [*=center]170 cm

Leg Length (I)

• [*=center]34"
      [*=center]86 cm

Your Saddle Height

Here is your saddle height measurement based on your height and leg length. Adjust your saddle using the instructions below.
    Read our guide to bicycle saddlesto learn more.

[​IMG]Mountain Bike Saddle Height

Saddle Height

• [*=center]37"
      [*=center]94 cm

Adjusting your Saddle

Use these instructions to properly adjust your saddle height:

• Starting Saddle Position

Level your saddle so it's parallel with the ground (A) and centered from front to back (B) on the seat post. Also make sure the nose of the saddle is pointing straight towards the front of the bike (top view).
    • Set Saddle Height to 37" (94 cm)

Line up your cranks with the seat tube so they form a straight line from the saddle down to the ground. Then adjust your saddle so the distance between the top of the saddle and top of the lower pedal is 37" (94 cm). See red dotted line in the diagram.
    • Proper Knee Extension

Once your saddle height is set, your legs should almost fully extend during your pedaling downstroke. See the slight bend in the knee in the diagram. This is the proper saddle height.
    • Remembering your Saddle Height

Note the marking on your seatpost, if available, or mark the seatpost with a small amount of tape or permanent marker (M) so you can easily reset your saddle height if necessary.
    • Set Saddle Fore/Aft Position

Sit on your bike with the pedals parallel to the ground (at 3 and 9 position). Adjust your saddle forward or back until your knee is directly over the pedal spindle. Use a string with a key tied to one end and hold it to your knee to make sure it drops down through your pedal.
    • Try it out

Ride for a week or two at this new saddle height. If you have discomfort when riding, adjust your saddle height up or down in 5mm or 1/8" increments, riding for a couple weeks after each adjustment, until you find a comfortable saddle height for your body.

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sabit Kadrolu - Hard Tail MTB

Boy Kadro Boyu (cm) Kadro Boyu (inch)
    155 - 165 35 - 38 cm 14 - 15 "
    165 - 170 38 - 41 cm 15 - 16 "
    170 - 175 41 - 43 cm 16 - 17 "
    175 - 180 43 - 46 cm 17 - 18 "
    180 - 185 46 - 48 cm 18 - 19 "
    185 - 190 48 - 53 cm 19 - 21 "
    190 - 195 53 - 56 cm 21 - 22 "
    195 - 200 56 - 58 cm 22 - 23 "

boy 1 .70 sizin ve bacak uzunluğu tabi doğru ise 87 cm ,, bacak uzunluğu fazla olduğu için sizin 19 inç üstü olacak tabi doğru ölçtü iseniz 87 cm bana biraz fazla geldi ,,,,siz boyunuza göre bisiklet alırsanız bacağınız uzun olduğu için kadro size uygun olmaz..size 17 inç olmaz tabi..benim bacak uzunluğum 83 cm 19 inçi 5 yıldır kullanıyorum sorun yok siz 19 inçinde üstünde 20 inç kullanacaksınız bacak uzunluğunuza göre yorum yapıyorum bacağı uzun olan büyük kadro alacak..

http://www.mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp?apis=87&BikeType=hardtail&submit=Hesapla

nitekim burada 19.66 inç olacak 20 ye yakın ..yakın sonuçlar çıkıyor ..sele kilidinden ayna kolun orta noktasına ise 49.94 cm olacak.

9. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kudret Bey Medium boy uygun olur değil mi siz olsaydınız Large mi alırdınız?

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla sami bey, bacağınız benimkinden uzun sorun orada benim 83 cm sizin 87 cm şimdi mesele nerede ,mesele o 4 cm, uzun yolda size ne gibi dez avantaj verecek bilemeyiz ,risk varmı ? ??? large kadro yani 19 inç alırsınız sonra uzun yollara gidince bi takım rahatsızlıklar olurmu ,yalnız şu bi gerçekki gerek mtb de gerekse yol bisikletinde yalnış kadro alan arkadaşlar burada şikayetlerini dile getirdiler şimdi son tahlilde şunu yapın mtb almadan önce seleye oturmayın ve iki bacağınızın arasına bisikleti alın, apış aranıza mesafe, üst boruya tabi, 3-4 parmak boyu olursa o kadro sizi yormayacak bunu 19 inçte deneyin birde 20 inçte baktınız hangisinde sorun yok onu alın görmeden deneylemeden bilemeyiz...benim kadroya olan mesafe tam 3 parmak boyu ve 200 km lerde şimdiye kadar tek sorun yaşamadım bu kadroda ,tam 5 yıldır..midyum size ufak gelir nedeni bacak uzun 87 cm açıkçası midyum bende ufak kalmış idi..

11. SamiKayhan

SamiKayhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Large'da bana büyük geldi :) Muhtemelen ben 87 cm'i yanlış ölçmüşüm. Almadan önce 1-2km sürerim zaten Teşekkürler :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.