Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Açılı gidon ayarı yardım (fotoğraflı)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar açılı gidon ayarı nasıl kaç derece olmalıdır ? üzerinde 10 dereceden 50 dereceye kadar derece var ben en rahat ettğim 30 dereceye ayarladım bazı sitelerde sele boyu ve gidon boyu aynı olmalı diyor ama benim gidon biraz daha yukarıda kalıyor gibi. fotoğraflarıda yüklüyorum sizce nasıl? varmıdır bunun bir kuralı ? yardımcı olursanız çok sevinirim ? bu arada boyum 1.190 [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bir fikri olan yokmu arkadaşlar?

3. SerinUcer

SerinUcer Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    En dogru açı sizin rahat oldugunuz açı olacaktir. Açıyi arttirdikça sele ile gidon arasindaki aciklik azalacaktir. Bu yuzden gidonu ayarlarken seleyi de degisik ayarlarda denemeniz faydali olacaktir. Fotograflardan gordugum kadariyla seleniz öne dogru bir miktar açıli durumda. Selenizin ust kismi yere paralel olacak sekilde ayarlandigi takdirde kollarinizla kendinizi gidondan destekleme ihtiyaciniz azalacaktir. En basta dedigim gibi gidonboynu açısinda kesin bir kural olmadigini dusunuyorum. Deneyerek en rahat pozisyonu bulacaksiniz.

Birtan Kolburan bunu beğendi.
  4. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Deneyerek bulacaksın bende mesela 130 derece ideal açı. Ama bu açıyı bulmak için neredeyse 2 ay boyunca ufak ufak ayarlamalar yaptım.

Birtan Kolburan bunu beğendi.
  5. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar .Ben yaklaşık 5 aydır bu açıda kullanıyorum gidonu en rahat ettiğim açı bu uzun turlar yapıyorum 100 km ve üzeri şehir içi bir rahatsızlık yaşamadım şimdiye kadar ama bisikletin üzerinde çok dik ve kötü durduğumu düşünmeye başladım ama dış görüntüden daha çok rahatımız önemli tabiki :)