Bisikletimi nasıl koruyabilirim?

mehmets

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Kron
Herkese öncelikle iyi günler . Ben forumda yeniyim bundan dolayı bisikletimin korunması için size bir soru soracağım:

Ben yazın bisikletimi bırakınca ,üstünde bir sürü aksesuar oluyor. Bunların çalınmaması ve bende etraftakiler deymesinler, oynamasınlar riske atmak istemiyorum . Kilitim var ama ben bisiklete branda gibi bir örtü mü almalıyım? Nasıl bir tavsiye verirsiniz bisikleti korumak için ? Veyahult bir kılıf mı almalıyım ? Nereden bulabilirim? Bana uygun bir fiyata satacak olur mu ?

Scudo

Berfu emre

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Engin ATAL

Keşke buraya yazsaydınızda bızde yararlansaydık bızde merak edıyoruz

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
site adı vermek ne kadar doğru bilemiyorum ama yinede paylaşayım ; buyrun << (link)

mehmets

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Kron
Engin Bey mesajımı dikkate aldınız mı bilgilendirirseniz sevinirim SAYGILARIMLA

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
O cantadan da alınabılır para sıkıntınız yoksa . Ama parasal yonden sıkıntınız varsa guzel geniş bir naylon alın , bisikleti temizledkten sonra naylonla sarın acık olan kısımları bantla yapıstırın .

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emre adam bisikleti depoya kaldırmıyor, kalabalık yerde park edince meraklı gözlerden nasıl savunabilirim diye soruyor :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yanlış anlamayın ama bu durumda ACİLİYET nedir ?

Bu tarz başlıklar arttıkça, gerçekten acil olan durumlar arada kaynayabiliyor.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Musa Sağol

Sabah naylonla , akşam geri sök :D

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Musa Sağol

Kalabalık bir ortamda bisikleti korumanın tek yolu bisikletin yanından bir an bile ayrılmamak, başka yolu yok.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Musa Sağol

aynen :D Bende yazın uzun sure bısıkletı bıryerde bırakacak sandım acil diyince acil cevap verdim .d

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Engin ATAL

Bu branda decathlon mağazasının ürünüdür ve 55 liraya alabilirsiniz mağazasından.
(link)

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
o çantayı çalarlar, çantayıda çalarlar bisikletide çalarlar, aksesuarlarıda çalarlar. benim arabamın brandasını bile çaldılar. sen en iyisi o bisikleti oraya koyma depo bodrum kömürlük gibi bir yere koy sakla kafan rahat olsun.

Furkan D

Aktif Üye
Tepki
24
bence kılıf daha çok dikkat çeker. aa bu neymiş bi bakalım? diyen zevat her yerde. özellikle viteslerle çok oynuyor şe....ler. ... var sanki!!

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@Özgür KK

Kesinlikle katılıyorum ayrıca başlığın çok alakasız bir bölümde açılması da cabası. Neyse arkadaş yeni forumda ona yormak lazım bunları sanırım :)

Sorunuza cevaben, ben kilit bile kullanmıyorum çünkü bisikletimi kattiyen dışarda bir yere kilitleme taraftarı değilim bisikleti evimden alır evime koyarım. Eğer biyerde oturucaksam ya bisikleti yanıma aldırırım yada bisikletle çıkmam dışarı..

Genede yok ben illa dışarıda tutucam bisikleti bu riski alıyorum diyorsanız bence aksesuar seçimini ona göre yapmalısınız. Mesela yerinden çıkabilen kablosuz km-saati, yerinden çıkabilen ön ışık, yerinden çıkabilen sele altı çanta.. Böylece bisikletinizi kitleyip biyere giderken bu parçaları çıkarıp cebinize atabilirsiniz sizinle beraber güvende olurlar, sele altı çanta da çıkınca el çantası gibi oluyor kötü durmuyor

• Beğen
Tepkiler: Furkan D