Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil! yol bisikleti tavsiye!...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onurelmas tarafından paylaşıldı.

1. onurelmas

onurelmas Üye

Seviye:
  2. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk iki linkteki bisikletler yol bisikleti değil. son linkte olanın da donanımı veya herhangi herhangi bir özelliği yazılmamış.

açıkçası 400 ytl civarına hiç düzgün yol bisikleti görmedim, dağ bisikletlerinin giriş seviyesi olanları(sedona borla, kron xc500) ancak bu paralardan başlıyor.

tavsiye olarak şu iyidir bu kötüdür diyemeyeceğim çünkü eski bisikletim dışında yol bisikleti tecrübem yok, o da zaten düzgün bir bisiklet değildi ve o zamanlar bu işi ciddi yapmıyordum. ancak bütçeni biraz daha arttırıp ikinci el nıspeten düzgün ve hafif bir yol bisikleti bulabilirsin saniyorum.

3. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    forumdaki ikinci ellere baksan daha iyi olur,

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selam,

Sizin vermiş olduğunuz ilk linkteki bisiklet ve bu tarzdaki bisikletlere street bike (şehir bisikleti) deniliyor ve oldukça ağır oluyorlar.

İkinci linteki bisiklet, hybrid tarzı denilen, yol bisikleti lastikleri ve kadrosuna çok benzeyen ve gidonu yol bisikleti gidonu olmayıp mtb bisikleti gidonuna benzeyen nispeten street bike bisikletlere göre daha hafif olan bisikletlerdir.

Üçüncü linkteki bisiklet; tamamen yol bisikleti olarak tasarlanmış fakat üzerindeki kompenantlar ve bisikletin ağırlığı konusunda hiçbir bilgi verilmemiş ve markasının ümit olması sebebiyle büyük bir ihtimalle çok ağır ve kalitesiz malzemeden oluşmaktadır.

Kısaca sizin hangi türde bisiklet almak istediğinizi anlamayadım. Şöyle bir soru yönelteyim. Siz bisikleti ne amaçla kullanmak istiyorsunuz. Tamamen üçüncü linkteki gibi yol bisikleti istiyorsanız. Ümit markalı bisikleti kesinlikle tavsiye etmem. O bütçeyi biraz daha zorlayarak çok daha hafif, sürüşü daha konforlu ve üzerindeki kompenantları çok daha sağlam kaliteli bir 2. el yol bisikleti almanızı tavsiye ederim. Yok ben birinci linkteki gibi çamurluklu, sepetli, arkada taşıma bağajlı bir bisiklet istiyorum diyorsanız. 1. linkteki Geotech olabilir. Çünkü Geotech Delta bisiklet tarafından üretilen ve arkasında Delta bisikletin güvencesi olan, diğerlerine göre (Ümit bisiklet ve süper marketlerde satılan adı belli olmayan bisikletler) çok daha kaliteli bir bisiklettir.

Şunuda eklemek gerekirse, hangi bisikleti alırsanız alın, sakın beyaz eşya satan firmalardan, spot malzeme satan yerlerden, linklerini verdiğiniz yerlerden, büyük süpermarketlerden almayın. En iyi marka bisikleti bile almış olsanız, size bisikleti satan yer bu iş üzerine ihtisaslı olan bir yer olmadığı için ileride karşılacağınız her hangi bir problemde size destek veremeyeceği gibi satış esnasında bile kafanıza takılan bir soruya çözüm bulamayacağınız şimdiden söylemek isterim. Sonuçta bakkaldan peynir, ekmek almayacaksınız. 400-500 YTL. verip bisiklet alacaksınız. Yeni alınan bisikletler bir müddet sonra yeni olduğu için jant telleri, fren ve vites telleri gevşeme yapacağından ilk bakım yapılması gerekiyor ve bu hizmeti bisikletçiler ücretsiz yapıyor. Siz süpermarketten veya bu sitelerden aldığınız zaman bu işlemi nerede yaptıracaksınız. Dışarıda bir bisikletçiye yaptırdığınızda 30 lira akort için 10 lira vites ayarı, fren ayarı ve diğer işçilikler için vereceksiniz. Kısaca bir sürü sebebi var.

gunay., Gürsel A., hogutmen ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    onur abi ben sana bianchi slr 200 öneririm ama senin fiyat aralığını geçiyor biraz,Türkiyede satılıp satılmadığını da bilemiyorum,ben de yeni kullanmaya başladım, her ne kadar alışamasam da çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

6. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    Melis hanım aldığınız bisiklet, bianchinin orta seviye modellerinden biridir ve başlangıç için ideal..

Konuya dönersek, o fiyat aralığında bir yol bisikleti bulmanız zor... Giriş seviyesindeki mtb lere bakmayı düşündünüz mü hiç? Hafif kadrolu oluyorlar. Yol lastiği taktırdığınızda iyi bir model olabilir.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Yol bisikleti almaktansa mtb'ye slick lastik takıp idare etmeyi çok da tasvip etmiyorum (yol bisikleti almayı düşünen arkadaşlar için).
    Melis Hanım'ın bahsettiği bisiklet bence maliyetinin yanında biraz sönük kalıyor. Ve bence de 400 ytl civarında yol bisikleti almak bu devirde kolay değil; öyle bir bisiklet bulsanız bile uzun vadede yüksek performans beklemeyin. Benim tavsiyem ise giriş seviyesi için: Trek 1000 olacaktır (990 €). Ama bu bisikleti önümüzdeki sezon başlangıcı almak daha kârlı: bu dönemde ciddi indirimler sözkonusu olabiliyor.

8. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bisiklete (Tıklayın)göz atın bence..Gerekirse aksesuarlar sökülür, zaten hafif olan bisiklet daha da hafif olur.. Lastikleri zaten yol bisikleti lastiği. Çok hızlı ve hafiftir.. Adam gibi bir yol bisikleti 1000 YTL den aşağı değil..

9. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
  10. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    merhaba melisbursu, verdiğin bisikletle ilgili detaylı bir bilgi göremedim ben. Ayrıca onun kadrosu artık çöp olmuştur gibime geliyor. Forumda ikinci elde çok daha iyi ilanlar var. Para boşa gitmesin.

11. onurelmas

onurelmas Üye

Seviye:
    tekrar selam arkadaşlar. öncelikle buraya mesaj yazmamla birlikte forumdaki diğer tüm yazıları okudum sayılır. keşke okumasydım, şimdiye 50 kez bisikleti lmıştım. öncelikle iki haftadır sürekli bisiklet kullanıp ihtiyaçlarımı belirlemek istedim.
    1) asvalt yollarda arabalar bile zor gidiyor, kalın lastikli bir bisiklet kullanmama rağmen yollardaki mucurlar beni baya sarstı. o kadar sarstı ki bisikletten inmeme neden oldu. ve şehirdeki mazgalları da görünce artık ince tekerli olması illede şart değil benim için.
    2) önce 28" jant istiyordum ki benim hızımı kesmesin. Ama yine yollarda çoğu kez hızlanmak ve yavaşlamak zorunda kaldım. bu nedenle sürekli fitesle oynayıp 28" jantın teker çapını kalkışta tolere etmeye çalıştım. bu da beni oldukça yordu. ayrıca düşük süratte 28" jantta dengede durmanın daha zor olduğunu anladım. sözün kısası süratli gitmek yerine komforlu gitmek benim için daha önemli olduğuna karar verdim, 26" daha uygun.
    3) yarış bisikletlerinin direksiyonunu oldum olası hiç sevmem ve eğilmek belimi ağrıttığı gibi yine komforumu azaltıyor.

sonuçta herkes gibi bende MTB denilen bisikletlerden almaya karar verdim. sonra ıspartada oturduğum için bisikletçileri dolaşaym dedim ve katologlarını aldım. param bianchi orion ds marka bisiklete yetiyor. galiba onu alacağım. satıcıda liste fiyatından 150ytl düştü yaklaşık 430ytl ye geliyor. derken N73 telefonumu sattım. biraz daha param oldu. bianchi granada model bir bisiklet var. heralde sıkı pazarlık yapsam o satıcı bana 750 ye bırakır. ama forumlara baktım granada sanki dünyanın en kötü bisikleti. herkes onun yerine şu 1.5 milyarlık bisikleti aldiyor.
    artık kafayı yemek üzereyim. yakın zamanda şu orion ds bisikleti alacağım, ruh sağlığımı korumak için. yazılanlar için herkese teşekkür ederim.

12. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla onur elmas arkadasım. sana 750 ytl ye bırakacagı bianchi bisikletten ne kalite ne servis nede surus keyfi acisindan bir keyif yasatır.bindiğinin 3. gunu sagdan soldan ses gelmeye baslar. benim tavsiyem 750 ytl ayırabiliyorsan kron, sedona veya amoeba tadındaki markalardan arastirman ;)

13. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Orion ds alıp paranı çöpe atma... Bianchi SLR 200 denilen cromoly maşalı iğrenç ötesi o bisikleti de alma... 1000 ytl olduğuna bakma; o paraya çok çok daha iyisini alabilirsin... Anlıyacağın Türkİşi Bianchi(Çakma Bianchi de denebilir)'lerden uzak dur... O paraya ikinci el bir şeyler bakabilirsin; aman dikkat diyim bir ilan forumda birkaç kez yayınlanabiliyor farklı fiyatlara... Mutlaka birkaç kişinin özeline pm at bu adam kazıklıyor mu türünden... Forumun tadını hiç bir şey kaçırmaz, bu kandırmacılık-dolandırıcılık kaçırır... Diğerleri geriye dönüşü olan şeylerdir...

İyi pedallamalar...

14. onurelmas

onurelmas Üye

Seviye:
    arkadaşlar forumda dolaşınca bu biançi denilen bisiklettende almamaya karar verdim. yarın amobea hussar ı sipariş ediyorum. herkese bol pedallı günler dilerim.

15. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    En iyi kararı vermişsin aradan gecen zamanda gördügüm kadarıyla sadece ön aktarıcıda bir küçük sorun var galiba :)
    iyi pedallamalar dilerim Hussar ını güle güle kullanman dilegimle..