Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardima İhtİyacim var !

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Koroglu tarafından paylaşıldı.

1. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar geçen kış ayından beri bisiklet almak istiyorum ve forumda bir çok konuyu gezdim dolaştım.
    İlk zamanlar bisiklet hakkında hiç bir bilgim yoktu sadece biner ve zevk alırdım.
    Şimdi azda olsa biraz donanımlar hakkında bilgim oldu.700 TL den 1000 + birkaç TL daha olan bütçem ile bir mtb bisikleti almak istiyordum.
    Bisikleti kullanma amacım pro şekilde downhill olmasada dağda bayırda dolaşmayı istiyorum.Bu yüzden sağlam bir kadro sağlam maşa sağlam donanım olan bisiklet aradım.
    carraro daytona'da karar kılmıştım.Ama tam bir mtb yapmak istedim toplama ile sram set , R.S maşa , amacıma uygun sağlam bir kadro bulmak istedim ama çok pahalıya patladı.
    parçaları tek alınca gidon dan selesine herşey en az 50 TL.
    Bugün Rockrider 6.3 ' ü gördüm beni kadrosu büyüledi(orta amartisoru guzel yaylanma yapıyordu) ama donanımı daytonaya göre düşük.rockrider'e biraz masraf yaparak acaba istediğim gibi birşey yapabilir miyim denersiniz.
    Acaba daytonayı alırsam atlama zıplamada bisikletin kadrosuna maşasına birşey olur mu ? veya daytonaya yakın fiyatta en fazla 100 150 TL fazlası olabilir.istediğimi yapabileceğim bir bisiklet var mı ?
    Rockrider kullanan arkadaşlarımız varsa biraz bilgi verebilir mi ?

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Başlığa şöyle yazıyorlar ya...

Gece almaya gidecen sanırım bisikleti. :)

3. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    haklısın ama gerçektende acil bilgiye ihtiyacım lazım.İşe başladım başlıyacağım direk almayı istiyorum.Salcano canıma tak etti :D 20 kilo gitmiyor bodyciler gibi ayak kaslarım oldu.

4. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    F/P açısından daytona önde görünüyor. :)

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dağda bayırda gezmek için orta amortisör kesinlikle lüzumsuz.Kesinlikle almayın.

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hangi Salcano'ymuş o 20 kilo olan? Bu arada vücut geliştirenlerin çalıştırdıkları bacak kasları(ayak değil) ile bisiklete binmeyle oluşan kaslar aynı değil ne yazık ki. Bazı markaları laf olsun diye eleştirmesek daha iyi olacak. Bunu yapmadan da istediğiniz bisikleti alabilir veya istediğiniz bisiklet için öneri isteyebilirsiniz...

7. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    rockriver'i kafadan eledim. Peki dağda bayırda gezmek için daytona kadrosu donanımı sağlammıdır dayanır mı veya onunla aynı veya biraz fazla maliyette bir bisiklet alırsam hangisini almamı tercih edersiniz.
    Birde ileride maşa yı ve aktarıcıları ve fren sistemini filan değiştirebilirim.Bu değişikliklere olanak veren bir bisiklet önerirseniz güzel olur.

8. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    Farkındaysan salcano şöyle kötü salcano böyle kötü demiyorum kendi bisikletimin ağır ve şuanki bisikletimi sevmediğimi söylüyorum.

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam işte ben de merak ettim o 20 kilo olan hangi modeliymiş diye. Şu anki bisikletinizin modeli yok mu?...

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sağda solda model belirtmeden marka karalayan, bunu bilhassa da Salcano ve Kron için yapanlar yok mu, sinirlerim tepeme çıkıyor. Salcano'nun şu modeli var ve çok ağır demek yerine "Bende Salcano var 20 kilo" bilmem ne. Hiç bilmeyen bir kişi dahi şunu okuyup kafasında "Salcano = Ağır ve kötü" şeklinde birşey kalsa ki bunu Kron bisikletleri için ileri derecede yaptılar ve Kron kullanmayanlar bile "Maşası kötü yaa" deyip geçebiliyor, forumun da içine ediyorsunuz kalitesinin de.

Başlık adında hayır var mı ki konuda hayır olsun.

11. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    başlık kötü ise bakma girme ve ilgilenme bu kadar kolay. Salcano nun hangi modeli olduğunu bilse idim yazardım.Bir insan bisiklet sürüyorsa zaten salcanonun nasıl bir marka olduğunu bilir.Ben sadece orada benim kendime ait olan salcano marka bir bisikletimin olduğunu ve o bisikletinde ağır olduğunu söylüyorum.Lütfen yardım etmiyecek iseniz mesaj atmayın. kötüyse başlığım girmeyin olur biter.