Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Yardım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında i.akbay tarafından paylaşıldı.

1. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Avid Ultimatr Fren Sistemimin Balatalarını Degiştirdim Ama Neyazıkki Rotorlar Sıktı Teker Dönmüyor Bunun Ayarı Varmı Acaba Balataların Arasını Acmak Için şimdiden Teşekkürler

2. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilgisi Olan Yokmu

3. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Tam olarak anlayamadım sorunu fakat balataları taktıktan sonra eğer rotoru takmadan fren yaptıysanız balatalar sıkışmış bir şekilde kalır eğer öyle yaptıysanız balataların arkasındaki yerleri düz tornavida ile geriye doğru bastırınız sorununuz çözülür...

i.akbay bunu beğendi.
  4. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilgi için teşekkürler ama geri bastırdım tornavidayla gitmedi

5. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Avid kullanmadım fakat aynı şey shimanolarda başıma geldi ve bu şekilde çözdüm balataları iyice bitiştirip arkasında yuvarlak bir şey var orayı geriye doğru ittiriyorsunuz.

i.akbay bunu beğendi.
  6. Halil Emre Ozlu

Halil Emre Ozlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar.. İki piston arasindaki balata pedlerni çıkartin, aradaki açilan boşluğa alyan gibi sağlam bir nesne sokup tum gucunuzle bastirin, bu işlemi iki taraf çin de ayri ayri uygulayin. Tornavida da deneyebilirsiniz, ama iyi bastirip o pistonlari acmaniz gerekecek.. bu p esnada güç uygulamaktan çekinmeyin.

İyice actiktan sonra aradaki boslugu tamamen kapatacak genislikte sert bir nesne sokup fren kollarini sıkıp birakin, bu ialemi defalarca yaptiktan sonra balata pedlerini takabilirsiniz.

Eğer rotorsuz fren sıkmaktan ötürü fren sisteminiz yağ kaçirmışsa tekrar tüm sistemin yağını değiştirmeniz gerekecek.. Ultimate'ler maalesef eski rezervuar sistemini kullaniyor, gerçi kit olmadan yağlama imkaniniz var bu bir avantaj, ama yine de işi bilen birisine danışmadan yağ yenilemenizi tavsiye etmem.

Asla ve asla bir daha rotor olmadan fren sıkmayın!!! Eğer fren setini söküp de taşıyacaksaniz aralarina tamoon koymayi unutmayın, mazallah fren kollarına basılıverir, hele çok basılırsa dışarı yağ akabilir.. Sizde tampon yoksa araya plastik, karton vb koyabilirsiniz, boşluğu doldursun yeter.

Olay hallolmazsa yine yazın yardimci olmaya çalışayim.. Hatta yağ değiştirme işlemini yapacak kimse yoksa etrafınızda, bana yollayabilirsiniz. Yağ değiştirme zamani geldiyse kollar eski esnekliğinde çalışmaz, geri tepmelerde hantallik kendini belli eder.

i.akbay ve nihat yildir bunu beğendi.
  7. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Yardımlarınız için teşekkürler balataları deiştin

bekir odabaşı bunu beğendi.