Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Yardım Shimano vs Sram

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emre Nakipoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben çok sevdiğim bir tanıdığımın oğluna bisiklet topluyorum... Ancak ben uzun zamandır shimano kullanıyorum serileri Xt- Xtr ancak arkadaşın parası olmadığı için fiyat ve performans ilişkisini yakalamak istiyorum...

Şimdi şöyle anlatıyım ;

Ben bu bisiklete XT ön aktarıcı,Arka Aktarıcı ve Vites Kolu yerine ; Maliyet çok fazla

Sram X9 vites kolu ve X5 ön ve arka aktarıcı takmayı düşünüyorum... Sizce arkadaşlar sram takmayı düşünerek kötü mü ediyorum yoksa gerçekten çok verimli bir bisiklet olur mu bu çeki sistemleriyle tam karar veremiyorum... Ayrıca sram' de 1:1 vites değiştirme oranı olması nedeniyle de bana cazip gibi geliyor birde arazide daha az esnemesi çok hoşuma gidiyor... Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Öbür taraftan Sram X9 kolu 27 vites, Sram X5 arka aktarıcıya 9 vites için hareket verebilir mi ? Sitesinde uyumlu gibi görünüyor ...

Sonuncu sorum : Acaba bu sram setinde kullanacağım dişli ve zincir seçimi de önemli mi mesala aynakol truvativ, arka aktarıcıyı ise shimano kullanmak istiyorum.... Bütçemiz buna yetiyor...

Evet arkadaşlar düşünce ve yorumlarınıızı bekliyorum ama şu parçayı al bunu al diye tavsiye etmeden çünkü elimizdeki imkanlarımız az... Saygılar

Birde hangisi daha sağlam olur ????? SRAM Mİ yoksa SHIMANO mu ? Vites konusunda ?Sizce ben SRAM diye düşünüyorum

2. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    9 lu sistemde Sram x5 kullanıyorum, öyle bir ince ayar çektim ki vites geçişlerini hissetmiyorum bile, gerçekten çok hoşuma gidiyor. :)

3. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    2007 model shimano XT den 2011 model Sram X9 a geçtim.Sram tabi ki çok daha iyi.2007 XT ile 2011 X9 kıyaslanamaz haliyle, ancak 2011 modellerde de genel olarak Sramın daha üstün olduğu söyleniyor hep.

Shimanonun bana göre en büyük artısı vites değiştirme şekli.Sırf bu yüzden Shimano kullananlar var.Ben de onlardan biri olabilirdim aslında, neyse ki XO vites kolunu öyle bir ayarladım ki aynen shimano gibi sert vitese geçişi işaret parmağıyla yapıyorum:).

Dediğiniz gibi X9 X5 kombinasyonu yerine ikisini de X7 (2011 model) yapın derim...