Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım lütfen!

Konu, 'Tekerlekler' kısmında metemt tarafından paylaşıldı.

1. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    selem, bir sorum olacaktı. Benm yeni bisikletin iç lastiği yırtıldı ve az önce aldım birtane fakat bu aldığım iç lastiğin sibobu kalın, benimkisi ince iğneliydi ve bu aldığım jantın deliğinden girmiyor bu lastiği geri mi veryim yoksa jantın deliğini bir bisikletçide büyütyüm mü? bilginiz varmı?

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    her iki seçenekte olabilir..eğer ince sibop iç lastik bulmakta sıkıntı çekmiyorsanız aldığınız yerde de varsa değiştirin gitsin.Bol pedallar

3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer büyütürsen bundan sonra hep büyük siboplu iç lastik alman gerekecek bence büyültme iç lastiğe zarar vermediysen geri ver uygun olanı al adam kabul etmese bile janta yazık olur ince siboplu bi lastik al

4. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    teşşekürler! peki deliği büyütürsem, daha sonrada elime ince uclu gecerse onu takmak zorunda kalırsam sorun yaşarmıyım?

5. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler sizede 2. cevabı görmemiştim.

6. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    geri verip ince siboplu alın bence

7. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    evet su an yeni geldim eve, ince siboplu aldım, herkese tekrara teşekkür.

Bu gün yaşadığım bu iç lastik olayında saçma bir esnaflık olayını sizinle paylaşmak istiyorum. Yurdum insanın süper zekası ve hesapları ;
    Ben bu sabah patlayan iç lastiğimi her ihtimale karşı olduğu gibi söküp poşete koyup bisiklet parçaları satan yere gittim, adama poşeti uzattım adam ukalaca gerek yok bisiklet değilmi al bu olur dedi bana 5tl ye bir adet verdi ama eminmisiniz dediğimde 7,5 tl yede var fakat gereksiz al bunu sen iyidir dedi. Eve geldim ve olmadı çünkü benim lastik bildiğiniz üzere iğne uçluydu adam bakmadan verdi ya aklı sıra bisiklet uzmanı. Az önce tekrar gittiğimde başka dam vardı olay anlattım ve bana iğne uclu verdi eminmisiniz olurmu bu tekrar gelmeyim dedim başka yok 2 çeşit bu en iyisi dedi ve fiyatını sordum 10 tl dedi bir adet çift değil. şimdi bu yazımdaki bazı yerlere dikkat ettiyseniz YurdumuZ daki bazı esnafların neden sinek avladığını rahatça anlarsınız ve ben birdaha asla o işyerine adım atmıyacağım. ( 5 dakika önce adam 7,5tl dediği lastiğe 10tl dedi dükkanda her çalışan farklı fiyat veriyor götürdüğüm ürüne bakmadan olur diyor...)

8. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aslında en iyi bisiklet tamşircisi bisikletin sahibidir bana göre. Fakat bisikletin dilindende anlamak gerekiyor bu da zamanla olabilecek birşey yavaş yavaş bisikletinizi tanımaya başlayın ve bu tür sıkıntılardan kurtulun derim
    iyi forumlar

9. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    evet haklısınız, bu alınanda olmadı tamamen şiştiği halde janttan sibobun cok azı cıktı ve lastiklerimin içini tamamen doldurmadı, su an orjinal scott dağ bisikletinin iç lastiği arayışına girdim.

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu sene piyasaya ince sibop iç lastiklerde kısa olanları girdi.(o mahalle bisikletçilerine gelen çin malı ürünler) bu lastikler eğer jant yüzeyiniz uzun ise veya çift kat jant ise kesinlikle kısa geliyor siz ince sibop ama uzun olanından alacaksınız....