Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım lütfen!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Barış Kaan Öner tarafından paylaşıldı.

1. Barış Kaan Öner

Barış Kaan Öner Yeni Üye

19 yaşımdayım. Boyum 1.85 ve 98 kiloyum. Endekse göre aşırı kilolu grubuna giriyorum ve 85 kiloya düşmeyi hedefliyorum. Diyetisyenim bir süre bisiklet ve yüzme sporlarıyla uğraşıp vücudumu düzelmemi kondisyon seviyemi artırmamı söyledi. Yeme içme konusunda da dikkatli olmamı tabii... Ancak sahip olduğum bisiklet ağırlığıma dayanamadı ve pedallarıdır falan sorun çıkarmaya başladı. Yüksek tempolu ve günde yarım saat ile bir saat arası bisiklet sürmek istiyorum. Ve önerilere ihtiyacım var. Öğrenci olduğum için 300-350 tl kdr bi bütçem var. Bu aralıkta benim kilomu taşıyabilecek bir bisiklet arıyorum. Yardımcı olun lütfen

2. Hüseyin Arıcı

Hüseyin Arıcı Yeni Üye

Seviye:
    en az 500 lira gerek bence , ikinci el bir dağ bisikleti bakmalısın

3. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    Evet 2.el bisikletlere bak, facebooktan 2.el satan gruplara üye ol belki sıfırı 500-600 tl olan bisikleti sen 300-350 TL ye bulup alırsın.. senin kilonu taşır bisiklet ama eğer bisikletle akrobasi yapıp kaldırımlardan atlarsan seni taşımaz.

4. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    minimum 500 tl bisikleti dusun artı aksesualarınıda unutma:)önce güvenlik:)

5. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    98 kg çok değilki..ben 95-100 arası gidip geliyorum (açık büfe olunca +100 oluyor), bisikletten "ah anam yandım bittim" çığlıkları duymadım. Çoğu bisiklet 120 kg limitlidir, hepsi seni taşır. Gelişme çağında olduğun için diyet tavsiye etmemesi ama spor yap demeleri isabet olmuş. Ama hata benden midir nedir, bisiklet kilo vermek için çok etkili değil.
    Arkadaşların dediği gibi ikinci el alabilirsin, hunharca yere bırakıldığı için ekstrem noktalarının çizilmesi haricinde bisikletler bir iki yılda çok yıpranmazlar. Öyle bile olsa komponentleri fazla pahalı değil mtb lerin.

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye: