Acil Yardım!Laptopum durup durduk yere kendini kapatıyor ama güç dügmesi ışıgı yanık?

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar benim sorunum sanırım donanımsal. Yani yazılımsal değil büyük ihtimalle!! çünkü son 2 gündür laptobum durup durduk yere kendini belli bir süre sonra(bu süre hep değişken) kapatıyor ama power dügmesindeki ışıklarla , NumLk ve capslock yanık kalıyor yani bilgisayar hissizleşiyor(tuşlara basıyorum yanıt vermiyor:() yani pcmin gücü açık vaziyette kalıyor hdd im cevap vermiyor yani fonksiyonları tamamen duruyor. Ekren kararıyor ve hatta işlemci bile fanı durduruyor:(. Yani laptobu bekleme modunda farzetin ama bekleme ışıkları yanar vaziyette sanarsınız:eek: çok acayip bir durumla karşı karşıyayım.
Bunu kime gösterecegimi bilemiyorum göstersem de yanlış birşeyler yaparlar korkusu sardı çünkü bu sorunu ben daha önce hiç yaşamadım ve pcmi deneysel fare gibi orasını burasını açtırmak istemiyorum:D
Büyük ihtimalle pctamircileri de böyle bir sorun daha önce görmediler. yani pc me çok alıştım yazılımlarımı ve komple pc mi seviyorum :eek:
İşin kısacası ben bu sorunu nasıl kendi başıma çözebilirim. En azından forumdonanım haber gibi sitelerden bu sorunla ilgili bana link atıp konu hakkında detaylı referans bilgi edinebilirim:eek:. Okumaktan çekinmem. Şimdiden ilginize binlerce kez teşekkür ederim okuyup benim sorunuma ortak oldugunuz için..:)

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Yüksek ihtimal chipset sıkıntısı,çözemezsin tamir görmesi gerekiyor.

marka model nedir,yazabilirsen yardımcı olabilirim.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
@Önder Özdoğan

PACKARD BELL LAPTOP W7600 modeli 1.73 CENTRINO İŞLEMCİLİ MOBILE TECHNOLOGY "17 inç Geniş ekranlı olan modelidir:)..

Teşekkür ederim Önder Bey! Fakat sorunum hala devam etmekte ne zaman kendini kapatacagı belli olmuyor makinanın.. En iyisi yarın bir pc tamircisine başvurmak olucak ama kime gitmeliyim. Antalya da çok kaliteli donanım sorunsallarından anlayan bir tamirmerkezi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? (Not:2 yıllık garanti sürem dolmuştur:eek:) Özellikle PACKARD BELL servisi olan bir yer veya adres verebilir misiniz?

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Belki basit gelecek ama Windows Güç ayarlarına bir bakar mısınız? Belki siz veya kurduğunuz bir program güç ayarlarını çok kısa sürelerde Bekleme veya Hazırda Bekle konumuna getiriyordur...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
@BMX_rider07

İstanbul'da olsanız çözerdik sorunu,Antalya lı arkadaşlar yardımcı olabilirler bu konuda.

-Aşırı ısınma varmı makina'da varsa eğer,cihaz'da dış kısımda fan bölümünün hava aldığı bir kısım vardır işlemciği soğutmak için,o kısımdan kompresör ile hava üfletiniz belki sorun ortadan kalkabilir.(sadece ihitmalleri göz önünde bulunduruyorum).

Saygılar.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Pc'm İstanbul'da(DESTEK Bilişim'de) şuanda sorunla ilgileniyorlar. Sonucu ben de merak ediyorum büyük ihtimal ekran kartı veya anakart sorunu oılarak haber bekliyorum. Sizce laptop anakartları kaç lira arasında bir fiyata sahipler yardımlarınızı bekliyorum.. 35$+kdv aldılar sırf ulaşım bedeli diye 66ytl gitti yaaa :( şimdi de donaımsal sorun problemi duymak istemiyorum acıkcası nakit sıkıntım var:eek: Bana laptop parçaları fiyatları için link atabilir misiniz?(çok mu şey istedim:)acaba?)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
Laptop parça fiyatlarını bilen var mı? Forumdan yardım lütfen..:)

fatal

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Raleigh-USA
Servise göndermeden önce keşke önder bey'in tarifi olan;
-Aşırı ısınma varmı makina'da varsa eğer,cihaz'da dış kısımda fan bölümünün hava aldığı bir kısım vardır işlemciği soğutmak için,o kısımdan kompresör ile hava üfletiniz belki sorun ortadan kalkabilir.(sadece ihitmalleri göz önünde bulunduruyorum).

Deneseydiniz.Bir süre 2.el laptop alım satım işleri yaptım ve birçok arkadaşımın laptoplarının ufak tefek arıza ve format işlerini hala yapıyorum.Bahsedilen sorun banada anakart/işlemci ısınması gibi geldi.