Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil yardım (jant-fren sorunu)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Onur Kahraman tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    frenlerim,shimano acera mekanik disk.jantla arasında 0 mesafe var.hiç boşluk yok.arkadaşlar sölemişti kadroya bağlanılan yerdem oynatın,denedim olmadı.50 metre gittiğimden,tık tık tık ön kaliper jant tellerine sürtüyor.bisikleti aldığımdan beri çıkan sorunlar nedeniyle soğudum artık.çekiş sistemi sorunu vardı,gittim deore set aldım.şimdide bu başa bela çıktı.yardımlarınızı bekliyorum.pazar yarış var,anlayan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.günlerdir uğraştım yok yok yine olmadı. :(

[​IMG][​IMG]

[img=http://img258.imagevenue.com/loc83/th_95616_18012010_001_122_83lo.jpg][img=http://img245.imagevenue.com/loc490/th_95633_18012010_122_490lo.jpg]
    Kaliperin sürten kısmı 1. resimde lastikteki scwalbe yazısının hemen alt kısmındaki büyük vida.

2. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ters çevirip lastiği döndürün sesin kaynağını bulun,mekanizmanın bütünü nereye bağlı ise somunlarını gevşetip ayar yapmaya çalışın.farkllı açılardan da resim koyarsan yardımcı olalım

Onur Kahraman bunu beğendi.
  3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkürler.yarın resimleri eklerim ;)

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Eğer ayarla olmaz ise son çare olarak kaliperin gövdesi müsaitse, yaptığınız takdirde mekanik bir sorun çıkmıyorsa, gövdenin tele sürten kısmını biraz eğelemeyi deneyebilirsiniz.

Onur Kahraman bunu beğendi.