Acil yardım, bisiklet seçimi: Borla, 241sv, astro m, impetus

Tepki
15
Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Yarın kardeşime bisiklet almaya gidecez. Uzun bir araştırmadan sonra bugun iki bisikletçiye gittim ve inceledim.

Salcano Astro 241SV ve Sedona Borla arasında kalmıştım. Bisikletçi ısrarla 241'i önerdi. 241SV 525tl, borla 610 tl. Forumda borlayı kötüleyen kimse yok, herkes övüyor fakat bisikletçinin ısrarı doğru mu? Aradaki 85tl fark gereksizmi?

Diğer bir bisikletçide ise, bu biraz salaş bir yer, elinde eski modeller de var. Bunlar da astro m ve impetus. bunlar da 490-500 civarı. Bu bisikletçi de özellikle astro m i önerdi. 9,5-10 kg bir ağırlığı var dedi. Çok inandırıcı gelmedi bana ama gerçekten hafif görünüyordu.

Son ikisi biraz düşük ihtimal (astro m ve impetus) ama gene de bunlarla ilgili görüşlerinizi de iletirseniz çok sevinirim.

Sonuç olarak 241SV ve Borla karşılaştırması benim için çok önemli. Bisikletçinin ısrarı sonucu 241'e daha yakınım, 85 tl de daha ucuz hem de.

Değerli yorumlarınız bekliyorum, şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

Scudo

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona

Sonuç olarak 241SV ve Borla karşılaştırması benim için çok önemli. Bisikletçinin ısrarı sonucu 241'e daha yakınım, 85 tl de daha ucuz hem de.

benim önerim 85 tl ye kıyın gitsin gerçektende borla hakkını veriyor ekipman olarakda iyi bazı parçalar değişebilir ve yükseltilebilir salcanoda varmı bilmiyorum ama kısacası tavsiyem borla

• Beğen
Tepkiler: Umut Karataş
Tepki
15
Ben de borla da karar kılmıştım ama dediğim gibi bisikletçi çok ısrar etti 241sv de. Söylediğim yer de uyduruk bı yer değil, performans bisiklet. Kafam karıştı açıkcası. Modifiyeye uygun mudur acaba 241sv bilen kullanan varmi?

• Beğen
Tepkiler: mehmet ankaralı

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Söyle söyleyim bütün firmaların kadroları tek fabrikadan cıkıyor gibi bişi yani her kadro modifiyeye acıktır bunu tüm bisiklet kullananlar bilir önemli olan arka göbeğin ve kadronun kac vites sistemine kadar desteklediğidir yani her bisiklete parça değişimi olur yükseltilirde alcaltılırda.

• Beğen
Tepki
15
@KIVANC YILMAZTURK

Teşekkür Kıvanç hocam. Madem öyle üzerindeki donanım da daha iyiyken 241sv doğru tercih gibi görünüyor. Zaten 24 vites, benim derdim kadro açısındandı ileriye yönelik olarak.

Toplam ağırlık olarak nasıldır bu iki model bilen var mı? 241 biraz daha hafif gibi geldi.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
bende borla diyorum, grup arkadaşlarımın bir tanesinde var bizzat denedim araba gibi konforlu bir bisiket :) tabi biz ince tekere bindiğimiz için çok daha fazla rahatmış gibi geliyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, ayrıca geliştirilmeye açık bir bisiklet..

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Borla iyidir,hemde ilk bisiklete giriş olarak başlangıç iyi seviye bisiklettir.. öneririm

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Ya bende şeye takıldım gösterdiği diğer bisikletlere... Eğer bildiğimiz mtb bisiklet ise ve 9.5 - 10 kg falansa şu camı açıp kendimi atmak istiyorum... Ya biz o ağırlıklara düşücez diye 3.000 tl para ikinci el fiyatlarına harcıyoruz pek inandırıcı gelmedi...

Ama salcano' dan ziyade biraz isimde var sedona ' da... Ama salcano da ekipmanları iyi koyuyor diyebilirim... ikisininde kendine göre avantajı var ancak son zamanlar sedona sanki yılların markası gibi davranarak düşük ekipmanlı isim satıyorum havalarında bisiklet satmaya başladı...

Salcannoda aksine ekipmanları yüksek tutmaya çalışıyor diye düşünüourm... Asıl tavsiyem ;

Toplayabilirseniz toplayın burda ikinci el mtb forum köşesinde yok toplayamam derseniz ikinci el mtb köşesinde bir tane hoş salcano var ve fiyatıda iyi ... Tavsiye ederim

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Emre kardeşe katılıyorum.. Salcano bu sene kendini öne çıkarmış durumda,ekipmanları çok iyi kademe tutuyor fiyat olarakta iyi.. nakittede indirim yapıyorlar.. ama seçim gene tercih eden kişide :)

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona
@KIVANC YILMAZTURK

hayır her bisiklete olmaz disk fren takılanı var takkılmayanı var

Tepki
15
Giderken evimin yakınındaki doğa bisiklete de bir uğrayım dedim. Orada da Drag lar vardı. Aklım gene karıştı, bir değerlendirme de Drag Ontario Pro için isteyeceğim arkadaşlar. Bisikletçi ithal olduğunu söyledi. Epeyce övdü bisikleti de, orada tarttık 13,5 kg geldi. Donanımı da iyi, kadro ve marka olarak yorumlarınızı bekliyorum 241sv ve borlaya göre. Fiyat 590 tl 5 taksit.

Mavi,Kırmızı,Mat Mavi,Asker Yeşili
Çerçeve Drag Ontario XC 7005 Alüminyum
Çatal Suntour XCM V2 100mm V-brake/disk
Lastikler Schwalbe Cx
Ön göbek
Formüla FM21 QR
Arka göbek Formüla FM32 QR
Jant Mach1 EXE CNC 36 Çift Katlı XRP
Vites Shimano Acera EF50
Ön Vites Shimano C050
Arka Vites Shimano Acera 24 Vites
Crank Suntour XCC T202-42 / 32 / 22
Ruble
Shimano HG30 13/32
Brakelevers Included in SL
Alt konsol Suntour XCT 122mm Kartuş
Pedallar Xerama 910
Sele
Selle Royal
Sele Borusu
Drag 300, 31.6x300 Alu
Gidon 600 / 620mm, Rise 30mm
Boyun
Drag 4 civatalar / 20 ° / Melt-dövme
Furç
Cane Creek A88

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Nan
Astro serisinin tümü kesinlikle 13 kg'ın üstündedir.

Tepki
15
Arkadaşlar bisikleti hala alamadım kararsızlıktan dolayı. 241SV ve Drag Ontario Pro arasında kalmış durumdayım. Drag'ın bu modelini kullanan var mı?

Doğa bisiklet evime çok yakın, servis konusunda avantajlı olması açısından Drag ağır basıyor şimdilik.

Drag'ın bu kadrosu ile ileride yapmak istediğim eklenti/değişiklikleri yapabilir miyim? Disk fren, 9 lu ruble vs. gibi.

Tepki
15
@Mehmet Ertuğrul001

Yapma be kardeş, zaten bu 2 modele zor indim, kafayı bulandırmayalım tekrar:)

Ama gene de sorayım, neden herkes ısrarla Borla diyor? 241SV'ye göre donanım olarak zayıf, buna rağmen daha pahalı. Kadrosu mu çok iyi, çok mu hafif, çok mu dayanıklı (diğer marka modellerde kadro kıran var mı?) Ya da kadrosu ileriye yönelik her türlü modifiyeye mi uygun? Hakkaten öğrenmek için soruyorum, bisiklet işinde yeniyim. Donanımı tavsiye edeni anlıyorum da, donanımı düşük olmasına rağmen ısrarla tek bir model tavsiyesini anlayamıyorum. Hem de fiyatı daha yüksek.

Yanlış anlaşılmasın, bu modele herkes en uygun seçim gözüyle bakıyor, hakkaten teknik olarak uygunsa yani diğer marka modelin fiyatlarına göre aradaki farkı hakediyorsa Borla alalım o zaman.

Ama Borla ya da 241sv den birisini almaya gittiğim bisikletçi öyle bir övdü ki 241sv'yi ve 210v'yi, Borla'nın esamesi bile okunmadı. Beni Borla dan bisikletçinin kendisi vazgeçirdi yani:)

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Bende borla ve salcano 241sv gidip geldim. Borladan vazgeçtim çünkü iyice ayağa düştü. Hani popüler bir cep telefonu olur, herkesin elinde görürsün ya onun gibi. :) Farklı olmayı severim. 241sv hem donanım olarak daha iyi hem daha çekici bence. 1 ay içinde alacağım bende. Drag'ın görünümü pek hoşuma gitmedi, ayrıca 14.140kg.

• Beğen
Tepki
15
@Ömer Soykan

Evet biraz ağır Drag. L kadrosu 15 kg falan olur heralde.
241'in ağırlığı ne kadardır acaba?

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@Umut Karataş

13 kilo. 241sv ile aynı fiyatta 240 SRV var. Tek farkı vites. Markası Sram X4. Ona da bir bakın bence.

• Beğen
Tepki
15
Borla tavsiye edilmesinin en büyük sebeplerinden biri ileride birçok yükseltmeye açık olması ve tam bir giriş bisikleti olması...Ayrıca bir ürünün herkeste olması onun ne kadar iyi bir bisiklet olduğunu gösterir. Forumda Salcano'nun servisi hakkında yazılanları okuyabilirsiniz genel olarak bir memnuniyetsizlik söz konusu bir yerde de kadrosunun kırıldığını filan okudum. Benim 1 aylık araştırma bilgilerime göre Borla. Eğer bütçeyi artırıp Kron xc1000 alamazsam kararım büyük ihtimal Sedona Borla olacaktır.