Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Yardım! Bisiklet konusunda profesyonel olanlar ve Salcano kullananlar !

Konu, 'Salcano' kısmında Emrah Catak tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle veryansın ederek bir konu açtığım için üzgünüm. Ama sıkıntım büyük, sebebi ise bu forumu geç farketmiş olmam. Konuya hemen gireyim. Kendime ve eşime bisiklet alacağım tamamen spor amaçlı olacak. Ben 186 boy 120kg eşim ise 170 boy 110kg ağırlığındayız. Yaşadığımız yer Uğurmumcu/Kartal/İSTANBUL. Yer belirtmemin amacı buraları bilenler sorunlarımın devamında ne tür yerlerde bisiklet kullanacağımı anlasın diyedir. Burası inişli çıkışlı, ormanlık alanı ve asfaltı olan bir yerleşim yeridir. Eşimle yürüyüş yapmak zor geldiğinden böyle bir işe kalkıştık. Ben aslen Tokatlıyım ve 10 sene önceye kadar (11 ile 21 yaş arasında) sabah 09:00' dan akşam 23:00' a kadar gideceğim her yere bisikletle giden adeta bisiklet benim için bir yaşam stili olmuş bir kişiydim. Şimdi de bu zevki tekrar yaşamak için ve sağlık, spor ve zayıflamak için kendim ve eşim için geçen hafta Bianchi, Salcano ve Bisan' ı arayarak eşimin ve benim vücut ağırlıklarını ve boy oranlarımızı sorarak ne önerebileceklerini sordum. Bisan 20 sene öncede kullanılan "ROADSTAR CLASSIC 26 JANT" bisikletini önerdi. Bianchi özel üretim olan "TOLEDO" modelini önerdi. Salcano ise ilk aramamda konuştuğum kişi "İstanbul M" modelini daha sonra görüştüğüm ve her konuda yardımcı olmaktan çekinmeyen isminin Kerem olduğunu öğrendiğim bey ise benim için "ASTRO 292" eşim içinde aynı modeli önerdi. Fakat bütçemin maksimum 1100TL olduğunu söyleyip düşündüğüm bir kaç model içerisinden "NG 650 LADY" modeline olur dedi. Bütün konuştuğum yetkililere eskiden de bir bisiklet kullanıcısı olduğumu, ama 10 yıllık bisiklet kullanmışlığım içerisinde üç bisikletim olduğunu ve her ikisinin de genelde mekanizmanın janta girmesi, zincir kopması gibi arızalarla karşılaştığımı ve kadronun direksiyonun ve maşanın içinde olduğu borunun koltuğa ve pedala inen boruların bulunduğu kaynak yerlerinden kırıldığını söyledim. Bunu göz önüne alarak ağırlıklarımız dahilinde aynı sıkıntıları yaşamayacağımız bir model söyleyin dedim. Bianchi ve Salcano vücudunuz ağır ve rampada da kullanabilirim diyorsanız, Çift katman alüminyum janta sahip kadro ölçüleri büyük olan bir model aramak ön planda olsun ayrıca bahsetiğiniz arızaları kolay kolay yaşamazsınız teknoloji artık çok ilerledi demişlerdi. Bende geçen hafta hepsiburada.com' dan Salcano "ASTRO 292" ve "NG 650 LADY" ürünlerinin siparişlerini verdim. Fakat dışarı ülkelere üretim yaptıklarından ötürü benim bisikletlerim 24.04.2011 de üretilecek. Şimdi gelelim sizden öğrenmek istediğim şeylere. Hemen hemen her yeri araştırdım ama biz gibi ağır kişilere önerilebilen bir bisiklet göremedim. Kadro boyları kişinin boyuna göre ağırlığı için şu kadro olmalı denmemiş. Bu konuda ne önerirsiniz? Marka ve model seçimin de doğru davranmış mıyım? Bütçem iki bisiklet içinde maksimum 1200TL bu yönde farklı bir önerileriniz var mı? Ayrıca forumda ve bir kaç sitede toplamda bir kaç tane şikayet okudum ve genelde sıfır alınan Salcano bisikletlerin serviste toplanması veya toplanamaması yani servislerin dandikliğin den bahsedilmiş. Sıfır bisiklet alındığında toplanma ve ilk bakımın ücretsiz olduğundan diğer bakımların ücretli olduğundan bahsedilmiş. Toplayacaksan Bakırköy Metin bisiklette toplat denilmiş. Ben İstanbul Anadolu yakasındayım, bisikletler geldiğinde toplatmaya götürmek için araba bulabilirim ama en fazla Anadolu yakasındakilere götürebilmek için, Bakırköy biraz zor. Elde taşınıyorsa bu gelen paketler eyvallah. Fakat bildiğiniz Anadolu yakasında ki yetkili Salcano servisi varsa ve işini iyi yapıyor diyorsanız bana bu yönde bir öneride de bulunun lütfen. Bakım işinde de madem ücretli olmazsa garanti dışı ki bunu yapmaları tüketici kanununa ters düşen bir şey. Bunun ücretleri nedir ve bakımda ney yapılıyor? Bu kadar Salcano kullanıcısı arasından bunu yaptıran vardır illaki. Bu konuda da bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Bu saatte yazdığım için soracağım başka bir şey var mı bilemiyorum, şimdi toparlıyayım. Siparişini verdiğim bu ürünler ben ve eşim için uygun mu? değilse bütçem dahilinde ki önerileriniz. Bunlar olur diyorsanız toplatma konusunda bildiğiniz Anadolu yakasında işin ehli servisler.Son olarak ta mecburi bakım ücretleri nedir ve ne yapılıyor?Aklıma gelen başka soru olursa sizlere tekrar soracağım, bana yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  2. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben 303 srd kullandım 1 85 boy ve 73 kg yım 6 ay hic soru cıkarmadı ..
    Şuanda Amoeba kadronun üzerine topluyorum bence
    Üst modellerden şaşmayın!! Araştırın emin olun ve ögle alın yoksa 2 adımda bisiklet sizi yarı yolda bırakmasın..

Önerim Salcano ng serileri 303 srd den yukarısı olabilir
    Bükceyi bir az daha arttırmanız yada 2.el bölümünden güzel bisikletler bulmanız mümkündür.
    19 inç kadro size
    16inç de eşinize idealdir 18 de olabilir.:in:

Enes DEMİRCİ ve Emrah Catak bunu beğendi.
  3. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Koca forumda tek bir kişi mi yorum yapıyor?

4. Can Kandiyoti

Can Kandiyoti Üye

Seviye:
    Salcano fiyat performans açısında halen bence Türkiye'de lider başka markaların ismine para verip daha az donanım alıyorsunuz ki astro 292 gayet başlangıç seviyesinin üstünde donanımlı siz ve eşinizin rahat edeceğinizi düşünüyorum 1.82 82 kilo biri olarak ben ve kız arkadasım(46kg) full xt ng020 ile rahatça gezebildiğimize göre sizde sorun yaşamassınız iyi pedallar.

5. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Servisler ufak yerlerde olan servislerde sorun cıkıyor fakat söyle bişi var istanbulda sanırım en yetkili sadece servis olan bi yer war diye hatırlıyorum ayrıca söyle bi kolaylıklarıda var servis konusunda aradığınızda direk müdürle konuşabiliyorsunuz ve işini yapmayan kisilerin ismini falan verdiğinizde göreceksiniz hem işlerini yapıyorlar hmde o parçaları salcano telli kapattıktan sonra hazırlayıp en gec 1 iş günü içersinde kargoluyor bundan süpheniz olmasın bence güzel bir secim olmuş aynı sorunları eski bisikletlerimde bende yaşadım fakat suanda Salcano Astro 212 HD kullanıyorum herkes dedi o bisikletten hiç bişi olmaz gel görelim ki kron whistleyn giremediği kaldığı camurlara bataklara girdim cıktım ne zincirim attı ne direk lap diye oturdu bisiklet o yüzden fiyatları ucuk olan bisikletlere bakmana gerek yok seciminiz güzel olmuş iyi günler dilerim..

Emrah Catak bunu beğendi.
  6. Sercan KOCA

Sercan KOCA Aktif Üye

Seviye:
    bakım ücretleri konusunda kimin bilgisi var salcano için ?

7. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben 240 srv aldım.nakit 450 liraya 572 liradan.ama sakın diyorum.bisikletten başka bişi satan bayilerden almayın.beyaz eşyacılar misal.hiç indirim yapmıyor.bu yuzden ve bulamadığım için istanbuldan sipariş ettim.242 srd sormuş.800 liralik 690 lira ya bırakırım demişti.aşağı yukarı.böle yerler her bisiklete 100 150 arası bir indirim yapabiliyor sanırım.alacağınız bisiklet simdiden hayırlı olsun.