Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ACİL YARDIM :/ bisiklet aşırı yağmurda......

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Deniz Ali tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Ali

Deniz Ali Üye

Seviye:
    bisikletimi perşembe akşamı artı gece 2 ye kadar yağmurda sürdüm 40-50 km kadar Perşembe Akşamı Bisikletçileri turundan sonra birikmiş sular vardı (arabalar kalmış) bir buçuk karışlık sulara girmek zorunda kaldım malum bisiklet çamur pislik içinde kaldı eve geldiğimde yorgundum bugün bisikletimi iyice temizledim sıfır gibi oldu ama eminim ki gözümün görmediği ve gönlümün katlandığı yerler vardır ve bu yazı üzerine( http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=285 ) korkularım arttı ne yapayım. bakıma vermeyi düşünüyorum para biriktirip verecektim zaten ama biriktirene kadar ne yapmam gerekiyor acil yardım edin bisikletim için endişeleniyorum :(:(:(:(:(

2. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet, birde benzinlikte bisiklet yıkayanları gözümün önüne getiriyorumda yağmurda kullanırken su kaçma olasılığı onların yanında çok düşük ihtimal. İçiniz rahat olsun.

Deniz Ali bunu beğendi.
  3. Deniz Ali

Deniz Ali Üye

Seviye:
    teşekkürler Çağrı ama herkesin fikrini beklemekteyim gene ben de bişi
    olmaz diyordum ama o yazı ve bisikleti temizlemek için ters çevirirken kadronun kulakçık kısmındaki delikten çıkan su beni korkuttu fikir alayım dedim..

4. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Deniz, ben de o akşam yağmura ve yoldaki derin su birikintilerine epey maruz kaldım. gerçi ikiyi bulmadı, 12'de evdeydim. linkini verdiğin yazı da zaten yapman gerekenler belirtilmiş..tazyiksiz suyla ya da bir kova su ve sünger ile kadro, çok sert olmayan bir fırça ile çekiş sistemini temizlediğinde ve mümkünse kuruladıktan sonra da, gerekli yerleri (ruble, zingir ve vitesler) uygun yağlar ile yağladıktan sonra pek bir şey olmaz. fren, vites ve amortisör ayarlarını da kontrol edersin sonra pedallamaya devam...o kadar korkulacak bir şey olmaz. ben şehir bisikletim ile alt geçitlerin kapandığı yağmurlarda kullanmıştım ve bunları yaptıktan sonra sorunsuz devam ediyorum. kolay gelsin..

Deniz Ali bunu beğendi.
  5. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlara katılıyorum.öyle bir kere yapmakla çok büyük sorun hatta sorun çıkacağını sanmıyorum.arkanıza yaslanın ve rahatlayın :)

Deniz Ali bunu beğendi.
  6. Deniz Ali

Deniz Ali Üye

Seviye:
    hmm tamam şimdi daha iiyim :) panik yaptım bir anda :S teşekkür ederim herkese..

7. Kadir Koç

Kadir Koç Yeni Üye

Evet Deniz kardeş birkaç suya girme ile bişey olmaz ama bu sürekli olursa ve tekrarlanırsa göbeklerin içinde bulunan suya dirençli ekstra kauçuklu özel gress yağ vardır bu sürekli su ile buluştuğu zaman kurur ve özelliğini yitirir ve artık bilya yatakları yemeye aşındırmaya ve karıncalanma dediğimiz durumu meydana getirmeye başlar ve bunun olmaması için rutin bakım dediğimiz 3 aylık bir süreç vardır 3 ayın sonunda göbeklerin yağının tazelenmesi yenilenmesi lazımdır aksi taktirde göbekleri değiştirmek zorunda kalırsınız buda ektra masraftır bunun olmasını kimse istemez!... Saygılar!...

Deniz Ali ve orhandemir bunu beğendi.