Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Yardım !! Bel ağrısı...

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Emirhan Kınataş tarafından paylaşıldı.

1. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar size bir , hatta iki sorum var ..

Bir haftadır bel ağrısı çekiyodum ve bisikletten olabileceğini düşündüm 4 gündür bisiklete binmedim. Bugün deneme amaçlı bindim ama şu an belim , kalçam ve bacaklarım çok fena halde ağrıyor. Çok küçük yaştan hapkido yapıyorum ve şu an 1 haftadır derslere giremedim. Açıkçası aileme bisiklet kaynaklı olduğunu daha söylemedim tam emin değilim çünkü sizi de bir aile olarak gördüğüm için buraya yazmak istedim , bu arada yol bisikleti felan alsam sorun düzelirmi ? Bisiklete bgün sadece 5 km bindim 2 km yokuş 3 km iniş olarak ..

Diğre konuda bisikleti satmam veya takas etmem gerekirse 2 aylık ve 100 km de olan Kron XC750 v fren bisikletimi ne kadara satmam gerekir veya takasta ne kadar eder ( yol bisikletiyle ve belim için sıkıntı çıkarmayacaksa ) ? Şimdiden teşekkür ederim ... ( Yaş 15 )

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eğer günlük 5 KM sürüyorsanız yol bisikleti almayın bence sele kılıfları var aksine yol bisikletinde biraz yatarsın mtb de daha dik bir duruş var.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Emirhan, her bel ağrısı bisiklet ile alakalı olmayabilir, bende sürekli biniyorum ve hiç bir ağrı çekmiyorum, sağlık konusu ezbere gelmez. Daha evvelden oluşmaya başlamıştır ve bisiklete bindiğinde tetiklemiş olabileceğini düşünüyorum, bir doktara görünmende fayda var ileride daha büyük sorunlar açabilir başına.

Çağlayan bunu beğendi.
  4. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    küçük yaştan beri yaptığınız hapkido nedir?

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bize sorma, doktor olanlar bile muayene yapmadan kesin bilgi veremez. sağlık bu şakası olmaz, doktora görün.

Çağlayan bunu beğendi.
  6. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Haklısınız ama belki genel bir şeydir diye sorayım dedim doktor bisiklete 1 ay binme dese bizimkiler 3 ay bindirmezler sonraki 3 ayda kısıtlarlar ondan korkuyorum ..

7. Emirhan Kınataş

Emirhan Kınataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    selemde kılıf var zaten birde yanlış anlaşılmış sanırım günlük 5 km değil bugünlük 5 km sürdüm mesela geçen hafta 60 km sürmüşüm 35 yokuş 25 iniş gibi ..

www.hapkido.org.tr
    http://www.youtube.com/watch?v=dKoVsz-D7eQ

Videonun altında linkler var abi ordan bakabilirsin konu dağılmasın.

8. Orhan Zengin

Orhan Zengin Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bi kaç tane hapkido videosu izledim.Bisklet kullanmak hapkidonun yanında beli zorlama konusunda çoook masum:)

9. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun,

Sele kılıfı yerine,hafif jelli sele ve padli tayt kullanırsan,ağrıların büyük ölçüde azalır..

Bisikleti sürerken; duruş bozukluğu yada kadronun boyuna uygun olmamasıda bel ağrılarına neden olur..

Uzun yıllar sonra bisiklete başladığımda,ilk zamanlarda,benimde o sele bölgemde ağrılarım oldu,ama geçti..

Vakit kaybetmeden ortopedi ve nöroloji uzmanına görünmekte fayda var..

Acil şifalar dilerim..

10. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Emirhan senin yapmış olduğun hapkido sporundan kaynaklanıyor. Bel fıtığı başlangıcı veya disk kayması, bel kemiği düzleşmesi olabilir. Antremanda iyi ısınmadan ani hareket ile oluşmuş olabilir.

11. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Emirhan kardeşim.

Senin beyin cerrahi doktoruna gidip mr istemeni tavsiye ederim. Belindeki sorun ilerde daha ciddi sorunlara yol açabilir. Beyin cerrahide ne işim var dersen de fizik tedaviye git ve bel mr'ı iste. Sehzade43 arkadaşımızın dedigi gibi bel fıtıgı başlangıcı veya bel fıtıgı gibi ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsin. Erken teşhis her zaman iyidir. Geçmiş olsun. Bu arada rampalarda fazla yüklenme şu aşamada. En kısa zamanda doktora görün ve Mr iste lütfen..

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    emirhan dostum ,,
    sele ayarını yaptınmı ? bunun için önce seleye binecen sonra sağ pedalı aşağıda tutacan ve sağ ayağını pedala koyacan sağ diz kırık olmayacak, yay gibi olacak ,bu şekilde kullanmadığın zaman bel ağrısı olur ve üstelik kırık diz ile eğimi fazla rampalara çıkar isen hepten ağrılar olur ,,

Ali Pülhan bunu beğendi.
  13. Ali Pülhan

Ali Pülhan Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bendede aynı dert var belimde 2 adet kanal daralması ve bir adetde fıtık var normalde 100-150 m yürüyemiyorum bacaklarım tutmuyor fizik tedavi görüyorum ancak hareketsizklikten bel kaslarım erimeye başlayınca bisiklet tutkumda var Doktorlara sordum herhangi bir sıkıntı olmayacağı teyidini alınca yumuldum bisiklete vede gerçekten sıkıntısını görmedim bisikletteyken ne belim ağrıyor nede bacaklarım uyuşuyor, ancak sen bir beyin cerrahına kesin görün ve durumunu öğren belki başka bir durum olabilir ihmal etme, bel rahatsızlığı olan birçok arkadaşımda bisiklet binmekte ve herhangi bir rahatsızlık çekmemekteler. Bisiklet tutkusundanda vazgeçme derim.