Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım bekliyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ahmet utku aydın tarafından paylaşıldı.

1. ahmet utku aydın

ahmet utku aydın Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyi aksamlar arkadaşlar, yeni bir bisiklet almak istiyorum 1.78 boydayım ve yaklaşık 100 kiloyum hem eğlenmek hemde şu fazla kilolardan kurtlulmak istiyorum. Günde yaklaşık 15-20km'lik bir yolum var ve bunlar dışında bisiklet turlarına katılmak istiyorum.Mersin de oturuyorum yetkili sedona bayisine gittim bugün çok güzel bisikletler var ama benim de kafam çok karıştı o kadar güzelliğin içinde. Bütçem de biraz kısıtlı sayılır 650liralara kadar çıkabilirim sanırım internette araştırırken mersin fiyatlarının piyasanın biraz daha üstünde olduğunu gördüm sizce
    internetten alışverirş yapmak (bisiklet konusunda) sizce mantıklı mı ?
    Yada önerebileceğiniz bir site var mı?
    Disk fren gerekli mi?
    Kilitlenebilir amortisör gerekli mi?(salcano astro serisinde var bildiğim kadarıyla)
    Bunların dışında kafamda bu bisikletler var.
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/ng650-26-mekanik-disk--u
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/astro-50--u
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/kron-xc-250-disc-2013-yeni-urun--u
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/sedona-701-disc-2013-kadro--u
    Bunların dışında bunlara yakın özelliklerde önerebileceğiniz bisikletler var mı ? şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de mersinde yaşıyorum. Kilitlenebilir amartisör bence gerekli sonuçta toros dağlarında sürüş yapmıyoruz (yapıyorsak da yolda sürüş daha uzun sürüyor). Ben internetten almak istiyorum, daha ucuza geliyor. Ayrıca istediğim bisiklet mersinde yok. Nerelerde sürmeyi düşünüyorsunuz?

3. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    genel olarak sahil şeridinde sürecem bisikleti ama evim kocavilayette yani baya bir yukarı da çıkmam gerekecek. Bunun dışında Mersin bisikletli gezginler derneği adında bir gurup var çok güzel turlar düzenliyorlar onlarla artık dağ bayır nere varsa gitmeyi düşünüyorum

4. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Amartisör kitlensin, v fren olsun yeter bence. Yağmur çamur çok olur burada ama v fren gene de iş görür bence. Ki ben çok dandik frenler kullandım pabuçları falan kaliteli alınırsa bence iş görür baya.

5. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ahmet Bey merhaba
    Bu işe yeni başlayacak tanıdıklarıma verdiğim önerileri sizinle de paylaşayım.

Bisikleti nerede ve hangi amaçla kullanacaksınız?
    Şehir içinde (bozuk asfaltlar dahil) ulaşım için kullanırım, ara sıra stabilize yollara, köy yollarına girerim, turlar yaparım derseniz kesinlikle 28'' jantlı şehir bisikleti öneriyorum.Amortisörlere boşuna para vermeyin; fazla ağırlığından da kurtulursunuz.Bu bisikletlere 1,50, 1,60 hatta 1,75 kalınlığında lastik taktığınızda xc bisikletlerin girdiği yollarda da ilerleyebilirsiniz

-Fren sistemi V Fren olmalı.
    Nispeten hafif ve ucuz, her türlü ayar/bakımını kendinizin kolayca yapabileceği bir fren türüdür.

Kadro boyu, boyunuza uygun olmalı.
    Bisikleti apış aranıza alıp ayakta durduğunuzda apış aranız ile kadro üst borusu arasında ortalama 5 cm. boşluk olmalıdır.

Kadrosunun arka kısmında bagaj bağlantı delikleri olmalı
    Gerek şehir içinde gerekse günübirlik gezilerde yükü (giysi, kumanya vs.) sırt çantanızda taşımanız sırtınızın terlemesine sebebiyet verir.Yük için en ideal yöntem arka bagajda yükünüzü taşımaktır.Bunun içinde kadronun buna imkan veriyor olması gerekir.

Jant teli örümlerinin standart ve çemberlerinin çift katlı olmasında fayda var.
    4 erli gruplar halinde özel örüm yapılmış vb. jantlardan uzak durun.Genel olarak jant teli ne dar sık ise jant o kadar sağlamdır.Mavic Crossmax vs. istisnaslar kaideyi bozmaz.

Jant bağlantıları quick release li (anahtarsız mandallı kilitleme mekanizması) sistem olmalı
    Lastik patlaması vs. durumlarda hiçbir alet kullanmadan tekerleği sökme imkanı sağlar.

İmkanınız varsa bisikleti görerek ve deneyerek alın.Vites sistemine ve dış lastiklere verdiğiniz her kuruşun hakkını sonuna kadar vereceğini ayrıca belirtirim.Son tavsiyem ise ACİL kelimesini hayatınızdan çıkarmanız olacaktır.

6. fatih çelik

fatih çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  7. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  8. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar son olarak sizinde yönlendirmenizle salcano city sport 20 modeline karar verdim acaba bu paraya değer mi bu bisiklet. Deneyimli arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum. Ancak kafamda gene de birkaç soru işareti var.

*Bu bisiklete takacağım 1.75lik yada rahatça stabilize(köy yoları-patikalar) yolarda gitmek için alacağım bir tekerin bana maliyeti ne kadar olur?
    *Bisiklet üzerinde sonradan modifikasyona gidebilirmiyim?
    *Malum mersinde oturduğum için yetkili 1 servis var ve fiyatları orda 930 lira. Tek servisde onlar olduğu için indirim yapmadılar internetten alışveriş yapan bikaç kişinin bisikletinin montejı yapılırken içinden başka parça çıktığını onun için internet alışverişine güvenmememi söylediler.(Bana çok mantıklı gelmedi) Bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba ?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

9. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  10. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  11. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yok mu yardım edecek kimse arkadaşlar?

12. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  13. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ng650 mekanık dısk bu ıyı degıl.. hıdrolık dısk daha ıyı

14. ömer yeşil

ömer yeşil Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

işte bu yazdığınız özellikleri olan hangi bisikletler var model olarak yazarsanız sevinirim...