Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil ulaşım bilgisi!!!

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında heisenberg3910 tarafından paylaşıldı.

1. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    slm arkadaşlar.ben konyada oturuyorum.bu yüzden istanbulla ilgili hiçbir bilgim yok.bayramda bi arkadaşı ziyaret için istanbula geleceğim.fakat otobüs, dolmuş vb. güzergahlarını bilmiyorum.PENDİK KÖPRÜSÜnden METRO TURİZM-DUDULLU TESİSİ ne gitmem gerekiyor.bu tesis O-4(istanbul-ankara) karayolu üzerinde.TEM Çamlıca Gişelerini batıya doğru geçtikten sonra sanırsam 200-300m ileride.ne şekilde gidebilirm buraya.gündüz saatlerinde gideceğim ve muhtemelen bayramın 1.veya 2. günü olur.bi etkisi olur mu?şimdiden teşekkürler...

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sanırım orası otoban üzeri olduğu için onların belirli noktalara servisleri vardır. İlk önce o servisler nereleri bırakıyor onları öğren eğer Avrupa Yakasında geçiyorsa ki büyük bir ihtimalle geçmez. Avrupa yakasına geç eğer geçmiyorsa, kesin Kadıköy, Üsküdür, Çamlıca gibi merkezi bölgelere servisleri vardır. Eğer Kadıköy'e geçebilirsen, Kadıköy'den vapur ile Eminönü'ne geç, Eminönü'nden metroya bin Bayrampaşa durağında in oradan arkadaşı ara buluşun benim aklıma bu geldi. Birde otobüs İstanbul Esenler Otogarı'na kadar gelmiyor mu? esenler otogarı bayrampaşa ile komşu 5 dk. yol var. bence sen Esenler otogarına gelmeye çalış veya metro tuzim'in dudullu tesislerinde istanbul otogarına gelen başka bir otobüse rica et bin ve gel eğer almazlarsa 3-5 YTL. veya ne kadarsa fiyatı bin gel. Ama Metro Turizm büyük bir ihtimalle seni Esenler otogarına getirecektir.

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    metro turizm dudullu tesisi ataşehir'e yakındır. pendik köprüsünden kozyatağına gecip oradanda taksi ile gecebilirsin veya soner arkadasımızın dediği gibi bostancı vs tararflarına gidip servisle gecebilirsin. ama dediğim gibi ataşehire cok yakın metro tesisi

4. heisenberg3910

Seviye:
    otobüs beni zaten dulullu tesislerinde indiriyor.ordan servis ile pendiğe bırakacak.orda bi problem yok.dönüşte pendik köprüsünden dudulluya gitmem gerekiyor.yani avrupayla bi alakam yok.bi de dediğiniz yerlere baktım.kozyatağı,bostancı vb. yolu çok uzatıyo.acaba daha kestirme bir yol var mı?bi de ordan oraya geçmesi kolay da dolmuş,otobüs vs, neyle gideceğim? cevaplarınız için teşekkür ederim..:)

5. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    arkadaşlarından birine rica edicen ozman tem'den basıp gelecek. gişeleri gecince bakkalkoy girişenden hemen girecek içeri yanyolda gorursun metro tesisini. kozyatagına uzatıyor yolu demişin ve bilmiyorum istanbulu demişsin. en uygun iki alternatifte mesajlarımda belirttiğim gibidir.

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O zaman dudullu mecideyeköy otobüsüne binip mecidiyeköy'e geleceksiniz. Yada sarıgazi-topkayı minibüsleri var dudullu-ümraniye güzergahından geçiyor onlara binip Topkapı'ya gelip Topkapı'dan Bayrampaşa yapabilirsiniz. Bende birde iett.gov.tr'nin sitesine bakın. Orada çok güzel bilgiler var. Ben genelde böyle bir durum ile karşılaştığım zaman oraya bakıyordum, vaktim olmadığı için şuan bakamadım.

7. toroslar

toroslar Yeni Üye

selam,
    kestirme yol arama, olsa biz bulurduk:) pendik ya da maltepeden metronun dudulluya giden servisi vardır.

8. sadeceA

sadeceA Aktif Üye

Seviye:
    selam,dönüşte de metro turizm in pendikdeki bilet satış yerinden mutlaka servisi vardır dönüş bileti alırken sorarsan sana yardımcı olacaklardır,:p en rahat metronun kendi servisiyle gidebilirsin,başka vasıtaları deneme bence.sevgiler,iyi bayramlar iyi tatiller...

9. heisenberg3910

Seviye:
    kartal kavşağından kuzeye saptığımda yol daha kısa oluyor ama sanırsam o yoldan giden ulaşım aracı yok.kozyatağı uzatıyor dediğim bu sebeptendi.hem soru sorup,istanbulu bilmiyorum deyip hem de yorum yapmam çok lüzumsuz oldu.canını sıktıysam affola:( tekrar teşekkür ederim.verdiğiniz bilgilerin çok faydası olacak...:)

10. heisenberg3910

Seviye:
    iett.gov.tr adresine bakıyorum.güzel ve faydalı bi site.teşekkür ederim yardımlarınız için.

11. heisenberg3910

Seviye:
    ahhh altımda bisikletim olacaktı.düşermiydim bu hallere:rolleyes: servisleri de araştırcam.teşekkürler.

12. heisenberg3910

Seviye:
    metronun kendi servisleri gerçekten çok iyi olur.çok teşekkürler.hayırlı bayramlar.iyi tatiller...

13. sadeceA

sadeceA Aktif Üye

Seviye:
    altında bisikletin olsaydı İstanbulda ,trafikte ne hallere düşerdin :eek: hayal etmek bile istemiyorum(Konyadan geldiğini ve İstanbul'u bilmediğini düşündüğümde:cool: )ve sözünü ettiğin güzergahta iyiki bisikletli değilsin:eek: :rolleyes: ;)

14. heisenberg3910

Seviye:
    konya gerçekten de trafik açısından çok rahat.elimi hiç diraksiyona dokunmadan 7-8 km gittiğim oldu çok kez.istanbula 2 defa geldim.gerçekten çok yoğun trafiği var.çok sıkıntılı olr belki ama her ne olursa olsun bisikletin tadı başka..:)