Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil sehir-tur bisikleti yardımı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmettoprak tarafından paylaşıldı.

1. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar arkadaslar. selamlar sevgiler herkese..
    11 yıl aradan sonra tekrar bisikletci olacagım .
    psikologumun önerisiydi ki benimde hep erteledigim bi hayalim aynı zamanda sehirlerarası tur.
    12 yıl önce yaz en az 10 defa ist kumburgaz arası bisiklet ile gidip gelmiştik yazlıka arkadasımla.

şimdi gelelim tercih ve bütce meselesine, 28" kilitlenir ön amortisörlü istiyorum aslında bütcem taksitli alırsam var ama suınırlamak zorundayım..
    cünkü 3 ay önce sirketimi kapattım dibe vurdum ve kendimi yenilemek terapi adına bu işegirerken tekrardan toparlamaya calıstıgım maddi durumu sarsmak istemiyorum
    şimdiye dek belirlediğim secenekler

salcano citysport 24vs 700tl civarı ..
    carraro 804 elite 770 tl http://www.starbisiklet.com/detay_carraro-804-ELITE-MAN-sehir-bisikletleri_447.html
    sedona 301 700 tl civarı http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/30
    ghost cross 1050 tl http://www.bisikletcim.com/urun/ghost-cross-1300-28-.aspx ( bütcem zorlanır)
    giant roam 2 950 tl http://www.bisikletcim.com/urun/giant-roam-2.aspx buda bütce zorlar ama olmaz değil..

şimdi arada bi yola cıkacagım beni yolda bırakmayacak genelde sehir ici turlar yapacagım bisiklet için yukarıdakiler içinden hangisini neden önerirsiniz.
    yeni alternatifleri pek duymak istemesemde siz yazın :) malum kafa karısıklıgı zaten had safhada artsın istemem zorlanıyor beyin :)

Yardımlarınız için müteşekkirim .

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bütçenizi yukarı çekebilecekseniz son 2 seçeneği değerlendirin bunlara ek olarak Sedona 311 ve 321'ide ekleyebilirsiniz ayrıca. Eğer ki yok diyorsanız bence Salcano City Sport alın. Şehiriçi turlarda işinizi fazlasıyla görür.

mehmettoprak bunu beğendi.
  3. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  4. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler arkadaslar hızlı yanıtınız için..
    Peki giant ve Ghost arasında donanımsal cok fark varmıdır bu modeller uzun turda (max 300-400 km lik) kafi gelirmi?

dambiez benimde cok hoşuma gidiyor görüntü mükemmel ama asfalt dısında toprak yollarda zorlanır gibi geldi , dogrumudur?

321 de cok hosuma gidiyor ve alabilirim acıkcası ama ben arada toprak yollara sapacagımdan kitlenir ön amortisör istiyorum..

sanırım 1000 tl ye cekip bütceyi giant roam2 hatta bellki scott sports 30 ne dersiniz?

5. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
  6. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  7. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.Bence çok fazla kendinizi sıkıntıya sokmayın.Şimdiden hayırlı olsun...

8. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    salcano citysport 24vs kullanıyorum çok memnunum veya salcano citysport 21 vs de alabilirsin..

9. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar herkese yardımlarından dolayı tesekkür ederim. bütcemi artırıp nispeten iyi bir bisiklet almak istiyorum.
    hafta ici asagıdakileri görmeye gidicem pazarlıkve ilk elden bi denemek istiyorum

sizce donanımsal olarak hangisi en iyisi, içimden bir ses bana önamart.den vazgecip sedona almamı söylüyor.
    scott ise fiyatı düşmüş bayaa ve hidrolik frenli olması cok anlamam ama cezbediyor , daha iyi durur diyorlar.

giant roam 2 (1040tl) http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...&CID=14&PID=349&probrand=&prosize=&procolour=

sedona 321 (960 tl) http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...&CID=14&PID=466&probrand=&prosize=&procolour=

scott sportster 55 (1000tl) http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...ID=14&PID=357&probrand=39&prosize=&procolour=

10. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    sportster 55 serisi mekanik disk fren, hidrolik değil. Mekanik hiç de tavsiye edilen bir sistem değil. V-fren ondan daha iyi. Kilitli amortisörden şöyle vazgeçebilirsiniz. Bisikleti süreceğiniz istikamette yollar çok iyiyse vazgeçin. Yoksa bozuk yollara arada girerim derseniz rahatlıktan vazgeçmeyin. Kilitli amortisör bozuk yollarda çok işe yarıyor. Son söylediğiniz modeller arasında GHOST silinmiş. Oysaki GHOST dediğiniz modeller arasında en iyisi. Yaklaşık 1.5 ay önce aldım çok memnunum. Yakından bakma şansınız varsa bakın öyle karar verin derim.

11. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Uzun tur yapacaksanız disk fren önermem..
    Olmaz olmaz ama yolda frenleriniz bozulursa tamir etme konusunda sıkıntı çekersiniz. V-fren bakım ve sistem konusunda çok daha basittir.
    Güzel fren pabuçları ile çok iyi sonuçlar alabilirsiniz..

12. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ön amortisör, eğer ki zamanınızın büyük bölümünü en azından sert toprak vs gibi yerde geçirecekseniz işe yarar. Onun haricinde ön amortisörü taşımanın bir mantığı yok.

13. Furkan Kılınç

Furkan Kılınç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano city sport 24vs gayet yeterli bi ürün dedikleriniz için. hem kitlenebilir maşası var.bütçenizi o kadar zorlamanıza gerek yok. nakitte 700 e bırakırlar

14. Ersin.D

Ersin.D Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba ;
    Model olarak cok farklimidir tam emin degilim ama whistle yuma man modeline bakmanizi oneriyorum. Ayrica internet uzerinde ne kadar baksanizda almaya gittiginizde bisikletin ustune binip pedal cevirmeye basladiginizda bisiklet ile sizin aranizdaki elektrik tutmadimi alamiyorsunuz.