Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil öneri aranıyor

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Harun Hakci tarafından paylaşıldı.

1. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    herkese merhaba. bu başlığı açmadan önce birkaç gün açılan bilgi ve yardım başlıklarını okuyarak olabildiğince ön bilgi edinmeye çalıştım. bunlar doğrultusunda aşağı yukarı birkaç fikir sahibi oldum ancak yine de bu konuları gerçekten bilenlere danışmadan karar vermek istemiyorum. sadede gelirsek;

* benim bu bisikleti alma amacım spor yaparak fazla kilolarımdan kurtulmak ve ilerde gruplara katılarak gezilere çıkmak. ayrıca oldum olası adam gibi bisikletim olmadı ve bu içimde ukte kalmıştır :rolleyes: bir de alacağım bisikletin sağlam olmasını, farklı tarzları denemek istemediğim sürece yıllarca kullanabileceğim bir bisiklet olmasını istiyorum.

* alacağım bisikleti büyük çoğunlukla asfalt yolda, belki bazı zamanlar hafif engebeli arazide kullanacağım ki, bu durumda çoğu kişi hybrid tarzı ya da yol bisikletini önermiş ancak spor amaçlı kullanım için hangisinin daha uygun olduğu konusunda yardımınızı istiyorum.

* başlangıç seviyesinde olduğum için yüksekten uçmak istemiyorum ayrıca bütçem de buna şu an izin vermez o yüzden 600-700tl arası bir bisiklet almayı düşünüyorum.

* markalarla ilgili de az-çok bilgi sahibi olmaya çalıştım ancak düşük fiyatlı olarak dikkatimi çeken salcano ile ilgili birçok farklı görüş var ve genelde bir modelinin ikamesi varsa salcano'nun tercih edilmeyen bir bisiklet izlenimi oluştu bende. drag grand canyon comp güzel geldi fakat onun da kadro boyu sadece 20" gördüm ve bu da boyum 1.68 olduğu için uygun değil sanırım.

-- vereceğiniz bilgiler ışığında 1hafta içinde bisikleti almak istiyorum. yukarıda yazdıklarıma göre bana hangi bisikleti almam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

nasıl diyorsunuz, bol pedallı günler

Hüseyin Muhammed ATALAY bunu beğendi.
  2. Cem AKINCIOGLU

Cem AKINCIOGLU Kıdemli Üye

Seviye:
    carraro dambiez bakmanı oneririm yol - yarış bisikletleri hem daha az yorar hemde daha cok yag yakmana yardım eder die dusunuyorum fiyat aralıgını biraz yukseltirsen carraro dambiez serisine goz atmanı tavsiye ederim 915 dambiezler uygun boyuna 16 kadro iyi :)

Harun Hakci bunu beğendi.
  3. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    cem önerin için sağol bisiklet de çok güzel görünüyo ama biraz bakındım çoğu kişi bu bisikleti önermiyor donanımını iyi bulmuyorlar, ara model olduğunu söylüyorlar. ben o konuları çok bilemem tabi ama bütçemi de epey aşıyor :rolleyes:
    yine de sağol.

4. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    700 tl civarı kadro + iyi donanım bulmak imkansız. sadece bikaç malzemesi 700 tl eden bisikletler var.
    sizin için: http://www.salcano.com/s16.asp

5. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    peki bu civarlardaki bisikletler en azından şimdilik amacıma hizmet etmez mi? ilk mesajda da dediğim gibi spor yaparak fazla kilolarımdan kurtulmak ve bu arada şehir içi turlara katılmak istiyorum. açıkçası donanımla ilgili bilgi sahibi değilim malum bu kadar detaylı olarak ilgilenmeye yeni başladım. :) bir de salcano ile ilgili bilgin varsa fikrini belirtirsen sevinirim.

6. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    evet, gayet yeterlidir. kadro ağırlı ve lastik yapısı asfalt yol için uygundur. bol bol gezebilirsin. tur içinde uydundur.

7. Cem Özdemir

Cem Özdemir Yeni Üye

Seviye:
  8. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    teklifin için teşekkürler xc1000 kullanıcıları bisikletten memnun gözüküyor ömür boyu kadro değişimi de varmış ama amatör olduğum için görüp denemeden karar vermek istemiyorum şu an ayrıca kullanım alanıma ne kadar uygun olur onu da bilmiyorum. sanırım birkaç gün içinde kararım netleşir. o zamana kadar bisiklet satılmamış olursa iletişim kurarım tekrar sağol :)

9. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar ilana 160kere bakılmış ama 4 kişi cevap vermiş bu kadar mı ümitsiz bi durumdayım :) yardımlarınızı bekliyorum..

10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Kilo vermek için bisiklet çok iyi bir yol olmaz bence. Bisiklet olarak da önemli olan sizin fikriniz. Ama salcanolar hem kadro olarak hem donanım olarak fiyatlarına göre çok iyiler.

11. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    düzenli bisiklet kullanımının yanında beslenmeme de dikkat edeceğim elbette. yani amacım diri kalmak diyelim =)) yardımınız için teşekkür ederim :)

12. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Aslinda kadro boyu olsaydi Grand Canyon fiyat/donanim olarak sizin kullanimiza cok uygun. Yine hibrid Trek D.S 8.2'nin fiyati 590 Euro (2012 Model) ve Merida Crossway TFS'nin fiyat ise 560$ aceleniz yoksa ve uygun kadro boylarini ulkemize getiriyorlarsa, paranizin ustune bir miktar daha ekleyip, bu iki modelden birini almayi tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak giris seviyesi fiyat/donanim orani makul bir MTB alip lastik degisimi ile tur ve spor amacli olarak kullanabilirsiniz. Sedona'lara bir bakmanizi tavsiye ederim. 711 ya da bulabilirseniz Borla'yi bir deneyin.

Baska bir alternatif Trek 2011 modelleri icin ikincisi nakit odeme ile %50 indirimli kampanyasina ortak bulup 3500 ya da 3700 almak olabilir. Ben bu ikisine dag bisikleti gorunumlu hibrid diyorum :) Arkadasimim 3700'u kullanma firsati buldum ve surusunden cok keyif aldim.

Kolayliklar.

13. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    evet drag'ı ben de beğenmiştim ama tek tip üretiliyo sanırım. önerdiğiniz bisikletleri de dikkate alacağım. her ne kadar bütçeyi düşük tutmaya çalışsam da şeytan dürtüyo yarın çıkıp bakcam bakalım sonu nasıl olcak :)
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

14. Harun Hakci

Harun Hakci Yeni Üye

Seviye:
    baslik silinebilir, yardim edip ilgilenen herkese tesekkurler.