acil...Bisiklet gözlüğü ebayda..

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bu linkteki gözlüğü almak istiyorum,bilgisi olanların düşüncelerini alabilirmiyim...
(link)

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Gözünüzün bozulmasını istiyorsanız satın alabilirsiniz. Çin malı gözlüğün derecesinin nasıl ayarlandığını bilmek mümkün değil ne yazık ki. Ayrıca miyopi çerçeve diye bir not var. Bunun anlamı nedir ve hipermetropi veya astigmat olan bir göz bu gözlüğü takamaz mı? Sağlık üzerine para verilerek riske atılacak bir kumar aracı değildir. En azından ben öyle görmüyorum...

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
miyop camlar, disa dogru kalinlasiyor ya hesap o camlarla uyumlu diyor. yakini goremeyene hipermetrop dedigimize gore, bu gozlugu takip orgu ormeyeceksen, uzagi gormekle bir sikintin olmayacagi icin dert olmayacaktir. bu gozlugu alabilirsiniz hocam, goz odaginiza uygun bir cam kestirip adaptore takar denersiniz. kaybiniz en fazla 30 dolar olur memnun kalmazsaniz.

• Beğen

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Benim, iade sıkıntısı yaşayabileceğim ve teslimat için uzun süre beklemem gereken bir mal için riske edecek 30 dolarım yok. Giden para olsun, deneyip görelim diyen varsa alabilir. Sonraki pişmanlıklar faydasızdır...

• Beğen

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Ortada riske atılan bir para yok. dealextreme yada ali veli baba değil burası. 3 hafta bekleyip paramı geri çektim 4. hafta istediğim ürün elime ulaştı ama para iadesini de almıştım.( o kadar güvenli yani. ) Siz güvenmeyebilirsiniz ama başkalarının fikirlerine de saygı duyun.

Ebay den her zaman birşeyler almışımdır. Hem ürün alıp hem de paramı geri aldığım da olmuştur gelmeyen hiç ürünüm de olmadı. Güven konusunda o kadar sıkıntı yaşıyorsanız mahalle arasında bisikletçiniz olsun.

• Beğen

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bilgiler için teşekkür ederim,gözlüğü çok beğendim ama gelme süresi 30 günü bulabiliyormuş..bizimde 1 eylülde turumuz var,başka nasıl bişi alabilirim,önerebileciğiniz bi yer site ya da model var mı..? teşek. ederim...

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Hepsiburada ya bakabilirsin. Bisikletçilerde kaliteli gözlükler var aslında ama adı üzerinde bisikletçi spor gözlüğü oraya düştüğünde fiyatı 30 liraysa 50 oluyor. Hepsiburada dan bulabilirsiniz muhtemelen elinize de 2-3 günde ulaşıyor diyebiliyorum(tabi aldığınız kişiye de bağlı.)

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Gözlükte cam önemlidir. Camı iyi olan bir gözlük almalısın. Iyi bir şey alınca da fiyatlar yükseliyor. Ebay'de Oakley bisiklet gözlüğünü uygun fiyata belki bulabilirsin.

• Beğen

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
6 yıldan beri ebay'den mal alırım, bir kere bile kazık yemedim. 8 yıldan beri sahibinden.com sitesi aracılığıyla yurt içi satıcılardan da mal alırım, yediğim kazığın haddi hesabı yok!

Linkteki gözlük Çin'den satılıyor.Satıcının profili çok iyi.Ben mal alırım mesela bundan.Çin'den hiç mal almadım o yüzden kargo süresini bilmiyorum ama abd'den ve avrupadan 15 günde kapıya geliyor. Bu yüzden eğer aradığınız mal ülkemizde varsa buradan almak daha iyi.Decathlon sitesine bakmadıysanız bir göz atın derim.Mağazasında çok fazla çeşit ve adette gözlük satıldığını gördüm.Bu kadar fazla gözlük arasından beğenilen bir tane mutlaka çıkıyor.Üstelik fiyatlar uçuk değil.Ben 20 liraya çift camlı uv filtreli çin malı bir şey almıştım.Elimde bulunan gözlüklerle optik düzgünlüğünü kıyasladım.Daha pahalı gözlüklerin bir tanesinden çok daha iyi optik düzgünlüğe sahip.Diğerlerinden de farkı yok.

Bir de polarize gözlük çevredeki bazı renkleri değiştiriyor.Özel bir neden olmadığı sürece polarize gözlük alınmaması taraftarıyım.Ama mutlaka UV filtresi olmalı.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Koray06

Ben e-bay güvenilmez bir site demedim. Kazık yersiniz almayın da demedim. Ne dedim? Benim iade sıkıntısı yaşayabileceğim(teslimatla beraber 30 gün) ve elime ulaşması için uzun süre bekleyeceğim bir ürün için verecek param yok dedim. Kaldı ki ürünün nasıl olduğunu da bilemiyoruz. Yurt içinde deneme şansımız yok. Hal böyleyken kalkıp da bana e-bay propagandası yapanları kınıyorum. Göz insanın en önemli organlarındandır. Şakaya gelmez. Bir amortisör, pedal ve sele ile bir gözlük kıyaslanamaz. İşin ciddiyetini anlamak istemeyen kişiler istediklerini yapabilirler. Ben konuyu açan kişiye şahsi fikrimi söyledim, son takdir onundur; ister alır ister almaz. Faydalı bilgi paylaşılacaksa paylaşılır, sağa sola sataşarak bir yere varılmaz...

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
Bülent abi hiç düşünmeden erdoğanlardan al ben sipariş verdim bu sabah 12.13 de elimde oldu gözlüğün 3 çeşit camı var biri siyah diğeri sarı birde şeffaf olanı var çok güzel hafif gözlük öneririm :) buyur linki (link)
(link)
(link)