acı oje filan kullanmadan tırnak yemeyi bırakabilen var mı?

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
acı ojesini de kullandım, her gün törpülemesini de kullandım yok olmuyor, bırakamıyorum. 16-17 senedir tırnak makası kullanmış değilim. sızım sızım sızlayana kadar yiyorum. dışardan da kötü görünüyor, pişmanım bırakmak istiyorum ama zor, çok zor. aranızda tırnak yerken bırakabilen sağlam iradeli arkadaşlar var mı? bir yöntem söyleyecek, yardım edecek?

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Nasıl bir şey bu ya ? :eek: Garip.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
tırnak yemek genel itibari ile güvensizliğe işaret ediyormuş. Öncelikle kendinize güveninizi arttırın. Biraz da stresten oluyor. Küçükten ben de yapardım. Ama tırnağı yemezdim dışarı tükürürdüm. Daha çok tırnağın yanında çıkan deri parçalarını kopartıyorum dişimle genelde parmakla tutmak zor o yüzden. Hala deriyi dişimle ağzımla kopartırım ama tırnak yemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: İsmaildemir59

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
Abi bende tırnak olsun et olsun neresi denk gelirse yerdim :)

İlkokul yıllarımdı birgün annem yanıma geldi baktı yine tırnak yiyorum.Gel dedi sana birşey göstereceğim.Meraklandım indim bahçeye annemin peşi sıra.Baktım büyük bir taş kaldırıyor altından 30-40 santim solucan çıkarttı.Tırnak yemeye devam edersen -afedersiniz- götünde böyle kurt olur diye okkalı da bir laf söyledi.O günden sonra yediğimi hatırlamıyorum.

Acı oje büyük kolaylık.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@erdem özgür

Aile doktorunuza gidip danışın o size hastanelerdeki hangi bölüme başvurmanız gerektiğini açıklar. Bazen tıbbi destek en iyi çözümdür.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Tırnak yiyen bir insana acı öje'de fayda etmez,beyin de bitirmek en doğrusu olur kanımca.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Yanda çıkanları alıyorum o kadar.Senin baya ilerlemiş kanımca git bi doktara , resmen hastalık olmuş :D

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Ayak tırnakları da bu yeme işine dahil ise bence kulağa tekrar ezan okutarak reset attırınız :eek:

Geçmiş olsun..

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
tırnak yemek genel olarak sürekli stresli olan kişilerde çok ortaya çıkan bir durum. Çözümün en başında bu olatyı bitirmeyi kesin olarak kafaya koymak ve inanmak gerekiyor. Bir zamanlar bende baya çekmiştim bu durumu psikolojik olarak inanarak baya bi azalttım. Sadece çok aşırı stresli olduğum zamanlarda ve başım çok yoğun düşünceli olduğu zamanlarda oluyor biraz. Dediğim gibi önce psikolojik olarak çözmek isteyecek ve kararlı olacaksınız. Doktora gidip tıbbi destek de alınabilir. Kısmen faydalı olduğunu duymuştum.