Açı ayarlı gidon boğazı bisikleti değiştirdi

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık dört yıldır bisiklet sürüyorum, önce mtb sürüyordum sonra şehir tur bisikletine geçtim fakat gidon boğazları normal olanlardandı, hatta geçenlerde bisikletimi bir mtb ile takas etmek için ilan yayınladım filan , şehir bisikletimden memnunum aslında biraz boyu büyük o kadar, uzun yollarda tavsiye edilen de bir boy büyük olanı zaten, fakat uzun zamandır da açı ayarlı gidon boğazı almak istiyordum, aldım, bisiklet adeta mtb oldu, başka bir bisiklet oldu sanki. Bisiklete hakimiyetim arttı. Önceki gidon boğazları varken adeta şınav vaziyetinde bisiklet sürüyordum, kollarıma çok yük biniyordu, şimdi kollarımdan yük kalktı, bir gidon boğazının bu kadar faydası olacağını tahmin etmemiştim, bu anlamda sorun yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim. Hatta takas ilanımı ilan edeceğim. Teşekkürler.

IMG_20150520_074301.jpg IMG_20150520_074309.jpg
Normalde bu şekilde. imgres.jpg

Scudo
Tepki
169
İsim
Mustafa Z. YILDIZ
Bisiklet
Specialized
Alştıktan sonra aynı açıya sahip sabit gidon boğazı da kullanabilirsiniz. Görünüşünden memnunsanız sabit almaya gerek kalmayabilir tabi. Ben de gidon boğazının açısını yükselterek ve boyunu 2 cm kısaltarak yol bisikletimde oldukça rahat edenlerdenim..

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
235
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
ben de açı ayarlı değil de gidonu yükseltmek istiyorum. Ama bisikletçi shimano boğaz yükseltici için 50 tl dedi. Ben de içimden ohaaaa dedim

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Çok farklı fiyatlar var piyasada, bir yerde 75 , bir bisikletçide 60 tl idi , bir bisikletçi arkadaş 40 liraya verdi sağolsun. Benim bisiklet zaten yüksek olduğu için gidonu yükseltmeyi düşünmedim ama bisiklet küçükse olabilir tabi.

• Beğen
Tepkiler: Mesut YB

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
235
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
@Cem Tunç benim gidon alçak. Dediğin gibi ağırlığım öne biniyor. Amacım bunu engellemek. Yoksa ayarlı olsa da olur olmasa da olur

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

tbag45

Daimi Üye
Tepki
155
İsim
kaan yıldırım
Bisiklet
Giant
Bende gidon yükseltme aparati kullanip yaptim ayni seyi,uzun turlarda gercekten faydasini gordum ellere daha az yük biniyor.

• Beğen
Tepkiler: Mesut YB

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.275
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 325 Kullanıcı olarak iki aydır omuz bilek ve belimde ağrılar aynı Şekil sizin gibi açı ayarlı gidon boğazı taktım öyle rahat ettimmi anlatamam çok fark ediyor şehir bisikletinde

• Beğen
Tepkiler: emrahb

f.emre

Üye
Tepki
6
Yere paralellik arttıkça boyun ağrısı artïyor. Ben de gidonu açılı kullaniyorum.

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Hocam bisiklet adeta MTB oldu demişsiniz. Normalde şehir bisikleti mi? Şehir bisikleti ise sabit gidon mu vardı?

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
az önce aynısından sipariş verdim başka bi model bilmediğimden dolayı. bende uzun yol yapıyorum ve boynum ağırıyor. kol duruşuna göre ya yere bakarak gidicem yada kafamı kaldırırsam boynum ağırıcak . çok zorlanıyordum inşallah bu sorunumu çözer. bilgilendirme için teşekkürler

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Açısı ayarlı gidon boğazı, bu açıyı sık sık değiştirmeye ihtiyacı olacaklar içindir. Yoksa sabit yükseltici gidon boğazı aynı yararları sağlar ve daha güvenlidir.
Ben kendi adıma o açılı kısma pek güvenemiyorum, her an sıyıracak gibi geliyor yük ve sarsıntılar ile.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Çetin ŞAHİNÖZ 5 yıl kullandım öyle bir problem çıkarmadı ki çok uzun yollar da yaptım, tek sıkıntısı hafif bir gevşeme yapabiliyor, o da size "lan ne oluyor" hissi yaşatabiliyor, tabi buna da alışabilirsiniz:) yeni bisikletimde sabit açılıya geçtim bende:)

sabite geçmemin sebebine gelince hiçbir zaman açıyı azaltma ihtiyacı duymamam dike yakın sürüşü seviyorum, kullanmayacağım için ayarlısının o "lan ne oluyor" dedirtmesini çekmeme gerek kalmadı:)

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@mahden

arkadaşım ben açılı gidon boğazı siparişi verdim. üstteki arkadaş sürekli oynatmak isteyenler için demiş. benimde sürekli oynatma gibi bi amacım yok . ama sadece yükseltince gidon ileri durumda kalmıyormu yine ? açılıda benim gördüğüm kadarıyla hem yukarı kaldırabiliyorsun hem gidonu kendine doğru yaklaştırıp rahat bir sürüş elde edebiliyorsun. ama sabitde yine ileri durumda kalmıyormu ? ayrıca gevşeme sürekli olan bi durumsa hiç tadı çıkmaz hakkaten. kullananlar cevaplarsa ona göre iptal edeyim siparişimi arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Ben yaklaşık 2000 km yol yaptım btwin açılı gidon boğazı ile sadece asfalt değil her türlü arazi yol Vs hala gevşemedi. Gevşeme imkanı da yok onun. Tırnakları üst üste mi bindiriyorsunuz alttaki sabitleme vidasını mı sıkmıyorsunuz?

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@a.f.k.

(link)

kardeşim ben üstteki ürünü sipariş verdim . benim sipariş verdiğim btwin değil . acaba markadan dolayı kalite fark ederde sıkıntı çıkarırmı ne dersiniz

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@emrahb sanmıyorum sıkıntı olacağını çalışma mantığı aynı. İstenilen açıya oturtup önce yan alyen i sonra alttaki alyeni sıkınca gevşemesine imkan yok

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de şehir-tur bisikleti kullanıyorum selem gidonun hizasından 2-3 cm daha uzun kalıyor,sanki öne yığılıyormuş gibi hissediyorum acaba ben de açılı gidon alsam mı ki?

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynı sorun yıllardır bende'de var ..
Scott 35 L kadro kullanıyorum gidon şuanda +2 derece fakat yolda giderken rahat edemiyorum çok alçak kalıyor boğazımı yukarı kaldırmak zorunda kalıyorum daha iyi görüş açısı için,
Bir süre sonra avuc içini elcik dayayarak gidiyorum öyle daha rahat ediyorum..

Bakalım bana'da
Satori UP-2 AHS Ayarlı Gidon Boğazı önerildi..

Bakalım bu boğaz sorunu çözecek mi?

• Beğen
Tepkiler: mskodal ve MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.002
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Abi bende mi alsam ? Mtb' nin gidon boyu kısa geliyor. Bu gidon boy artışı yapar mı ?

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@SerkanNamazcı
bu satori up-2 ahs ayarlı gidon boğazı iyiye benziyo da pahalı biraz. benim aldığım 63 tl şuan bu 160 civarlarında. acaba avantajı nedir ki bu kadar fiyat farkı var