Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acera ve XTR fren pabucu

Konu, 'Frenler' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar SHIMANO Acera ile SHIMANO XTR fren pabuçları performans bakımından kıyaslanamazlar. Ancak benim merak ettiğim bir soru var. Bu iki fren pabucunu sertlik olarak kıyasladığımız zaman hangisi sert hangisi yumuşak gelir? Ben bir zamanlar Acera fren pabucu kullanıyordum. Daha sonra Deore ye geçiş yaptım. Deore nin pabucunun Acera ya göre daha esnek olması nedeniyle frene basınca fren kolunda bir esneme olmaya başladı. Fren kolundaki esneme benim hiç hoşuma gitmiyor. Acaba XTR alsam bu pabuç Deore den daha mı esnek olur?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Baradine kartuşlarını kullan ve yoluna devam et sorun yaşamadan:p

Baradine adlı frenler bölümünde alt konu var. Bu kısmı incele derim. Shimano dan daha hafif ve performanslılar.
    Kolay gelsin.
    İyi bayramlar.

İdris ACA bunu beğendi.
  3. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    nasıl bir esneme acaba bahsettiğiniz. ben deore kullanıyorum pabuç bacak ve fren/vites kolu olarak, boyle bir esneme ile hiç karşılaşmadım.

4. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bahsedilen esneme, kartuş yumuşak olduğu için daha çok tutunma - fren bacaklarının öne doğru ilerleme isteği ile alakalı büyük ihtimalle.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  5. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Acera kullandığım zaman fren pabuçları janta temas ettikten sonra fren kolunu daha fazla çekemiyorum. Yani fren kolları olduğu yerde kalıyor. Ancak Deore kullandığım zaman fren pabuçları janta temas ettikten sonra fren kolu 1 cm kadar daha hareket ediyor.

6. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    baradine hem fiyat olarak hem performans olarak diğerlerine göre çok iyi tavsiye ederim:in:

7. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Xtr papuç yumuşak olmayan ,aksine çok sert olan bir papuçtur.kesinlikle tavsiye etmem.Jant yanaklarının sağlıklı kalmasını istiyorsan xtr papuç kullanmazsın.Xtr Papuç, belli bir zaman sonra yanakları resmen kemirmeye başlar.Xtr papuc çıkarıp,baradine takmış biri olarak, baradine tavsiye ederim.Hem çok güzel fren hissi verir,hemde uzun ömürlü ve zararsız...

Semih Temiz bunu beğendi.
  8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Ayrıca XTR pad ler çokta çabuk biterler kış koşullarında. Şahsen Geçen kış bir yarışta çamurda kullanırken yarısı kayboldu padlerin...

Onun dışında senin fren koluna basarak o katı pad i sıkıştırman oldukça zor ama esneme yapması mümkün... Ayrıca Baredinelerde jant yanaklarını oldukça fazla harap ediyorlar ama buna rağmen çok çok iyi bir fren performansı sunduklarıda gerçek...

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    baradineler jant yanaklırını fazla mı yıpratıyor??? hiç böyle bir şey duymamıştım ilginç xtr fln yıpratıyor diyorlardı ama baradine yi ilk defa duyuyorum ama performansı cidden çok güzel kartuşlarının