acera aynakol paça mı yırtar mı:D

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
selam.bisiklete aynakol almayı düşünüyorum.seçenekler arasında tourney ve acera var:cool: :D tek tasam tourney de korumalık war paçamı yırtmaz ve yağ yapmaz.acera da korumalık yok.eşofmana zarar verir mi? paça bandı da takmak istemiyorum.uğraşamam gibime geliyo bu arada arka aktarıcı da tourney. ama acera alsam da uyum sağlar herhalde. ve performans kalite bakımından da aralarında ne fark war?
şimdiden teşekkürler.:rolleyes:

Scudo

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Aynakolla attırıcının bir bağlantısı yok merak etme, kalite olarak çok farketmez ama açıkçası ne fark olduğunu da bilmiyorum ikisi arasında. Geçen gün ben söktüm paçayı korumalığı çıkarıp sonra takmayı unuttuğum için :) Paça bandı çok da uğraştırmaz seni iki cırt çekeceksin, ama demek istediğini anladım üşenebiliyor insan, yani Tourney alsan sanki daha iyi olur senin açından..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Sahinoz

Ayna kol ve arka attırıcının bir bağlantısı var; Zincir! Aynakolu ve arka attırıcıyı seçerken aynı zincire uyumlu olanları seçmekte yarar var. Yalnız bu ikisi için farketmiyor, Shimano'da her ikisi için de CN-HG50 zincir önerilmiş. Demek ki birbirleri ile kullanılabilirler.

Korumalık konusunda da biraz araştırma yaparsan Acera'nın da korumalıklı olanını bulabilirsin gibi geliyor bana. XT'nin bile vardı çünkü paça korumalığı olan ayna kolları.

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Nasıl olsa ikisi de 9-speed olmadığı için aralıkları aynı diye o şekilde söylemiştim, ama haklısın eksik bir anlatım olmuş ve yanlış şekilde yorumlanabilir, düzelttiğin için saol.

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
Cross country component

* XTR (9 speed) - Top of the range for cross-country mountain bikes
* Deore XT (9 speed)
* Deore LX (9 speed)
* Deore (9 speed) Entry level cross-country mountain bikes
* Alivio (8 speed)
* Acera (8 speed)
* Altus (8 speed)
* Tourney (7 speed) - Includes several different levels of quality, and can be found on department-store bicycles

Tourney Aceraya göre iki model aşağıda, aralarında da iyi bir fark olduğunu düşünüyorum...

Acera aynakol çok güzel paça yırtar bu arada : ) benim her uzun bacaklı kıyafetimi fareler kemirmiş gibi duruyo

• Beğen
Tepkiler: Burak Özen

unlu

Daimi Üye
Tepki
147
korumasız aynakollar genelde profesyonel parça olduğu için mühendisler sanırım taytla giyerler diye hesaplamış olmalılar.dar pantolonumun bile aynakoldan 2 kere paçası yırtıldı eşofman kısmına hiç girmiyorum bile.türk usulu yöntemler var: lastiği sağlam orta boy bi çorabın ayak kısmını kesip eşofmanın paçasını sarmak gibi.ben şahsen eşofmanımın sağ paçasını sonunda dayanamayıp aynakol hizasının üstünden diktim.tabir-i caizse cillop gibi oldu.seninde problemin benimkiyle aynı olduğu için şiddetle tavsiye ederim.ama kesinlikle uzun paçalı bi eşofmanla sakın yola felan çıkmaya kalkma delirirsin çünkü katlasanda sen o ısrarla düşecektir.
SAYGILARIMLA

• Beğen
Tepkiler: Burak Özen