Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemiye yardım :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ege Kavaz tarafından paylaşıldı.

1. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

Merhabalar, bisiklet değiştirmeyi düşünüyorum ama bu konulara çok uzağım. Mağazalara gidip bilgi alıyorum ama herkes farklı bir şey söylüyor, herkes kendi malını satma derdinde. Kimisi doğrudan Trek gibi sağlam markaları gösteriyor, kimileri de Trek gibilerinin kadroya ortalama bir donanım ekleyip markası için sattığını söyleyip bana full donanımlı bir Bianchi gösteriyor. Salcano, Bianchi gibi markalar iyi midir? Ne yapacağımı şaşırdım. Trek, Scott gibi markaların ne kadar iyi olduğunu biliyorum tabi ki ama belki de adam doğru söylüyordur demeden edemiyorum. Sizden isteğim bana rehberlik etmeniz. 1.85 boyundayım ve bütçem kısıtlı. Hem İstanbul gibi bir şehirde sürebileceğim hem de bagajına çantayı attığım gibi şehirlerarası yola da çıkabileceğim, köy yollarına dayanıklı (bunlara hybrid deniyor galiba) bir model arıyorum. 1000 liradan aşağı düzgün bir bisiklet olmadığının farkındayım ama bana o civarlarda bir model gösterebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle selamlar...

Trek, Scott vs bu bisikletlerin kalitesi tartışılmaz. Ben Sedona 311 kullanıyorum 2010 model, 2012 modeli şuan 520 $. Gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Ayrıca bütçenize daha uygun birşey arıyorsanız Salcano City Sport modellerine de bakabilirsiniz.

3. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben size Salcano aluminyum kadro veya Bianchi aluminyum kadro bisiklet öneriyorum. Eğer şehir sınıfı alırsanız bahsettiğiniz seyahatlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    Çevremden tecrübeyle....

Selamlar.

4. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sormak istediğim iki şey daha var: 1- bianchi nero serisi iyi midir? 2-amortisörlü maşalar çok ağırlık yapıyor diyorlar ama ben kilitli bir maşanın yararlı olabileceğine inanıyorum. Cidden o kadar ağırlık yapar mı?

5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer ki bisikleti köy yollarında, stabilize yollarda da kullanacaksanız ve konfor istiyorsanız kilitlemeli maşa almanızda fayda var. Eğer ki benim için hız önemli diyorsanız sabit maşa almalısınız. He birde şöyle bir durum var sabit maşa alıpta ona sonradan kilitlemeli maşa takmanız çok pahalı değil ucuza halledersiniz fakat 28" sabit maşa bulması gerçekten sıkıntı. Yani kilitlemeli aldıktan sonra sabit maşaya dönmesi biraz masraflı olur. Ben şahsen kilitlemeli maşa kullanıyorum ve haftasonu tura çıktım gerçekten çok memnunum. Rampa çıkarken kilitliyorum inişlerde ve bozuk yollarda açıyorum.

6. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

Kesinlikle, ben de çok yönlü olması açısından kilitlemeli maşayı düşündüm zaten.

7. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

arkadaşlar 3 bisiklet arasında kaldım:
    1- Salcano City Sport
    2- Bianchi Nero 28"
    3- Kron TOURER SPORT 28" (bunu hiç bilmiyorum ama gördüm fena değil)
    ne dersiniz hangisini almalıyım?

8. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) -Bianchi Nero Mekanik Disk Tamiri zor masraflı olur
    -Kron Bilmiyorum yani görmedim
    -Salcano Diyorum...

9. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

peki disk fren dışında bir eksisi var mı bianchi nin? benim gözüme en güzel gözüken bianchi oldu da :)

10. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi'nin vites sistemi ve bazı aksamları biraz daha düşük Salcano'dan.Bence gönlünüze ne yatarsa onu alın.Hepsi zaten belirli kalitede bisikletler yalnız Forumda Bianchi'ye karşı bir tepki var.Bunuda göz ardı etmeyin...

11. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

Bilmiyorum kafam çok karışık. Herkes salcano iyidir diyor ama, herhalde bir bildikleri vardır.

12. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ege Bey bence forumları bi araştırın,acele etmeyin tabiki önümüz yaz sizde haklısınız,bizimki bi öneri.Bende 6 Ay araştırdım eksiklerim çıkmıyor değil.

Bisiklet biraz bütçe yani donanım;Mesela ön arka vites değiştiricileri vs.Donanım kalitesi arttıkça Fiyata yansır.
    Vites sistemi örneğin;Deore üst sınıf olarak iyidir.Alt seviye Alivio,Acera,Altus diye devam eder.Bu da Bisikletin Fiyatını etkiler.

Bizim burada sizin bütçenize uygun olanı sunmak olsa da son karar tabiki sizindir.

Bazı tur Bisikletleri tam donanımlıdır;Bagaj,Çamurluk,Far vs.Düz olanlara da sonradan Çamurluk,Bagaj,Far ilave edilir,bunun fiyatı biraz ucuz olmasıyla beraber hafiftir yani tura çıkacağınız zaman bu parçaları takabilirsiniz.Tabi bu tercih meselesidir.

13. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

tamam arkadaşlar bugün yeşil bisiklet'e gittim, salcano city sport ları gördüm ve aklıma yattı. gayet güzellermiş. ama bir sorun var bunların bir sürü modeli var 24 hds 27 bilmemne gibi onların aralarındaki farklar nelerdir?

14. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Arkadaşım Merhabalar.

24 HDS (24 Vites,Hidrolik Disk Fren) Birde bazı Bisikletlerde MDS vardır bu da (Mekanik Disk Fren) Sistemidir.VS İse (V Fren) dir.
    Hidrolik Disk veya Mekanik Frenler Genelde Arazi,Yağmur,Çamur gibi durumlarda MTB yani dağ bisikletlerinde kullanılsa da bu Şehir Bisikletlerinde tercih meselesidir.Ayrıca Disk Frenler tamiri zor ve masraflı olur.

Burada size en ideal,aynı zamanda arkadaşımında kullandığı Salcano City Sport 24 VS'yi tavsiye ediyorum. http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=995
    Daha öncede bahsettiğim gibi bu Bisiklet'e Tur'a Çıkacağınız zaman Bagaj,vs alır binersiniz.

Arkadaşım bu söylediklerim bi öneri niteliğinde olmakla beraber son karar tabiki sizindir,alacağınız Bisiklet şimdiden Hayırlı Olsun...

15. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Alacağınız model ne olursa olsun,kadrosunda bagaj,çamurluk vb. yerlerin montajı için delikler olmasına dikkat edin.

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  16. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Bak bunu unuttum?.Evet Aynen!.Bu çok önemli...

17. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

deliklere özellikle bakmıştım mevcutlar. çok teşekkür ederim önerileriniz için, dikkate alacağım :)

18. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben şu an bisiklet alacak olsam city sport 27 vs alırdım. Turlar için bir de arka taşıyıcı alıp koyardım eve, olur biterdi. Benim şu anki bisikletim Geotech Street. Forumları falan araştırmadan, acemice aldım onu. İki eksisi var; Birincisi, çelik kadro olduğu için ağır olması, İkincisi ise ön amortisörünün kilitlenemiyor olması. Bunlar dışında gayet yeterli bir makine. Salcano hakkında şunu söyleyebilirim; Bizde bir tane de MTB serisi Salcano var. Kadrosu güven veriyor, V-Fren sistemi bizim içi gayet yeterli (ağır arazi koşullarında kullanmıyoruz), Acera 8'li vites sistemi gayet iyi çalışıyor ve yolda akışı oldukça konforlu. Umarım bu bilgiler işinize yarar. Şimdiden hayırlı olsun alacağınız bisiklet.

19. Ege Kavaz

Ege Kavaz Yeni Üye

24 vitesin bana yeteceğini düşünüyorum, bir de bütçemi çok aşmak istemiyorum bunun daha bagajı, çamurluğu, matarası var... öyle yani :)