Aceminin Elinden Restorasyon

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@Serdaryildiz

Abicim Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim kaynaklı yer büyük ihtimalle oksijen kaynağıydı taşlama ve kalın zımpara ile düzelttim baya aslında macun işini sanırım biraz abarttım gerek olmayabilirdi ama kendimce bi gaza gelip fantazi yaptım gibi macunu sürmeden altını iyice temizledim pasını kirini söktüm o kısmın ama tabiki usun süreçte benim acemice yaptığım macun ne duruma gelir alttan ne çıkar bilemiyorum.

Malesef tezcanlı ve aceleci bir yapım var Mesela şuan boya malzemelerim hazır boyamaya başlamak için tüm hazırlıklarım tam değil detaylı bir planlama yapmadım nereye nasıl boya vurucam ne logo yapıştırıcam logo üzerine boya vuracakmıyım felan bunları planlamadan boyayı yapmamak için kendimi zor tutuyorum.

benimde kafama takılan bir sorudur; kadro haricindeki pasını temizlediğim parçalara demir ve tam malzemesini bilmediğim inox diyebileceğim parçalara netür bir uygulama yapmam gerekir birdaha pas tutmaması için veya kolayca çürümemeleri için ne yapmak gerekir onlarada boyamı vurucaz veya inox kaplama yapanlar var sanırım bi yol gösterirmisiniz.....

tekrar tekrar teşekkürler

Scudo

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@ÇaNakkaLeRuHu

Teşekkürler hemen araştırıyorum Acaba bu ürün temizliğinimi yapıyor yoksa temizlikten sonra korumasınımı yapıyor

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmet.YILDIZ

Temizliyor ve ince bir film şeridi oluşturuyor ürün üstünde. Tabi belli sürelerde yenilenmesi gerekebilir. Biz paslanmaz makina imalatı yapıyoruz. Bu sektörde Satınalma Müdürüyüm. Çok iyi bir ürün deneyin bence.

• Beğen
Tepkiler: egesengun

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@ÇaNakkaLeRuHu

ooooOOOooo Ozaman Sizden İyi kim bilecek Hemen bulup alıyorum.. Teşekkürler

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmet.YILDIZ

Estağfurullah. İşinize yarar ise mutlu olurum. Kolay gelsin.

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Birde Würth sitesini incelerken böyle bir ürün gördüm buda iş görürmü??
würth.png

• Beğen
Tepkiler: Neo Benson

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mavi mi o renk ? Koyu mavi gbi bi ton galiba

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmet.YILDIZ

Bunu pasta cila olarak düşünün :)

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@mariokaldato
Turkuaz Gibi sanırım Açıkcası Usta karışımı yaparken yandan okadar karıştım ki boya yetmese de bir tüp daha yapmak istesek aynı tonu tutturamayız sanırım.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hata ediyorsun dostum. Boya isi aceleye gelmez ve hata kabul etmez. Renk seciminde braz daha arasrir derim ben

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@ÇaNakkaLeRuHu

İşin içine girdikce anlıyorumki Bu polisaj işi Ayrı bir dünya ve restore nin büyük bir kısmı polisaj bunları daha iyi öğrenmem lazım sanırım

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Renk cok siradan geldi bana iddasiz bi model. Arastir netten super renkler bulursun

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@mariokaldato

Araştırma derken ne konuda tam olarak anlamadım renk seçimi olarak canlı parlak bir boncuk mavi istemiştim. Tahminimce o rengi tutturdum gibi tek eksiğim şimdilik logo kısımları

dediğiniz gibi çift renk felan düşündüm ama becerememekten korktum

Bu arada Ürünlerin detayını öğrenmek için würth ün sitesine girdim katolağa takıldım neler varmışyaa kataloğun yarısından çığuna "keşke benim olsa" dedim.....

(link)

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Ahmet.YILDIZ

Aynen çok çeşitli ürün gruplarında hizmet veren global bir firma.

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Ya würth reklamı gibi olmasında şu malzemeler benim çok hoşuma gitti. özlelikle fren papuçlarını taktığımız o kaliperleri bakır renginde düşündüm de olabilirmi acaba yakışırmı?

Şu sürdüğü tebeşir tozu gibi mavi şey nedir onu ismini bilipte bulamadım biürlü

Castiel

Üye
Tepki
7
İsim
Berk
Bisiklet
b'Twin
Plasti dip denen malzeme ile kaplama yapmak daha basit,düşünebilirsiniz.

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Daha önceden plasti dip kullandım aracımda çok güzel ve uygulaması kolay bir ürün ama sağlamlık konusunda boya kadar iyi değil açıkcası sürtünmenin çok olacağı yerler çabucak sökülür.

Bu Akşam Astar Boyayı Uyguladım Kurumayı Bekliyor Şuan Kadro Kuruduğunda Sulu İnce zımpara ile zımparasını yapıcam.
20170118_183716.jpg

Bu da Boya fırınımız olmadığı için :) kalorifer de boya kurutma sistemimizde kurumuş hali..
20170119_073923.jpg

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@ÇaNakkaLeRuHu

Hayatta Başıma Ne geldiyse Aceleciliğim Yüzünden Geldi. İşe başladığımda maske aklıma geldi ama o an kimse beni maske aramayla oyalayamazdı. :) malesefki gece boyunca baş dönmesi aklımı başıma getirdi renk boyasını maskesiz asla yapmam.

Bu arada benimki gibi havalandırması olmayan kapalı bir alanda boya yapmak baya bir sıkıntıymış. Benim binanın bodrumunda akşam yaptığım boya kokusu sabah işe giderken haala tüm merdivenlerde kokuyordu ....

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato