Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acemi kardeşinize tavsiye, hangi bsiklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sait Hislioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    herkese merhabalar. foruma yeni üye oldum. 21 yaşındayım. şuanda içimde inanılmaz derecede bisiklete binme isteği var. yazın gelmesini hiç bu kadar şiddetli istememiştim. galiba yazı bekliyemicem ve şimdilik 4-5 sene önce aldığım beldeyama bisikletimle sokaklara atıcam kendimi. soğuklardan korkuyodum ama yazın gelmesini beklersem çatlayacm heralde. gelelim asıl soruma. yaklaşık 1 aydır kafama yeni bir bisiklet alma fikri girdi ve bu bende takıntı oldu artık. hergün deliler gibi internette bisiklet bakıyorum. salcano ve sedonanın sitelerine en 20-30 kez girmişimdir. onun için bir an önce alacağım bisiklete karar vermem lazım bunun için bana yardım ederseniz sevinirim. bisikleti pedere aldıracağım için bütçe maximum 700-800 tl olacak. bisikleti %70 şehir içinde, sahilde %30 da dağda köylerde kullanmak istiyorum. bunun için mtb almam gerekli diye düşünüyorum. neyse fazla uzatmayayım bisiklet işine profesyonel olarak yeni giriş yapan bendeniz için hangi bisiklet ilk tercihim olmalı. fikirlerinizi bekliyorum. kafamda salcano astro 240 srv, sedona 711 var.

edit: bisikleti nereden almamı önerirsiniz istanbulda tanınan iyi yerler söylerseniz sevinirim.

2. Tarik.Ünlü

Tarik.Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Kardeş aynı şekilde biz düşünüyoruz.Bütçem yaklasık olarak seninle aynı.Bende KRON markada takılı kaldım.Bisikletçiye gittim astro modeline bindim, hoşuma gitmedi eledim onu.Kronda daha hoş duruyor.kadro yapısı olarak.Ben KRON xc 500-1000 arasında kaldım.Kronada bak derim.

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,bende Astro 240 srv var.Hoşuma giden gitmeyen özelliklerini yazayımda sonra diğer bisikletlerle karşılaştırırsın.İlkönce vitesleri tek parmak ile değiştirebiliyorsun,(Shımano'da iki parmak kullanıyorsun),Vites geçişleri çok sert ve hızlı,Koltuk jelli olduğu için rahat,Bisikletin ağırlığı iyi fakat ön maşa biraz ağır.Lastikleri daha çok tur lastiğini andırıyor,hızlanma,yol kontrol vs. süper.Sram vites sistemliyi almazsan Shımano sistemli (astro 240sv) al...Bizde ikiside var 600 km boyunca bi sorunla karşılaşmadık.

4. Sait Hislioğlu

Seviye:
    @Tarık.Ünlü; Kron bisikletleri tip olarak hoşuma gitmiyor. biraz çocuksu gibi duruyor. salcano daha profesyonelce bence

@can akıncılar; benim şuanki bisikletim beldeyama vitesleri motorların vitesleri gibi avuçla değiştiriliyor. şuana kadar hiç mtb sahibi olmadığım için bu tür bisikletlerin vites sistemlerini bilmiyorum. vitesleri tek elle değiştiriliyor demişsin bu kötü bir yanmıdır. shimano versiyonu çift elle demişsin bu daha iyi birşey heralde.

5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    %70 şehir içi / sahil, %30 köy ve dağlarda kullanım için neden MTB (Dağ bisikleti) tercih ettiğinizi anlayamadım. Dağ bisikleti adı üstünde dağda kullanım içindir. %70 şehirde kullanacaksanız şehir / tur bisikleti ya da hibrit bisikletleri düşünmelisiniz.
    Köy yolları ve dağda gezinmek için tercihediyorsanız yaşadığım ilçede tüm yollar kilit taş asfalt yok. Kullandığım bisikletlerim 28" çelik kadrolu yol bisikleti 700*35 lastikler takılı maşa düz, 28" alüminyum kadrolu şehir bisikleti amortisörlü maşa 700*35 dişli lastik takılı.
    Her ikisi içinde çok memnunum. 26" Carraro MTBmi sattım. MTB yolu olmayan dağlarda kullanacaksanız gerekli diğer hallaerde şehir bisikleti veya amortisörlü maşalı hibrit modellerden daha fazla verim alırsınız. Marka model tercihi size kalmış ama Trek 7.0/7.1, Sedona 321, Carraro yeni modelleri, Whistle Guipago, Bianchi Guipago, GT Trafik 4.0 vb arttırılabilir.

6. Sait Hislioğlu

Seviye:
    Haklısınız ben de gidip geldm mtb ve city arasında ama city biskltler tarzıma pek uygun değil. 28 jant zaten bana göre büyük, bisikleti kıvrak kullandmayı sevdiğim için bu boyda bir bisiklet zorluktan başka işe yaramaz. Mtbler daha bir sportif ve cazibesi var. Şehir icinde kullanımı yorucu deniyor ama alıştıktan sonra sorun değil benim için. Sedona 711 aklıma yatmış durumda

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Boyunuzu merak ettim. Benim boyum 1.70 kadro boyunu uygun seçerseniz jant boyu sıkıntı çıkarmaz. Ama siz kararınızı vermişsinizanladığım kadarıyla.

8. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. Sait Hislioğlu

Seviye:

boyum 1.77 falan. aslında tam olarak karar veremedim hangi tür bike alacağıma. 28 inç benim için büyük değil ama kontrolu sağlamak 26 inç e göre daha zordur diye düşünüyorum. katılıyormusunuz?

bu bisiklet de fena değil aslında http://www.eforbisiklet.com.tr/uploads/tourer.JPG

10. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz.Kontrolu zor değil.