Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acaba tekrar bisiklet sürebilirmiyim

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında engin güner tarafından paylaşıldı.

1. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba lar formuma yeni üye oldum bir zamanlar o kadar fazla bisiklet kullanırdım ki istanbulda gitmediğim yer kalmadı desem yeri fakat geçen sene üzücü bir kaza atlattım kazadan sonra bisiklete artık binemez oldum sürekli bir korku var bir türlü sakin özgüven dolu olamıyorum tüm bunların üzerine bisikletim üç ay önce çalındı daha doğrusu üzerindeki sağlam elaman ları sökmüşler konuyu yalnış yerde açtı isem özür dilerim saygılarımla

M.A.Y. ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  2. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    İlk olarak sana diyorumki korkunun ecele faydası yok bende 5 sene önce çok üzücü bir kaza geçirdim ama düzelir düzelmez tekrar bisiklete atladım ülkemizde trafik bir felaket her şeyde olduğu gibi ama yaşamıyalımmı yani ülkemiz böyle diye ölelimmi bana kalırsa herşeyi yapabilirsin yaşın kaç bilmiyorum ama ben 61 yaşındayım ve ne zaman vakit bulsam çıkıyorum. Ayrıca sanada çok yakın oturuyorum bende maltepedeyim geçmiş olsun der bisikletli günler dilerim.

Serdar AKGİRAY bunu beğendi.
  3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :) Abi şöyle düşün.Olacağı varsa olur :D
    Bana saçma geliyor bisikletten düşdüm diyerek bisiklete binmemek.Ölümden döndüm 2 defa ama hiçbir zaman için bırakmadım.Ayrıca yolda yürürken düşssen kafan yarılsa bir daha binmeyecekmisin bisiklete?

4. engin güner

Seviye:
    sorun aslında tedirgin bir yapıya sahip olmam acabaları üzerimden atamıyorum olumsuz bir pekiştirme oldu denebilir uzun süre pedal çevirmediğimden kendime kızıyorum fakat denedim kasım ayında kullanma fırsatım oldu fakat bu öyle garip bir duygu ki içimi tırmalıyor umarım eskisi kadar olmasa da devam edebilirim işin içerisinde istanbul faktörü de var

5. Özgür_Aksoy

Özgür_Aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam kartalda oturuyorsanız pendik-feneryolu arasındaki trafiğe kapalı bisiklet yolunda üzerinizdeki korkuyu atmak amaçlı düşük tempolu sürüşler yapabilirsiniz. hem bu mevsimde insanlar sahile fazla çıkmadığı için boş olur rahat rahat sürersiniz.

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Eğer bir kaza sonucu bisiklete binemiyorsanız psikolojik destek almakta fayda var . Benim de kolumda sorun vardı . Daha doğrusu olduğunun sanıyordum . Ağrıyordu . Doktora gittim birşeyin yok dedi. Bir anda ağrı falan kalmadı. Sizin olayınız da buna benziyor . Tek çözüm tıbbi destek .

Evde oturup 100 sene yaşayacağımıza , bisikletin tepesinde 50 sene yaşamak daha iyidir.

M.A.Y. bunu beğendi.
  7. gürkan doğanay

gürkan doğanay Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok işe yarayan bir yöntemdir: Attan düşeni tekrar hemen ata bindirmek!.

Sizin durumunuzda her ne kadar araya biraz zaman girmişse de, üzerinizdeki korku ve çekingenliği binmeyerek atma şansınızın olmadığı gerçeğini de göz önüne almanız gerekiyor. Bir önceki arkadaşın da önerdiği gibi güvenli ve kontrollü alanlarda binmeye başlamanızda fayda var.

Eğer bir gün bisiklete tekrar binme niyetiniz varsa bence geçen her gün bir kayıp!.

Geçmiş olsun ve selamlar..

8. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de kaç kere kaza yaptım ama devam ettim. En son ayağımı burkmamla atlattığım kaza üzerinden 7 yıl geçti ve bugün biraz tedirginlikle de olsa, üstelik hamken Ertan'ın hediye ettiği bisikletle Kızıltoprak'tan evime sürdüm. Üstelik Ayşekadın-Altıntepe arasında minibüs yolundan, Altıntepe-Orhantepe arasında da sahilden gittim. Niyetim, 2. sürüşüm öncesinde eski bisikletimi verip kask ve yazlık eldivenleri almak.

9. engin güner

Seviye:
    [​IMG][​IMG][/URL][/IMG]bugün kendimi tekrar denedim havanın soğuk olmasına aldırmadan bariz tedirginliklerim dışında sıkıntı hissetmedim lakin birileri bisikletimi resmen yemiş üzerinde ne kadar parça varsa sökülmüş değiştirilmiş kaç km yaptığıma baktığım birgün daha fazlasını yaparım diye ümitlendiğim km sayıcım çalınmış vites kollarım bir başkası ile değişmiş arka jant takılma yeri yalama olmuş :boese157: :boese157: bunu yapan insan evladı olamaz kapıcıya sorduğumda bilmediğini söyledi oysa ki anahtar sadece onda var :boese157: şimdi düşünüyorum yeni bir bisiklet almak elbette çok mantıklı bunun da zaten anlattığım üzere hali kalmamış fakat ister istemez üzerinde bıraktığı etkileri var ne yapsam kararsızım.İşin bir de maddi boyutu var bir bisiklet almak mı daha iyi olur yoksa bunu tamir etmek mi :( öğrenciyim üniversite okuyorum fazla maddiyatımı zorlayamıyorum çok kararsızım[​IMG]

10. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Bana göre yeni bisiklet almak, tamir etmeye göre daha ekonomik geliyor. Ama yine de sen bilirsin.