Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acaba biz mi yanlış yapıyoruz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Her yerde "Bisiklete o kadar para verilir mi?" sözünü duyuyorum ve artık iyice sinir olmaya başladım.Duyduğum an suratına bütün biber gazını püskürtesim geliyor.Nerde yanlış yapıyoruz?

İRŞAD ÇETİN bunu beğendi.
  2. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    Herkesin zevkleri vardır ve bu zevklere para yatırdıkça insan mutlu olur..O lafları diyenler de belli şeylere para yatırıyorlardır ama görüş açıları çok dar olduğundan sizin zevklerinize saygısızca kendi egoları adına saçmalıyorlar.

Ben sana arabaya niye bu kadar para verdin diyormuyum veya gitarına şuna buna, diyerek geçiştirilebilir...

3. ali bayrak

ali bayrak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    iyi bisiklet de mercedes, bmw gibidir.yolda bırakmaz .yaşanılan hazzı doruk noktasına çıkarır.anlamasını beklemiyorum kimsenin.biz mutluyuz sonuçta.

4. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bana öyle diyen ve bisikleti olan yakınlarıma buyur bin bakalım diyorum iki tur atıp geliyor. Denilenler şunlar " abi bu ne yaaa " , " abi hayatımda bindiğim en konforlu bisiklet " , " abi araba gibi bişey pedal basmadan gidiyo bu ya " ve daha birçoğu. İşte o sözleri duydukça diyorum ki evet doğru şeyi yapmışım.

ugur T ve Harun Salcı bunu beğendi.
  5. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Banada oluyor sürekli. İnsan bir nebzeden sonra sinirlenmeye başlıyor. Bende artık cikletten çıktı diyip makaraya alıyorum. Halbuki bunu diyenlerin cep telefonlarına bir bakmak lazım yada arabalarındaki müzik sistemlerine v.s.

Faruk ACAROGLU ve Harun Salcı bunu beğendi.
  6. pelinaksoy

pelinaksoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bunda 7 ay önce çift olarak paramızı bilgisayara yatırıyorduk insanlar saçmalamayın bu kadar para bilgisayara harcanırmı diyordu, hatta ben bile erkek arkadaşıma diyordum.
    ancak şu anda ikimizde bisiklete biniyoruz ve sadece bisiklete harcıyoruz hemde her elimize geçen kuruşu. ve bundan inanılmaz haz alıyoruz. insanlar yine bisiklet sonuçta bu kadar harcanır mı diyorlar bizim cevabımız ise; sen ne diyorsun 20.000 e bir bisiklet var acayip birşey görmen lazım:) onlarda susup oturuyorlar.

Harun Salcı bunu beğendi.
  7. Harun Salcı

Seviye:
    Aramıza hoşgeldiniz bu arada.

8. Yiğitbahçeli

Yiğitbahçeli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben bisikletin gerçek fiyatını söylemiyorum böyle sorulardan da kurtuluyorum :D

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    adamın biri üzerine 500 daha koyup tofaş alırdın dedi o an kendimi kötü hissettim :D tabi direk ehliyetim yok diye geçiştirdim :D

10. gökhan yurt

gökhan yurt Yeni Üye

Seviye:
    bir gün bende bu gibidurumlardan sıkıldım ve soran arkadaşıma yarısında bir fiyatla karşılık verdi bir tur attı sonrada abi nerden aldın bunu gidip bende alayım dedi ne diyeceyimi bilemedim doğrusunu söyleyin..

11. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben kendimden örnek vereyim geçen sene bisiklet almaya karar verdim ve artık çeliklerden uzak durmam gerektiğini anlayarak alüminyum kadrolara yöneldim ve biraz da maddi sıkıntılardan dolayı en ucuz fakat en iyi performansı verebilecek bir şey almaya karar verdim. Bildiğiniz üzere en kötü alüminyumlar bile 300den aşağı bulunamıyor ben de kendimi biraz daha zorlayıp 400e kadar çıktım fakat en başta ailem sordu " bir bisiklete bu kadar para verilir mi" diye hatta ablamla ortak alacağımız için "ben bu kadar para vermem" dedi e ben de dışarıda okuyorum durumum malum geçen sene alamadım o yüzden. Bu sene biraz biriktirip kendi çabalarımla almak istedim fakat gene aynı sorularla karşılaştım ve bu sene fiyatlar da yükseldi, tam ümidimi kestiğim anda bir akrabama hediye edilen bir bisiklet olduğunu öğrendim ve kendisiyle konuşup ondan aldım ve çelik de olsa şu an bir bisikletim olduğu için şükrediyorum. Asıl diyeceğim şudur ki bu soru bana bizzat kendi ailemden geldi ama onları da suçlamıyorum çünkü onlar beni yalnızca evin etrafında pedallayacağımı sandıklarından "ne gereği var az bineceğin şeye o kadar para vermeye" diye düşünüyorlar. Eğer şu an istediğim bisikleti almış olsaydım eminim ki çevremdeki herkes aynı tepkiyi gösterecekti.

12. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    "bisikletlerin bmw'si bu" dedin mi insanların kafasında bütün taşlar yerine oturuyor ;)

carbon kadrolu makinesi olanlar bmw yerine lamborghini, ferrari falan da diyebilir tabi :)

13. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Çünkü bunu diyen insanların bir kısmı şu anki bisikletlerin yapıldığı malzemeden, markalardan vs. bihaber yani hala o 10-15 sene önceki bisikletler var ve gidip 100 TLye bile istediğini alırsın sanılıyor. "bisiklet işte hepsi aynı değil mi sanki git al ucuzundan bir tane" diyor. Bir kısmı da kendi gelirine göre düşünüyor "abi ben ayda falanca tl kazanıyorum kendime zor bakıyorum ama adama bak gitmiş almış" diyor.

14. Cem TURKPOWER

Cem TURKPOWER Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisiklete o kadar para verilirmi sözüne biraz katılıyorum. kaç senedir forumu takip ediyorum. En önemli noktayı bazı arkadaşlar atlıyorlar. Bisiklete ne kadar para verdiğin değil bisikletin üzerinde ne kadar zaman geçirdiğin önemli. Ben demir kadro şimdiki aceraların bile yanına yaklaşamayan donanımlarla türkiyeyi dolaşmış abiler tanıyorum. Ve bunu tamamen keyifle yapıyorlar. Bisikleti meslek olarak seçmiş arkadaşların haricindekiler için söylüyorum ne diye ayda en fazla 100km yaptığın bisiklete 5000tl para verirsin ki . Forumda bazı ilanlara denk geliyorum evin salonunda fotoğrafı çekilmiş 2. el bisiklet istenilen fiyat : 6000tl bir bakıyorsun salondaki mobilyanın sıfırı 2000tl etmez. kardeşim ayağını yorganına göre uzat diye güzel bir söz var. senin neyine gidiyorsun milyarları bayılıyorsun bisiklete bu sadece egolarını tatmin etmektir. Şunu bilin bisiklet sizi sadece taşır. bisikleti binlerce km götüren bacaklarınızdır. o yüzden altınızda 20000tl lik bisiklet bile olsa bisiklet sen yorulunca gidemez.

15. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynı durum bende de var maalesef. aileme göre bisiklet çok gereksiz birşey, ona o kadar para harcamamı da anlamsız buluyorlar. ben de şimdiki bisikletimi toplamadan önce onlardan 300 lira aldım, onu bile söylene söylene verdiler. sadece eskişehir içinde bineceğimi sanıyorlar, çıktığım 100 küsur kilometrelik turlardan haberleri yok. şu havalar biraz serinlesin, bir gün akşamüstü saatlerinde bursa'daki evin önüne bisikletle yanaşıp akıllarını almayı düşünüyorum :)

16. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnsanlar bisikleti hala çocuk oyuncağı olarak görüyorlar. Siz onun tepesindeyken aldığınız hazzı tahmin edemiyorlar. Bakmayın hepsi cebindeki telefona 1000 lira vermeyi bilirler, laptop alcakları zaman en pahalısı en performanslısı olsun derler. Bisiklette de aynı durum geçerli, zevk meselesi bu sonuçta. Kimisi gider cep telefonu alır zevk duyar, kimisi gider bisiklet alır.

17. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçenlerde arkadaşlarımdan birisi yeni telefon almış şöyle böyle anlatıyor. Oraya şans eseri bende bisikletle gittim. Bu sefer bana sardılar makarayı.Yok kaca aldın, bu kadar para verılırmı dıye. bende dedım gel bin sunun ustune otur seleye bak bakalım rahatmı. oturdu rahat dedı. Şimdide yenı aldıgın telefonun ustune otur bakalım bu kadar rahatmı dedım koskoca adam küstü bana. Hava atarken kucuk dusurmeyı cok ıyı bısey zannedıyor bazı insanlarımız. Motora binersin nye araba almadın derler. bisiklete binersin niye motor almadın derler. arabaya binersin yok sunu yaptır bunu taktır derler. Bir arkadaşın konunun baslıgında belirttiği gibi biber gazı en iyi çözüm :)

1000tl lik telefon alıp 200tl lik bisiklete bineceğime, 200tl lik telefon alıp 1000tl lik bisiklete binerim daha iyi :)

18. Harun Salcı

Seviye:
    Kesinlikle.Derdim kameraysa 200 TL ile de fotoğraf makinesi alırım.Cep telefonu+fotoğraf makinesi 400 TL'ye maal olur.

Pelin N. bunu beğendi.
  19. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    çok haklısınız. bisiklet bir bakıma; modern dünyanın ilkel beyinlerine karşı aykırı bir duruştur. insanoğlunun kendi icadı olan modaya, birbirinden pahalı objelerle yapılan gereksiz gösterişe bisikletin de katılması beni çok üzüyor. bisiklet çevreye saygıdır, spordur, doğaya dönüştür. tabii ki herkes parasını dilediğince harcamakta özgür, ancak ayda 100 km yol gitmeyecek bir taşıta binlerce lira harcamak bana göre de saçma.

yine de insanın kendi zevkidir, bana saçma gelse de bunu yapana saygı duyabilirim. ama pahalı bisiklete sahip olunca kendini iyi bisikletçi zannedenler gerçekten çok sinir bozucu. adamın lastiği patlasa yapamaz, 50 km'lik tura katılmaz, 15 km pedal çevirse nefes nefese kalıp mola(?) verir, ama kalabalık yerlerde yavaş yavaş dolanırken de havasından geçilmez.

aslında çok komikler de, ağzımla gülemiyorum ben böyle tiplere.

20. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklete ne kadar para verileceği de nasıl kullanılacağı da tamamen kişisel bir sorundur bence. 50 gram boyayla yapılan resme dünyanın parasını verip duvarımıza asabiliyorsak 6000 liralık bisikleti de salonda mobilya olarak kullanabiliriz.

Kimi için amaç sadece yol almaktır, 150 liralık bir şey işini görür. Kimi için her bir parçasıyla uğraşmak, bakımını yapmak, söküp takmak zevkin en büyüğüdür, kullanmasa bile her gün bakımını yapmak için bisiklet alabilir. Kimi spor olarak görür, kilometlerini ölçer, kimi doğa turu yapar, fotoğraf çeker, kimi için işin alışveriş kısmı zevktir, alır, toplar, satar, kimi için aksesuardır sadece...

Asıl mesele, her konuda olduğu gibi, başkalarını kendi kriterlerimize göre yargılamamız gibi geliyor bana.