Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aç karnına yokuş çıkma :) (1. gün istanbul - iznik)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında eren cerciz tarafından paylaşıldı.

1. eren cerciz

eren cerciz Aktif Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    İlk defa tura çıkacak olan bütün bisikletçilerin yaşadığı heyecanı 15 Mayıs gecesi @celikelhuseyin ile birlikte yaşadık. Salonun ortasında dört günlük tur için ihtiyaç duyacağımız bütün malzemeler yığılı halde dururken, bisiklete nasıl sığdıracağımızın planını yapıp gece 3’e kadar oyalandık. Yola iki kişi çıkıyoruz ama birimizde Kron TX500 şehir bisikleti (bende) diğerimizde ise Atala yarış bisikleti var (Hüseyin’de). Haliyle çantalar, çadır, mat, uyku tulumu ve eşyalar bende, acil ihtiyaç duyabileceğimiz ve sığdıramadığımız her şey Hüseyin’in omuzlarında, yani sırt çantasında. Yani aslında tam da Laurel ve Hardy ikilisi gibi olduk.

_DSC0002.JPG Bütün malzemeler masa üstüne itine ile yığıldı
    _DSC0013.JPG
    Sonra da aynı itinalıkla bisiklete...

Sabah erkenden Göztepe’den Pendik’e heyecan içinde nasıl ulaştık bilmiyorum ama vapurda en sağlam pedalşörlerden Ahmet Yarlıgan’la karşılaştık. Eh tabii etinden sütünden yararlanalım diyerek aklımıza gelen her soruya sabırla cevap verdi ve Yalova’da kendi tabiri ile "Demit Atı"na bindi gitti.

_DSC0033.JPG
    Ahmet Yarlıgan ve Hüseyin, güzergahı netleştirmeye çalışırken..

Biz de Yalova’dan çıkarken köy yollarından İznik’e varmak için Kirazlı ayrımından girdik ve sabahtan beridir muz dışında bir şey yememiş olmamıza rağmen tırmanmaya başladık. Kirazlı köyünde bir de aç karnına soda içince biraz ileride düşen kan şekerimi ve bayılmak üzere olan beni karper, ekmek ve domates kendime getirdi J. Gerçekten de aç karnına bedeni bu denli zorlamanın ne kadar gereksiz olduğunu anladığımız andan sonra bir daha aç karnına pedal çevirmeyelim dedik ve yola, pardon yokuşlara devam ettik.

_DSC0050.JPG
    Yükselen kan şekerimin ardından tırmana tırmana yokuşları bitirdik ve inişe geçmeden önce anı ölümsüzleştirdik :)

Kirazlı, Sugören ve Ortaköy’ü geçip Orhangazi – İznik yoluna çıktık. Gerçi İzmir – Gebze otoyolu yapımı nedeniyle yol bir yerde bitti ve bizi doğru yola yönlendirecek olan, ismini hatırlamadığım birinin tarlasının ortasında vardık. İznik yoluna çıkmak için tek çözüm ise şantiyenin ortasından geçmek.
    Bir yol bisikleti asfalt dışında sürülmez diyenlere sesleniyorum :) toprak, taş demeden yol bisikletini her yerde test ettik ve onayladık...
    _DSC0076.JPG
    Şantiyeden geçerken..

Sonra da İznik’e doğru devam ettik. “Bisiklet sürerken rüzgar asla senden yana olmaz. Ya sana karşı eser ya da güzel bir gün geçiriyorsundur” diyen Daniel Behrman’ın anımsadık ve güzel bir gün geçirdiğimizi düşünerek rüzgara aldırış etmedik. İznik’e vardığımızda @Soner Sarihan yönlendirdiği Kayıkhane’ye doğru gittik ve çadırı kurduk (Ya da çadır attık mı demek gerek. Çadırla gezenler, nedenini bilmesem de “çadır attık” diyor. Nedenini bilen var mı?) Saat 19:00 civarıydı ve iskelede göle atlayan çocukları da görünce neden olmasın diyerek daldık bizde.

vlcsnap-2015-06-06-20h48m57s70.png
    Tur için alınan Next action kamerayı da suda denemiş olduk bu sayede. Gündüz çekimlerinde oldukça başarılı olduğunu söylemek gerek doğrusu..

Sonrasında ise aç karnımızı barbunya, ton balığı ile doyurduk ve Kayıkhane’de 11’de bitecek olan düğünde çalan güzide eserleri dinleyerek geçirdik. İlk gün böylece bitti. Ertesi gün İznik gölünün diğer yakasından Gemlik ve Armutlu'ya doğru güzel bir yolculuk olacağını düşünerek yattık.

_DSC0132.JPG
    Az da olsa arkada çadır görünüyor. Bisikletler de çamaşır kurulama teline dönüştü :)

İlk günden birkaç kare daha paylaşıp yazıyı noktalıyorum..

_DSC0098.JPG

İznik'e yaklaşırken mola verdiğimiz yerde çorba içmiştik. Mekanın sahibi de enerji versin diye tatlı ikramında bulundu :)
    _DSC0106.JPG
    İşte o tatlıları ikram eden güzel insan :)

_DSC0090.JPG
    Şelalelerle nerede karşılatık hatırlamıyorum ama o sıcakta gayet iyi serinletmişti..

_DSC0122.JPG

Bu da son fotoğraf olsun :) Bacaklarımda iklimsel farkılıklar oluştu, turun sonu ise daha da vahim

2. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş,ayağınıza sağlık.İki yıl önce İznik Gölü'nün çevresini turlamıştım,zeytin ağaçlarıyla dolu yolda pedallamak çok iyiydi.

eren cerciz bunu beğendi.
  3. yavuz ergat

yavuz ergat Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Dostum güzel bir güzergah olmuş.Bu turu yapacağını bilmiş olsaydım o şelale dediğin yerin aslında hemen 200 metre üstünde ki keramet ılıca havuzunun tahliye suyu olduğunu söylerdim sana :)).200 metre içe girip 3 tl ye süper bir açık hava havuzunda serinleme şansını kaçırmışsınız canınız sağolsun. İyi pedallamalar diliyorum.

celikelhuseyin ve eren cerciz bunu beğendi.
  4. eren cerciz

eren cerciz Aktif Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Çok teşekkürler @Ömer Ş. Zeytin ağaçlarının yanından pedallamak bize de çok iyi gelmişti

Valla ne diyeyim @yavuz ergat . Bilseydik gerçekten de güzel olabilirdi. Ama yine bu rotada bir tur yapacağız. Bilgi verdiğin için teşekkürler. Artık havuza girmiş halimizin fotoğrafını koyarım :)

yavuz ergat bunu beğendi.