Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABSOLUTE 2.3 / CITY SPORT 40 / SPORTIVE 224 hangisi?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar, elimdeki bisikleti sattım ve başlıktaki 3 model arasında kaldım
    city sport 40 ve sportive 224 donanım olarak neredeyse aynı absolute sadece 7 vites ve düz maşa ancak bu bisikletlerden pahalı. (mağazadan fiyat almadım sadece internet fiyatları)

ayrıca ikinci el 224 buldum fiyat olarak epey iyi. arkadaş yeni alındığını söylüyor.

konuyu acelece açtım kusura bakmayın. forumda da bolca bu bisikletler konuşuldu özellikle 224. ancak takside girip fazla para verip city sport 40 veya absolute tercih edilmelimi? aslında bakarsanız ben city sport 40 ve sportive 224 arasında kaldım. sizlere danışmak istedim.

şimdiden teşekkürler arkadaşlar

2. Uğur Kırelli

Uğur Kırelli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Verdiğiniz bisikletleri ne şekilde,nasıl kullanacaksınız onu belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.Mesela tur için ya da şehir içi ulaşımında vs. gibi.

3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    şimdiye kadar en fazla 75km tur yapabildim. ileride bunu uzatmayı planlıyorum tabiiki.
    gündelikte sağa sola giderken kullanacağım

claudbutler L700 vardı zaten daha öncede. onun yerine daha uzun ömürlü birşey düşünüyorum

4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İkinci el olani yarin alma imkanim var arkadaslar
    Acele oldu biraz farkindayim ama yardiminiz gerekli

LG-P500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadaşlar başınızı ağrıtıyorum ancak bu saydığım modelleri kullanmadığım yada bu donanımlarda bir bisiklet kullanmadığım için bir karara varamıyorum.

ikinci el olan 224 başkasına satmaya karar vermiş o yalan oldu.

forumda salcano beğenilmiyor sanırım ancak benim evimin yakınında olan servis iyi düzeyde.
    fujinin 21 vites olması beni düşündürüyor ayrıca fiyat olarak daha pahalı
    sportive ise forumda bolca popüler model.

bana bir yardım eli atsanız

6. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    City sport 40 kullanıcısıyım. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım , fakat daha bisikletim 90 kilometrede. İlerisi için ne olucagını görücez. Fakat 90 km boyunca bir an bile kötülemedim bisikletimi , gayet memnunum

7. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    1 yıldır aynı sitede 3 kişi beraber city sport 40 kullanıyoruz. 1 yıldır 3 çift lastikte patlayan olmadı çok şükür. Kendi bisikletimde ilk aylık bakımdan sonra vites ayarları dahi bozulmadı. Servisleri çok iyi olmayabilir ancak bisikletlerde olumsuz bir şey yaşamadık

8. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kac km yaptiniz bir de uzun yol yaptiniz mi acaba ? Bu yaz gunde 100km civari 3 4 gunluk yollara çıkmayı planlıyoruz da dengi sedona veya carraroya gore yorumlari alip uc markadan birini almayi planliyorum

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    diğer modeller içinde yorum gelse harika olacak, önümüzdeki ay başı almayı planlıyorum. bunlara alternatif ikinci el başka marka modellerede bakıyorum. bütçe 850tl civarında
    büyük bir şey yaşamadım ancak benim gittiğim salcano bayisi çok yardımcıydı ki bisikletim claudbutler idi, bakımlarını özenerek yapıyordu ilgi alaka süperdi.
    her neyse servis şuan ikinci planda benim için.

izmirde bisikletini deneyebileceğim arkadaşlar varsa memnun olurum

10. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bulunduğum bölgede 20-30 km lik yerel turlar dışında tuzla-Pendik- caddebostan arası git gel 45 km lik turlar, izmit plajyolu- Köseköy arası 30 km lik turlar yaptım. Uzun yola çıkmadım, fırsatım olmadı. Bisiklet yolu, normal yol ve hafif arazide kullanıldı.

11. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    7 vites olanin yeterince tatmin etmeyecegini düşünüyorum ben. Ayni fiyat aralığında bakıyordum ben de. Bu fiyattaki bisikletler neredeyse her markada aynı donanımları kullandığından bir fark olacağını sanmıyorum. Bu forumda da salcano sevmeyenler genelde servisten dolayı sıkıntı çekenler oluyor benim gördüğüm kadarıyla. Siz, servisim iyi biri diyorsaniz bence city sport alın sahsen ben buyuk ihtimalle oyle yapacağım. Iki bisiklet arasinda kadrosunu saymazsaniz nerdeyse sadece marka yapistirmasi disinda fark yok gibi. Gidin bisikletciye ikisini de bir guzel inceleyin, gözünüze kestirdiginizi alın çıkın :) sonra ilk deneyimlerinizi bizle paylaşıp bize de secm konusunda yardımcı olun

12. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben 10 yıllık eski metal yığınımla 45 km rampali şehirlerarası yolu gittigime göre bu bisiklet beni gunluk 100+ km yolu rahat götürür herhalde :)

13. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ahmet kardeşim bende kadrodan yana düşünceliyim. kadro geometrisinin büyük etken olduğunu söylüyorlar kafam orada takıldı kaldı. sportive 224ü sadece resimlerde gördüm.
    cs40 ın mavi renli olanını gördüm çok güzeldi, mat boyaydı ancak parlaktı :)
    bisiklet kırılmadıktan sonra servisin sorun olacağını sanmıyorum 3-4 ayda bir periyodik bakımını yaptırdıktan sonra sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum

14. Ümraniyeli Ofli

Ümraniyeli Ofli Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşım ben sport city 40 siparişini geçen hafta vermiş biri olarak şunu söylemeliyim. bu bisikleti aldıktan sonra eğer sorun yaşarsan yüzde seksen sıkıntılı günlerinin başladığı manasındadır. neden mi şu yüzden birincisi internet sitelerini araştır insanlar neler yazmış okursun. ikincisi ise ben şahsen kendim ümraniyede oturuyorum. aradım salcano sitesinde yazan ümraniyedeki 2 adet salcano servisini (istersen özelden isimlerini verebilirim yerlerin). biri hiçbir salcano ürünü elinde olmadığını başka çok daha iyi ürünleri aynı fiyata verebileceğini söyledi. ayrıca adam bana kendi ağzından yok biz salcano servisi değiliz dedi !!! ikinci yer orası da ümraniye şair nedim sokakta adresi var. Eşimin çalıştığı sokak orası oysa ki orda öyle bir yetkili servis değil bisikletçi dahi yok. kaldı ki ben bu sokağın 600-700 metre aşağısında oturuyorum. ha gelelim başa ben neden alıyorum.

Şahsen özellikleri hoşuma gitti aynı boyutlarda başka salcano bisiklete bindim inanılmaz hoşuma gitti ama v fren ve kitlemeli maşa olmasından dolayı sc 40 ı tercih ettim. İnşallah sorun yaşamayız. Genelde sorunlar aldıktan sonra başlıyor salcano forum yazılarında. Yaşarsak da hiç olmadı başka yerde yaptırırım diye düşünüyorum. şahsen sürekli binmeyeceğim bisiklete. Bisiklette artılar malum. Bu fiyata çok güzel ve kullanışlı bisiklet ancak aldıktan sonra bakalım neler olacak buradan beraber paylaşırız ;)

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    teşekkürler arkadaşım yorum ve yardımın için, ben mosso 771 DMV aldım

16. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Ne kadar verdiniz acaba? Bir yorumunuz var mıdır?

17. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    forumda inceleme konusunuda açtım fotolu oradan izlenimlerimi detaylı okuyabilirsiniz.
    900tlye aldım ben