Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABS 29 Mart " Karain Mağarası-Kırkgöz" turumuz..

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında M.Nuri TEKE tarafından paylaşıldı.

1. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar bu haftada merhabalar.
    Antalya "Bisiklet Sevenler Grubu" olarak bu hafta Karain Mağarası ve az ilerisindeki Düden şelalesinin
    kaynak suyunun çıktığı yer olan Kırkgöz göletine tur düzenledik. Buluşma yerine gelirken Konyaaltı Varyant
    üzerinden bir foto çekeyim dedim. Manzara bir harika Antalya'nın klasik manzaralarındandır burası.

Buluşma noktasındayım yeni katılan arkadaşlarla katılım had safhada bugün. Mustafa gelenler emniyet için kısa bir brifing veriyor.

Toplu bir foto çıkmadan önce, yoldan katılanlarla beraber tam 29 kişiyiz bugün..

Rotamız Kepez çıkışı olunca garaj karşındaki kahvaltı noktamız son simitçideyiz.. kahvaltı zamanı...

Kahraman da gelmiş omzu sakatlanan arkadaşımız hemde tek elle bisikletle.. :eek:ha:
    kızdık yapma, tura gelme, git dinlen, erken daha riske girme, dedik.. oda dinledi bizi sağolsun....

Ümit abim Mehmet ve ben..

"Yaya öncelikli kent Antalya" ve Levent abi

Ve çıkıp kepez yokuşunu tırmanmaya başlıyoruz. Bilmeyenler için Antalya girişindeki dik varyant şeklindeki rampalardan bahsediyorum..:agla:

Rampa sonu fotolar, kimse rampalarda durup foto çekmemiş..

Bugünün tek bayan bisikletçisi Nahide

Turumuzun en küçük bisikletçisi Enes.:in:

Veee En küçük sempatizanımız ve babası:alkis:

Turumuzun artçısı "brek brek çaycı serco"..""konfeksiyona iki çay istedim de getirmediya la..""

Ve yokuşlar sonrası sola Korkuteli yoluna dönüp benzincide su ve ihtiyaç molası..

Ve Düzlerçamı yolu boyunca devam 8-10 km sonra Termesos yol ayrımında Karain tabelasından sağa dönüyoruz.

Yolda Çığlık köyünde kahvede bir çay içiyoruz, sonrası yolda gördüğümüz bu çiçeklerle dolu tarlaya foto çekinmek için dalıyoruz.

Fotoğrafçımız Levent abiyide çekmek lazım dimi..

Çığlık kasabası köy yolu ama asfalt 9 km Karain'e kadar gidiyoruz.Ve Karain'deyiz.

4 Arkadaş içeri giriyor.Giriş 5 tl yada müze kartla beleş.. Mağara dağın 100 metre yukarısında girmek için 10-15dk yukarı yürümek gerekiyor.
    Buda yukarda girişten çekilen Antalya çevre yolu ve Organize tarafı.

Girenlerden gelen fotolar

Dışarıda bekleyen bizler. Ben geçen hafta motorla ve eşim ile gelip girmiştim mağaraya ve öyle rotayı belirlemiştim zaten.
    Çarşambada Levent abinin arabasıyla ikimiz gelip yemek noktasını açıklığa kavuşturduk.

Mağara ve müze yetkilisi. 5 tl yi alan vatandaş yani..Burada Müze şeklindeki odadaki, sergilenen mağaradan çıkan
    Arkeolojik kalıntıları Antalya müzesine taşımışlar. Yazın öğrenciler tarafından yarım kalan kazı çalışmaları devam edecekmiş..

Buradan iki ayrı su kanalı geçişi var, müze pardon mağara yetkilisinden aldığımız tarifle tarladan filan buluyoruz yolu..

Birinci su geçişinden sonra ikinci köprüyüde bulup ikinci kanalın sağına geçiyoruz nihayet.

Sonrasında anayol gözüküyor da bir oh çekiyoruz..
    Hazır köprü bulmuşuz poz vermezsek küser bize.

Nihayet Kırkgöz'e varıyoruz, sağda yol kenarı biraz izbe ama doğal bir kırbahçesi var
    bu sezonda tek açık yer burası göl kenarı manzara süper ama..

ve Kıkgöz gölü.

Yemek masasındayız. menüde ızgara köfte var ama kendin pişir kendin yeme, önce açlara yedir..

Sonrasında grup gevşiyor, otlara çimene filan yayılıyor. hamak bulup yatan bile var,bisiklete binip çevre araştırması yapanda var.
    Kalkmadan toplu bir foto alıyoruz mekandan..

İlerde Kırkgöz Han var ama gidemedik. ekip yemekten sonra mayıştı, birde oda paralı olunca...
    Dönüş rotamız dümdüz Döşemealtı içinden geçiş şeklinde. Yoldan fotolar ve selfie'ler..

Döşemealtında bir kahvede çay soda molası. Gelmişken iki elde okey atalım beyler.. :rolleyes:

Dönüşte bu aralar ilk defa hava kararmadan Kepezden inmeden bir foto çekinelim Antalya manzaralı dedik ,
    yağmur izin vermedi.Olanlar bunlar.

Virajlarda yol ıslak diye grup olarak ekibi frenleyerek yavaş indirdik kepez yokuşlarından, zaten diğer
    arabalar inişte bizim için çok büyük tehlike oluşturuyorlar.
    Bundan sonrada gazladık desek yeridir.Antalya'ya girişte iki grup şeklinde ayrılıp dağıldık evlerimize.
    En uzak ben oturduğumdan bende 90 km yazdı. dediğimiz gibi de çıktı, 80-90 arası demiştik tutturduk ..
    Bizi izlediğiniz ve bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler Sevgili bisiklet severler.
    Saygılar Selamlar.
    :alkis:

five bunu beğendi.
  2. Recep DOLGUNSÖZ

Recep DOLGUNSÖZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :):):) Harika bir tur olmuş.. Şiir tadında rapor da işin tadı tuzu.. Parkur derseniz müthiş, bisiklet seven kardeşlerimizin içindeki mutluluk fotolara yansımış, bundan güzel bir hediye olmaz diye düşünüyorum bu etkinliğe emek verenlere ;)

Bu performansı daha da ileri götüreceğinize olan inancımla sizlere selam ediyorum.

M.Nuri TEKE bunu beğendi.
  3. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel gezmişsiniz Antalyada gezmek ayrı bir avantaj.Bizde burada hafasonu 64 km lik karışık parkurda (asfalt,stablize toprak ve en son taşlık) yol yaptık ama vaktim yayınlamaya yeter mi bilmiyorum.Paylaşım için çok teşekkürler.

4. M.Nuri TEKE

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel yorumların için teşekkürler Recep abim. Manisa'ya selamlar.
    Tayfun sana da teşekkürler,dostum.

5. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Tur güzel Mehmet abinin anlatımı daha güzel bu hafta gelemedim Ispartada olduğumdan ötürü artık gelecek sefere :)

6. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Abi çok iyi yaaaa :D

7. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Emniyet için bilgilendirme çok iyi olmuş, trafikte ne tür araç olursa olsun konvoy halinde seyir ayrı bir olay. Böyle çok fotoğraf olunca güzel oluyor :) teşekkürler, nice turlara.

8. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    doğanın bütün rekleri bir arada toplanmış, Kalabalıkta bir tur olmuş. mekanlardan her zamanki gibi 10 numara. ekipte neşheli, turlarınızın devamını diliyorum. Kısmet olursa Antalyaya gelip turlarınıza katılmak çok istiyorum. hayırlısı diyelim.

9. M.Nuri TEKE

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel yorumlar için teşekkürler, amacımız bu güzellikleri sizlerle paylaşıp bisiklet sporuna insanları teşvik etmek. Recep ve diğer arkadaşlar hepinizi turlarımızda görmekten memnun oluruz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    antalya ya tayin isteyeceğim bu manzalar yüzünden...