Abilerim çok acil :( çokk acil yardımız gerek

Tepki
7
Bisiklet
Trek
Abilerim kardeşlerim benım disc frenlerimi bugun su ile yıkadım ve az önce sürmeye çıktıgımda çok kötü sesler cıkarıp 100 de 70 kadar da fren kabiliyetinin düştüğünü farkettım çok acil yardım edın nasıl eski haline döndürebilirim arka freni sıka sıka gezerek normale döndürdüm sayılır fakat önü ne kadar sıksamda ne kadar sıcak olsada olmuyor :(

Scudo

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Bisikletin Trek herhalde.Garantisi yokmu bayi ile bir görüş.Ve bu Bisikletin bakımı ücretsiz biliyorum.Telaşa gerek yok!.Sanırım Arkadaşlar da yardımcı olacaktır...

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
kaliperler ıslanmış ama disk kuru olduğu için bu sesi yakalamışsın..tavsiyem bulaşık deterjanı veya kolonya ile disk'in kaliperlere değen 2 tarafını da güzelce bi temizlemen...temizle kurut ve 2-3 kere daha aynı işlemi yap...ben yıllar önce bu sesten öyle kurtulmuştum..tavsiye olarak söylüyorum,uygulamak sana kalmış :)

Tepki
7
Bisiklet
Trek
az önce bisikleti sürerken stop sıkılı olarak sürdüm ve ses gitti . fakat tam olarak tutmuyor ses problemim yok yani

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
surekli karda duran bisikletler var disk frenli herhangi bir sey olmuyor. su vs gibi seylerin zarar vermemesi lazım frenlere . baska bir sorun olabilir.

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Sakin ol, eminim büyütecek bir şey yoktur. Ben de sağanak yağışta sürdüğümde vıyk vıyk sesler çıkarıyordu. Sonrasında düzeliyor. Hatta temizlik yaparken WD-40 pas sökücü gelmişti biraz. Balataları yakarak düzeltmiştim. Fren sıkarak yokuş aşağı abanmıştım ama tavsiye etmiyorum daha yeni bisikletmiş. Servisle görüşün. Büyütecek bir problem olacağını sanmıyorum. Nazar değmesin güzel bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: ibt1994

ibt1994

Aktif Üye
Tepki
19
iyice bi ısıt rotorları benimde başıma gelmişdi yokuş aşşa fren sıkarak in

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Su kuruduğu halde yinede frenlemede sıkıntı yaşıyorsan ve dediğin üzere bir müddet fren sıkılı gezmişsen belki balataların arası açılmıştır o yüzden tutmuyordur fren. Kaliperdeki alyanı biraz sık balata diske yakınlaşsın. İnşallah sorun budur da çözüme kavuşturmuş oluruz.