Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Abilerim büyüklerim yardım edermisiniz sıkıntıdayım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında StevenDiaz07 tarafından paylaşıldı.

1. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yaşım 20..20 yaşıma daha yeni bastım..19 yaşın sonunlarina kadar psikolojik sağlığımı düzeltmekle uğraştim.Bu yüzden bir gelecek planlaması yapamadım adam akıllı..Sağlığım henüz daha düzelmiş değil de..Eskiye nazaran çok iyileşme var..Şu an açık öğretim okumaya çalışıyorum.. Ancak ben kendimi biliyorum ki evde oturup ders çalışan bi yapıda bi insan değilim.. Bu da etkiliyor haliyle.. Sürekli iş değiştiriyorum..İş+ kendim açık öğretim kursu denedim olmadı.Herşeyi denedim olmuyor.Ailem de çok bunaldı bende..Sürekli farklı birşeyler düşünüyoruz..Evdeki herkes çok bunaldı..Şimdi okuduğum bölümde açık öğretim kursu 2. 3. 4. sınıfta yok sadece ilk sınıfta var..Bu sene de ygs yi kaçırmışım açık öğretim de de bölüm değişikliği olmuyor..2017 de de üniversite sınavına girsem toplamda 3 sene kaybım oluyor..Çok fenayım arkadaşlar hiç birşey düzene girmiyor.Ben okumak istemiyorum..Ama çevremden herkes oku diye ısrar ediyor geleceğim için..Bende karamboldeyim ne yapacağımı bilmiyorum..

2. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    up

3. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum bunlar zor sorular seni yakından tanımak lazım cevap vermek için ben sana kendi kişisel gelişimi mi anlatayım özetle.
    ilk olkulda 3 sınıfa kadar baska okul orta okul baska olul 90 kısılık sınıfta lıse de herkesten ayrı bır ses duz lıseye gıt yok meslek lısesıne gıt sonunda tercıh duz lıse bende bır seye baslarken delı gıbı saldırma var ama sonrasında pesını bırakıyorum bır seyler dıkkatımı dagıtıyor buda lıse 1 de ergenlıge yenı gırmemız ve kız arkadasları edınmeye calısmamız 1 kıza asık oldum oda platonik oldu oyle 1 senem gıttı baktım olcak gıbı degıl kıza sırtımı dondum arkadaslıgımı bıle bıtırdım cunku kurtulamıyordum bu sebeple dersler kotu gıttı ve sayısal bolum ıstememe ragmen sozelcı oldum cunku elektrık elektronık ıstıyodum nese 2 sene daha okuduk okul bıtti. enistemin yanına gıttım muhasebecı olayım bagrı dedım ama hıc bır seyı bılemeden en azından temelini yapamıyor ınsan bısıler orda calısırken ıstanbuldan sıkıldım etrafımdakı ınsanlardan da kızlar felan :D universite yazdım oda edirnede 2 senelık seracılık geldı bu arada muhasebe calısmadan once dershanelere felan gıttım ama nafıle cunku kafa baska yerde karı kız pesınde olmuyor alt yapıda yok ıstedın kadar calıs fem de okudum erkek erkege gene olmadı :D nese uni gittik orda simdiki eşimi tanıdım ve onun sayesınde orayı bıtırdım yoksa kavga gurultu derslerle calısmama felan gıderdi bitmezdi onun icin onun sevgısıne bısılerı bıtırırp bır an once hayata atılmak ıcın okulu bıtırdım. sonra iş yok tabi seraciyiz istanbulda ne işi yapıcaz ama iş bulup calısmam lazım para bırıktırmem gerek ve bır yerlerden basladım gene bır akrabamın yanına gırdım sonra suan calıstıgım yerden haber geldı hemen buraya zıpladım ve hala calısıyorum. ama burdan cıksam ne meslegım var duzgun ne bır sıstemım Allaha emanet yasıyorum bu arada ne oldu peki evlendim cocugum oldu Allaha cok sukur guzel bir aile kurduk gidiyor. Sonuc olarak hayatına ya biri giricek seni cekip ceviricek yada seni daha dıbe surukleyecek yada senın bir arzun olması lazım bısıyler ıstenmen lazım ya hayatın akısına bırakıcaksın kendını yada dıyeceksın ben okuyacam yok okumuycaksan gelecekte yapmak ıstedıgın ısı secıceksın onun ıcın en alttan baslayacaksın zaten ıstedıgın iş oldugu ıcın mutlu olup yukselıceksın o ıste ımla kurallarına bakmadan ezebere yazdım affola.

Birde tam ergenlik cağın da hayatımızi yönlendirmemiz icin bize sunulan secimleri kafa baska yerlerde olduğu için duzgün degerlendirememek cok acı birsey oluyor gelecek için. ve kafana cok takma bende askerden gelınce agladım dedım napıcam ben ıs yok guc yok evlenıcez dedık ama gorunen koy boyle değil biraz da sans ile hayat duzene girdi simdi ben bittim ailem basladi oglum basladi ben yokum artık biz variz.

İbrahim YÜCEDAĞ bunu beğendi.