Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Abes mi kaçar? -Bilmem

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nikola.gulucan tarafından paylaşıldı.

1. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kışa giriyoruz malum, arkadaşlarım ve ailem kışa giriyoruz bisiklet alınır mı diyor .. Okula bisikletle gidip gelmeyi düşünüyordum fakat kış koşulları elverir mi, yoksa bahara doğru mu bisiklet almalıyım? İç anadolu-ve doğu anadoluda bisiklet sürenlerin düşüncelerini bekliyorum, teşekkürler.

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Okulla evin arası kaç km,yaşın kaç v.b faktörler soruyu cevaplamaya yardım edecektir.Gerekli ekipmanlar olduktan sonra soğuk çok da tesir etmez fakat henüz ilkokulda falansan anne babanın sözünü dinlemek isabetli olur.

3. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok , yaşım 18 :) üniversite 1. sınıfım . Yol yaklaşık 7 km .. Ama kar yağarsa bisiklet sürülmez herhalde? Bizim buralarda süren hiç görmedim, ben sürersem millet güler deli diye :D

4. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok , yaşım 18 üniversite 1. sınıfım . Yol yaklaşık 7 km .. Ama kar yağarsa bisiklet sürülmez herhalde? Bizim buralarda süren hiç görmedim, ben sürersem millet güler deli diye :D

5. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Karda bisiklet sürmek için uygun lastik gerekir. Yağmurda bisiklet sürmek için uygun giyinmen gerekir. Bunları yerine getir, sür. Aksi halde abes olur :)

6. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Yok kardeşim hiç sıkıntı olmaz ben yol bisikletiyle çıkacağım kışın lastikler 1.95'in altına düşmesin karda da gidersin.

7. Sarper Salt

Sarper Salt Aktif Üye

Seviye:
    kayserideyim kışında sürüyorum yazında bence abes olacak bir durum yok.. tek dikkat etmen gereken giyimin olacaktır bence, özellikle ellerini ve yüzünü korumalısın ki ankaranın ayazıda fena olur kayseri gibi.. Teknik bir ekipman olarak çok bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, (yağmur için çamurluk olabilir mesela) geçen sene saf buzun üstünde 700 x 25c lastiklere okula gittiğimi bilirim tabi çok dikkatli bir şekilde.. ayrıca ıslak ve karlı zeminlerde frenlerin zayıfladığını göz önünde bulundurmakta fayda var (hidrolik disk hariç)

8. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim :)

9. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Sarper Salt bunu beğendi.
  10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aynı konu başlıklarını peş peşe açıyorsunuz.Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım.Bir haftada bisiklet seçimi başlığında 5 konu açtınız artık tek başlıkta devam ediniz diğerleri kilitlenecektir.

11. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

İlk kez bisiklet deneyiminiz olacaksa bence baharı beklemeniz, bir sonraki kış için daha tecrübeli ve hazırlıklı olacağınız anlamına gelir, özellikle düz ve iklimi daha yumuşak bir coğrafyada olsanız al kışında olsa idare edersin derdim ama trafiğide sıkıntılı bir Ankara da dediğim gibi sizin ilk deneyiminiz olacaksa baharı beklemek en mantıklısı.

12. yusuf dündar

yusuf dündar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evimle işim arası tam 7 km.Karda hiç denemedim ama birkaç defa yagmura yakalandım iş dönüşü,su geçirmez rüzgarlığım vardı sıkıntı olmadı üst, ama alt sırılsıklam tabi. Siz alt üst yağmurluk kullanırsanız sıkıntı olmaz.Soğuk için polar buff ve windstopper uzun parmak eldiven kullanıyorum,çok soguk havalarda bu ikiliyi mutlaka tavsiye ederim.

Not:polar buff tempolu sürüşlerde aşırı bunaltıyor haberin olsun.

13. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba ben iki senedir okula bisikletle gidip geliyorum (lise 2) abes kaçtığı yok bir de avantajları bile var ben okula korudan gidip geliyorum karda bile gittim bir sorun olmadı ama yağmurlu havada pantolon ıslanıyor bir çare arıyorum ama...