Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Abd vizesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında yusuf ünlü tarafından paylaşıldı.

1. yusuf ünlü

yusuf ünlü Üye

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Amerikaya gitmeyi düşünüyorum ama vize şansım nasıl bilmiyorum.
    Son zamanlarda turist vizesi alan var mı?

Bu iş için arabamı sattım. Askerden yeni döndüğüm ve işim olmadığı için şansım düşükmüş öyle dediler.
    Ne diyorsunuz

2. Alperen Haner

Alperen Haner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    hocam abd de kaçak olarak kalmaya çalışan insan sayısı çok olduğundan büyük önceliği geri dönmeye itecek sebeplere (iş, okul vb) ayırıyor. yine de güvenilir işinin ehli turizm firmalarının güvencesiyle deneyebilirsiniz. ancak şahsi başvurunuz büyük ihtimalle reddedilir.

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yalan söylemezsen alırsın.

4. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    benim de bir arkadaşım dil eğitimi için gidiyor. Yalan sevmediklerini söylemişti. Yani bir kere açığını bulsunlar daha da almazlar seni diyordu.

O vize aldı,yazın gidecek dil için. Bilgi alır isem paylaşırım

5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kanada da güzel alsında.

6. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de zengin bir fitness'cı kız bulsam da evlensem,kaçarım hemen buradan:p

7. Burak A.

Burak A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    2013te 10 yıllık turist vizesi aldım.
    olay sadece yalan değil,
    zaten ds 160 formu doldururken size bir sürü soru soruluyor (ben kendim doldurmuştum bütün evrakları, herhangi bir şirkete yaptırmadım işlemleri, o yüzden baya hatim etmiştim)
    uyuştucudan fuhuşa kadar akla gelebilecek herşey var zaten. orada verilen yanıtların doğru olması gerekiyor.
    görüşme sırasında zaten yalan söyleme durumu olacağını sanmıyorum, karşınızdakiler sizinle türkçe konuşuyor, eğer sizin ingilizcenizin oldugunu görürlerse ingilizce de konuşabiliyorlar.
    oradaki en büyük olay şu, siz oraya gidip geri geleceek misiniz, yoksa orada kalıp kaçak olarak vs yaşamaya mı çalışacaksınız.
    anladığım kadarıyla da, zaten görüşmeye gittiğinizde bir puan skalanız oluyor, orada görüşen görevliler sadece o puan durumuna uygunluğunuza bakıp ona göre onaylıyorlar. atıyorum, başvuru evrakları ve incelemelerde bir sıkıntı yok, oraya gittiniz, anlattıklarınızda durumunuzda yamuk birşeyler var, o zaman vize vermeyebiliyorlar.
    2005 yılında geçici çalışma vizesi ile wat için gitmiştim, o dönemde de üniversite 3. sınıfı bitirmiş olmama rağmen çok zorlamamışlardı,
    bu gittiğimde de, neden gidiceksin nereye gidiceksin diye türkçe konuşurken (yanımda eşim de var), daha önce gittiniz mi diye soruldu (bilmemesi mümkün değil bilerek soruyor) evet dediğim anda ingilizce konuşmaya başladı, nereye gittin ne yaptın neden gittin nerede çalıştın vs...
    zaten burada hem çalıştıgımız için hem daha önce gittiğim için çok zorlamadı. 5-6 dk içinde tamam iyi günler dedi, pasaportları geri vermedi (onaylandıgını gösterir)
    önümüzdeki bir kız, çalışmıyordu, kendine ait evin var mı diye sordu, biz doğuluyuz evler erkekler üstüne yapılır, o yüzden yok dedi, ne zaman mezun oldun diye sordu, 2 yıl önce dedi,
    pasaportu geri verip gönderdi.
    gayet açık ve net :) bide insan orada heyecandan napacağını şaşırıyor, yalan söylemek büyük başarı zaten.
    ingilizcen iyi değilse, mutlaka bir danışmanlık vs şirketten vize evrakları ile ilgili yardım al,
    hem orada olur olmaz onlar biraz daha yardımcı olurlar...
    daha merak ettiğin birşey varsa yanıtlayayım...

Tahir Keskin ve CandanC bunu beğendi.
  8. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir de benim bildiğim kadarıyla sigara içenlerden nefret ediyorlar. Bu da puan düşmesine sebep oluyor ama sakın içmiyorum diye söylemeyin şayet içiyorsanız tabii ki. Ayrıca ABD benim nezdimde gidilecek ve yaşanacak bir ülke değil. Kuzey veya Güney Amerika ülkeleri oradan daha iyidir. Mesela Meksika bile oradan iyidir. Tabii bu benim düşüncem :)

Tahir Keskin bunu beğendi.
  9. FDEVRAN

FDEVRAN Yeni Üye

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2009 yada 2010 yılında eşimle vize başvurusunda bulunduk. Eşimin kuzeni davetiye gönderdi. Burak A. nın dediği gibi formları kendimiz doldurduk. Bize anlatılar ekonomik durumunuzun iyi olması gerekli banka da bir miktar paranızın olması lazım gibi şeyler söylendi. Her şeyi hazırladık ve görüşme için İstanbul a gittik. Çok gergin bir ortam ve insan ne yapacağını şaşırıyor. Eşim ve ben devlet memuru olmamıza rağmen ve her türlü koşulları tamamlamamıza rağmen pasaportları verip gönderdiler. Orada bir tanıdığınızın olması bence dezavantaj. Eşimin dayısı şirket aracılığı ile başvurdu ve orada tanıdık olmadığını beyan etti ve vizeyi aldılar. Sonrasında tüm vize alması sor olan ülkelerden sıkıntı çıkarmadan vize alabildiler.