Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Abant turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında keremkeke tarafından paylaşıldı.

1. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar merhaba abant yedi göller turu yapmak istiyorum ve kendime yoldaşlar arıyorum :) abant yol ayrımına kadar otobüsle ayrımdan sonrası 25 km ve güzel bi abant turu sonra 1 gece konaklama ve geri dönüş gelmek ve fikrini belirtmek isteyenler lütfen yazsın:D :D :D

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şunu günü birlik ve Ramazan'dan sonra yapamaz mısın? Günü birlik turlara açığım

3. keremkeke

Seviye:
    olur soner abi tamamdır sabah erkenden çıkarız 07,00 otobüsüyle gideriz tahmini 10,30da otobüsten ineriz sonra 25-30 km yolumuz var merkeze daha sonrada güzel bi abant turu ama tahminim gece geç döneriz

soneryen bunu beğendi.
  4. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ramazandan sonra biraz soğuk olur ama ben de gelebilirim...

Yolları nasıl acaba, bende Şehir Bisikleti var pek öyle dağa-bayıra gelmez...

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer söylediğine göre yolculuk 3,5 saat sürüyorsa sanırım çok geceye kalmaz ama O kadar olacak artık yapacak birşey yok. Yalnız abantın oraları soğuk olabilir. sağlam gitmemiz lazım.

Abant yolu 25-30 km. ormanlık içinden asfalt yol ve yollar çok güzel. Sonra Abant gölüne girince etrafında 5-km. gibi tahminim faytonlar falan tur attırıyor. Bisiklette de çok güzel turlanır yine asfalt ve zemin düzgün. Yani anlayacağın senin bisikletin de oralarda rahatlıkla kullanılabilir.

6. keremkeke

Seviye:
    gerçekten çok güzel olacak evet soğuk olur ama sabah gittiğimizde fazla soğuk olacağını sanmam ama akşama kesinlikle soğuk olacaktır . önlemimizi alırız artık zamanımız çok gelmek isteyen arkadaşlara göre plan yaparız

soneryen bunu beğendi.
  7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ben bayramın son günü veya ramazanı takip eden ilk cumartesi veya pazar öneriyorum...

soneryen bunu beğendi.
  8. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yalnız otobüsler ile problem yaşar mıyız. 1 - 2 kişi olursak problem olmazda şahsen ben fazla kalabalık olmayı 1-2 kişi olmaya tercih ederdim :)

9. keremkeke

Seviye:
    arkadaşlar gelmek isteyenlerin sayısı 5-6kişi oldu ama 1 gün kalmak isteyenler çoğunlukta bayrama bi plan yapalımmı ? tarihle ilgili önerilerinizi bekliyorum

10. dapoet

dapoet Kıdemli Üye

Seviye:
    valla çok güzel bir tur olur.gece soguku olucak tabi her güzelin bir kusuru oldugu gibi :D eger bende müsait olursam seve seve katılırım.

11. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hmmm güzel olucağa benziyo. Tam gün ve saat verirsen kerem abi bi ayar yapmaya çalışıp bildiririm.

12. keremkeke

Seviye:
    plan kesinleşsin haber veririm;)

13. keremkeke

Seviye:
    arkadaşlar ben turu 20 ekim olarak düşünüyorum c.tesi gününe geliyor sabah yola çıkarız pazar günü de öğlen geri döneriz . bolu otobüslerine bineriz tahmini 3:30 saat sürüyor oaradn abanta yol 30 km civarı sonra kendi turumuzu orada düzenleriz

14. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    peki orada nerde kalınacak,konaklama için cadır,uyku tulumu,mat ,yemek v.b. eşyalar herkesin kendisine ait olacağı için yük fazla olabilir kişi başına düşen.bir gecelik olsa bile .
    o sebepten dolayı önceden yer konusunda bilgisi olan bir arkdaşımız varsa direk kamp noktasına gidilip fazla yüklerle dolaşmadan kamp bölgesi hazırlanır yerleşilir ve harika doğanın tadını çıkarmak için muhteşem bir konaklamalı tur olur.

15. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar, belirlediğiniz tur tarihi için havanın çok soğuk olacağını düşünüyorum. Hazırlıklarınızı ona göre yapmanızı öneririm. Sonuçta Abant temmuz ortasında akşamüstü sweatshirt giydiren acayip bir yer. Kar bile yağabilir. :)

16. keremkeke

Seviye:
    foruma baktım ama bu konuyla ilgili bize yardımcı olacak kişi yok gibi o mevsimde hava çok soğuk olacak bence en iyisi otel , pansiyon vb. yerlerde kalmak

17. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    boyle bir tur vuku bulursa kesin bende gelirim

ama hava guzel olacak diye umidim var

ama olmasada farketmez yeterli ekipman olursa

ama ilk gidilecekse gunu birlik gitmek

ayrica oraya ulasimi nasıl yapılacak bunlar onemli

konu hakkında detaylı bilgi bekliyorum

( soneryen sen guneslinin neresendensin )

18. keremkeke

Seviye:
    bi çok otobüs firmasının güzergahı abant yol ayrımından geçiyor ve bayramdan sonra boş olacakları için bagajları boş olur onlarla abant yol ayrımına kadar gideriz . günü birlik yapacak olursak ta akşama kesin dönecek bi firma buluruz onlar sorun değil ben firmaları ayarlarım yeter ki gelecek arkadaşlar bayram sonuna kadar geleceklerini bildirsinler ...

19. keremkeke

Seviye:
    Abant, Bolu'ya 32 km uzaklıkta. Ankara ve İstanbul'u birbirine bağlayan uluslararası E-5 kara yolunun Bolu Dağı mevkiinden sapıldığında Abant Yolu başlıyor. İstanbul'dan otoyolu kullanarak çıkanlar Kaynaşlı yol ayrımına kadar gelebiliyor, daha sonra ücretli otoyoldan ayrılıp tek yönlü yol ile Bolu Dağını tırmanarak Abant sapağına ulaşıyorlar. İki yanı ağaçlarla kaplı 21 km'lik yolun sonunda Abant Gölü Milli Park giriş gişesi var. Eğer özel aracınızla geldiyseniz ve Büyük Abant Oteline gidiyorsanız sola, gölün çevresini aracınızla dolaşacaksanız girişten itibaren sağ yönü takip ediyorsunuz. Kıyı boyunca geniş yerlerde park yaparak mola verebilirsiniz. ÖZ BOLU seyahatle konuştum abant sapağında indirecekler bisikletler çok yer kaplarsa ek ücret olaqcak fakat yüksek bi ücret olmayacak ve tekrar dönüşte alacaklar . şimdi karar vermemiz gereken günü birlikmi olacak ? yoksa 1 gün kalacakmıyız ? lütfen gelmekte kararlı olan arkadaşlar nasıl bi tur istedi,klerini belirtsinler ben de ona göre bi plan yapayım ve turumuzun planı bi karara varsın ...

20. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Günü birlik tercihimdir, 2 kişi olabiliriz...

keremkeke bunu beğendi.