Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A101 de bu hafta kamp çadırı, kamp taburesi ve kamp feneri var (Fotoğraflı)

Konu, 'Outdoor' kısmında Gürkan Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:

Çadır iş görürmü acaba ?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Görselde sıkıntı var. Şuradan görebilirsiniz:

http://www.a101.com.tr/tr/default.aspx

Birkaç turumda bu tip market çadırı kullanmıştım. Hem hava almıyor, hem de iç yüzeyinde su birikiyor. Yani sizin ürettiğiniz nemi dışarıya almayıp içeride hapsediyor. Bunun sonucunda da ıslak uyanıp -hele bir de soğuk havada kamp kurduysanız- motoru bozuyorsunuz.

50 lirayı bu çadıra harcamayın derim.

Söylemeyi unutmuşum, bu tip çadırları kurması da çok zor.

Görsel düzelmiş.

Cenk Yiğit bunu beğendi.
  3. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

decahtlon'daki 70 liralık ile kıyarlarsak birde

4. Ali D.

Ali D. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çadır dışındakiler alınabilir bence

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Cenk,

Decathlon'da 70 liraya satılan çadırı da kullandım. Her ne kadar kubbe tipi çadırları sevmesem de A101'deki market çadırının karşısında Decathlon'un çadırını tercih ederim. Dur gaza gelmişken şöyle bir kıyaslayayım ikisini:

(A101: A101'deki çadır, DEC: Decathlon'daki çadır)

-A101 tek kat, DEC çift kat. Bu ne demek? A101'in tek katı su geçirmez ama hava da almaz. Terletir. Çadıra temiz hava girmez kolay kolay. DEC ise yağmur geçirmez dış kat ve hava alan iç kat olmak üzere 2 katlıdır.
    -A101 daha hafiftir. Bunun sebebi A101'in tek katlı olması. Bu ilk bakışta avantaj gibi görünse de birinci maddeyi okursanız dezavantaj olduğunu anlarsınız.

Yani 20 lira daha verip Arpenaz 2'yi alın derim:

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-cadir-id_8297993.html

Şu yeşil olan da benim market çadırım:

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

6. Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert Road Cyclist

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu çadır A101'de çalışan bi abimiz tarafından pek desteklenmedi. Fakat fiyatına göre hiç yoktan iyidir dedirtecek cinste :)

7. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende birkaç sene önce almıştım bu çadırdan. gerçi hiç kullanmadım, öyle duruyo evde. kurulumu kolay fakat büyük ve ağır. daha hafif ve az yer kaplayan bir çadır almanızı tavsiye ederim turlar için. kamp ve doğa sporları satan mağazalarda birçok farklı çeşit bulabilirsiniz. esenlikle...

8. Eren T.

Eren T. Üye

Seviye:
    ledli kafa feneri nasıldır bi bakmak lazım fiyatı iyiymiş akşam vakti bi gidip bakalım

9. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çadırın kurulumu çok kolay geçen senelerde bim den almıştım,sadece 2tane ipi var çekiyorsunuz ve kuruluyor. Ama kalitesi tartışılır. Yazın çok para gitmesin üstümü örtsün dediğiniz turlarda iş görür.

10. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    A101 çadırı benzerini şok'tan almıştım -- hafif diye--

1- kapısındaki tülün aralıkları çok büyüktü, küçük sinek örümcek falan girmişti..
    2- tek katlı çadırlarda ıslak uyanmamak imkansız...
    3- hava biraz serinse hem ıslak hem soğuk oluyo...

kısacası taşırken az yorulıyım, ertesi güne dinç uyanıyım diye aldığım çadırda, bütün geceyi donarak ve uyuyamayarak geçirince, ertesi gün dinçlikten eser yoktu :S -- keşke bi kilo fazla taşısaymışım :D

11. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar bunlar yazlık çadır zaten.Yazın ya da bahar aylarında kullanmak isyenler ve hafif bir çadır arayanlar için ideal.Bisikletle taşınması da çok kolay.Kışın ya da soğuk havalarda performans beklemek yersiz olur. Evet bende de benzeri var.Tepesinde de büyükçe bir hava kanalı var.Eğer hava kanalları açık olursa çok terleme yapmıyor. Ama hava kanallarını kapatırsanız fazlasıyla nemlenip,ıslak bir çadırda uyanıyorsunuz.

Şu da var ki aynı gibi görünen çadırlar arasında bile kalite farkları olabiliyor.Bu markayı bilmem etmem,bu yüzden öneremem. Eğer ağırlık sorununuz yoksa, çift katlı çadır almakta fayda var.

12. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar bunlar yazlık çadır zaten.Yazın ya da bahar aylarında kullanmak isyenler ve hafif bir çadır arayanlar için ideal.Bisikletle taşınması da çok kolay.Kışın ya da soğuk havalarda performans beklemek yersiz olur. Evet bende de benzeri var.Tepesinde de büyükçe bir hava kanalı var.Eğer hava kanalları açık olursa çok terleme yapmıyor. Ama hava kanallarını kapatırsanız fazlasıyla nemlenip,ıslak bir çadırda uyanıyorsunuz.

Şu da var ki aynı gibi görünen çadırlar arasında bile kalite farkları olabiliyor.Bu markayı bilmem etmem,bu yüzden öneremem. Eğer ağırlık sorununuz yoksa, çift katlı çadır almakta fayda var.

13. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Vazgeçtim almıyorum :D

14. Mehmet Akın

Mehmet Akın Yeni Üye

Seviye:
    Bu hafta da Bim'e otomatik çadır geliyor. Yorumları okuduktan sonra sorun yaşayabileceğimi anladım. Evolite Trıp Mono Dome 2 Kişilik Çadır, HB de indirime girmiş bu çadırı alsam aynı sorunları yaşar mıyım acaba? (sadece yazın ve eylül ayında kullanacağım) ağırlık için 1.6 kg demiş.

15. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çadır her halükarda rahatsız bir şey. Bir çadırın içinde henüz hiç 5 saatten fazla uyumayı başaramadım. Altınıza mat serersiniz fayda etmez, taşlar batar. Gece illa ki soğuk olur, o soğuğu geçirmeyecek bir çadır malzemesi varolduğunu sanmıyorum, üşür kat kat giyinirsiniz. Sabah sıcak o çadıra bir vurur, diliniz damağınız kurumuş bir şekilde uyanır, panikle üzerinizdekileri çıkarmaya çalışırsınız. Bir daha da istediğiniz kadar debelenin o zeminde, sıcakta tekrar uykuya dalamazsınız. Ayrıca çadırın bir iki kullanımdan sonra kazıkları yamulur, karanlıkta biri kesin o çadırın iplerine takılır çadır köşesinden hafif yırtılır, hiç olmadı paketin içine yeter sayıda konmuş kazıklar bir bir kaybolur. Yani özetle istediği kadar kaliteli olsun(biliyorum birazdan bir çadırı 5 sene kullanmış çadırövücüler buraya üşüşecek), her çadırın kaderi paçavra olmaktır, dağılmaktır, yırtılmaktır, kendini kaybetmektir.

O nedenle benim nacizane tavsiyem: Bulabildiğiniz en ucuz çadırı alın, 3-4 kere hiç umursamadan tepe tepe kullanın, sonra gidin aynısından bir tane daha alın.

Mehmet Akın bunu beğendi.
  16. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gore-tex çadırlar nasıl sizce???

17. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu hafta a101 uyku tulumu gelmiş deniyen bilen fikri olan varmı

18. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O kafa fenerini aldım söktüm, içine araba stop lambası yerleştirdim güzel oldu...

Mustafae bunu beğendi.
  19. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    denemeye gerek yokki orda extremum veya kullanım koşulu sıcaklık aralığı vardır ordan bakıp sağlıklı bi fikir elde edebilirsin

20. İbrahim KILIÇ

İbrahim KILIÇ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şimdiye kadar nasıl bir çadır kullandınız bilmiyorum.
    Çadırınızı kurmadan çadır yerini temizlerseniz taş batma olasılığını-da ortadan kaldırırsınız. Taş olduktan sonra iki kat mat serseniz de rahatsız edecektir.
    Çadırlar sıcak veya soğuk tutmak için tasarlanmıyor maalesef.
    İhtiyacınıza göre uyku tulumu kullanmanız üşütmeyecek-tir ama sıcaktan korunmak için maalesef bir şey üretilmedi.
    Çadır kazıklarının çoğu dediğiniz gibi hemen yamuluyor ama sağlam kazıklarda mevcut.
    Çadır ipime takılıp düşen veya çadırımda bir yırtılma olmadı ama iplerin olduğu yere bisikletinizi koyarsanız bir miktar ta olsa iplere takılma engellenebilir diye düşünüyorum.
    :)