Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A.S.U.S. Pedal Grubu™ - Kemerburgaz Turu ( 22.05.2011 )

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Selim Siliğ tarafından paylaşıldı.

1. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:

Sabahın erken saatlerinde çıkıyoruz evlerden ve yola düşüyoruz...

Sirkeci Tren Garı önünden hareketle başlıyoruz pedallamaya, maksat çevirerek beraber olmak diil mi?

Sağ şeridi geniş yollarda kapatmak zorundayız ki kapatıyoruz da, güvenliğin ilk kural olduğunu benimsiyoruz!

Ve devam ediyoruz grup olarak! Karaköy, Fındıklı, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, İstinye, ...

Ve ufak bir fotoğraf çekimi arası veriyoruz, dünyalar güzeli boğaz köprüsü ve deniz kenarı eşliğinde! ( Bi de rakı balık olsaymışcasına konuştum sanki di mi )

Ve KEMER, rampaların ardından iniyoruz ufaktan aşağı doğru bir şeyler yemeye... Daha kahvaltı yapmayan insanlar var yahu..

Geldik Offroad' a! Niyetimiz girmek diildi ormana ama girişten içeri alınmayınca aradan bi yerden sızmak zorundaydık... E yasaklar çiğnenmek içindir eheheh

Ve zorlu offroad bitti. Çok güzek kareler aldık o güzel manzaralardan, her şey çok güzeldi!

Ormandan çıktığımız gibi 3-5 km gittik gitmedik bizim zincir çat kırıldı, e kem gözler üzerimizde aman nazar değmesin diye boşa demedik di mi var bi bildiğimiz...

Neyse ki iyi organize olduk ve tamiratı kısa sürede gerçekleştirerek yola devam ettik!

Yok böyle bir dönüş yolu! Sahildeki trafik yoğunluğundan eser yok!

Dönüş yolunu sahilden değil okmeydanı üzerinden E-5 e bağlanarak yaptık. İyi de yaptık!

Üstelik manzarası var ehehe ...

E O ZAMAN BİR BAŞKA TURDA GÖRÜŞMEK ÜMİDİYDE.

Tura katılan ya da fotoğraf ve videolarımızı izleyerek yanımızda olan tüm arkadaşlarıma şimdiden grup adına teşekkürler.

Unutmayın! Binmek değil önemli olan, böyle binmek!

Herkese sevgiler, bol pedallı, kazasız belasız sürüşler dileriz!

2. Uğur Demirtaş

Uğur Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    telefon niye öyle mavimtrak çekmiş.?

3. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    Renk ayarı tam değil, floresan modunda olabilir bilmiyorum şimdi tam :)

4. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    tur şahane olmuş...yola devam

5. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel yerler.

Yolda bisiklet kullanıyoruz ama yolda Allah korusun araba çarptı,arabanın şöförü suçlu ve mobeseler de gördü kazayı.Burada kim suçlu durumunda oluyor? Yani ülkemizde var mı yolda bisiklet kullanımına dair yönetmelik vs? Çünkü ben de Zonguldak'ta kullanıyorum bisiklet ve geçenlerde kendi mahallemde (büyük bir yer) yokuş çıkarken (tahmini eğim %40 civarı !) sağ şeritte ilerlerken bir korna sesi duydum.Anlık bir olaydı,şeridin tam ortasından gitmiyordum zaten ama hemen en sağa,kaldırımın hemen yanına kırarak devam ettim ve arabayı görünce çok şaşırdım:Kornayı çalan polis aracıydı.Yani polisimiz bile bisikletlere mahalle arasında bile saygı duymayacaksa ne olacak bizim yollarda halimiz değil mi... Karayollarına başvurmak gerek.

6. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    Erol' cum teşekkürler mesajın için.

Öncelikle şunu söyleyeyim sana, İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlerde otomobil kullanımı zaman geçtikçe sağlam bir ivme ile artmakta. Bu her açıdan insan sağlığına da yaşamına da olumsuz yönde etki eden bir durum. Sağlığı ve yaşamı böylesine tehdit eden bir durumu bir çok şeye göre geri plânda düşünen ülke önderleri bisikleti mi düşünür :)

Soruna gelince, evet böyle bir yasa var.

T.C. Karayolları Yasasının 46. Maddesi diyor ki,

HTML:
    Madde 46: Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.
    Diğer bisiklet kanunları ve detaylarına aşağıdaki web bağlantımızdan bakabilirsin.

http://www.asuspedalgrubu.com/tc-karayollari-trafik-kanunu-bisiklet-maddeleri

Bizler abuk sabuk bir fikirle yoğrularak trafiği katletmek adına pedal çeviren insanlar değiliz, burada hem fikir miyiz? Evet. Dolayısı ile bu kurallar çerçevesinde ben istediğim şekilde bisiklete binme hakkına sahibim demokrasi ile yürütülen ülkemde. Aksini iddia eden varsa da cevabım şudur:

" Hiç kimse kusura bakmasın, ben sağ şeridinin en sağında yahut emniyet şeridinde giderken bir çukura, bir mazgala, bir cam kırığı grubuna, oltasını caddeye doğru uzanların tuzağına, vs düşmeye niyetli değilim; ve sağlığımı bu sporu yaparken düşünmek zorundayım. "

.

7. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Çok güzel tur olmuş.
    Ayaklarınıza sağlık.
    Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

8. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de sonuna kadar katılıyorum bu düşüncelere. Buna karşın sayımız epey artmalı ki dikkat çekebilelim ve lehimize yeni düzenlemeler yapılmasını sağlayabilelim diye düşünüyorum.

9. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çok guzel tur oldu ;) fotograflar için teşekkurler.. bu haftaiçi tekrardan görüşüyoruz.