Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A Rainy Day in Cappadocia adlı çalışmam

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında vulkanlodbrok tarafından paylaşıldı.

1. vulkanlodbrok

vulkanlodbrok https://www.instagram.com/volkangungorduofficial/

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    Yağmurlu bir günde Kapadokya'da bisiklet sürmek.

appendix bunu beğendi.
  2. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi olmuş, güzel olmuş ama 48 saniye, az olmuş.

vulkanlodbrok bunu beğendi.
  3. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    Aynen instagram için hazırlanmış bir video, malum 1 dk sınırlaması. Uzun bir video hazırlayıp paylaşırım.

hlksnrr bunu beğendi.
  4. DKN

DKN Kıdemli Üye

Adı:
    Doğu kan
    Seviye:
    izlemesi bile aşırı keyifliydi. hiç bitmesin istediğim için bana da kısa geldi

5. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    Hazırlayayım o zaman uzun versiyonunu

6. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel olmuş ama şu arka planda müzik olmasa mesela? Daha sürükleyici olur sanki. Bir an öyle düşündüm yani. Emeklerinize sağlık bu arada.

7. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    Bence de müzik o heyecanı arttırıyor, keşke sürerken de dinleyebilsek :)

işte uzun versiyonu

İlker_Yılmaz ve ratm bunu beğendi.
  8. Muhammet Ali Bulut

Muhammet Ali Bulut Sancak Bisiklet KULÜBÜ

Adı:
    MUHAMMET ALİ BULUT
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @vulkanlodbrok bişi sorucam ;
    kapadokyadaki parkurlar uzun iniş parkurları yani zirveye çıkıp aşşağı kadar inilen yollarmı var yoksa kısa bir inişler topluluğu gibi bi yer mi. aradğımı şey 5km uzunluğunda genel olarak iniş eğimli parkur varmıdır oralarda yada oradaki bisiklet parkuru olarak kullanılabilen güzergahların bi rotası mevcutmudur stravada yada başka bir progaramda

9. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    @Muhammet Ali Bulut. Belli iniş parkurları mevcut ama uzun downhill yapabileceğiniz türde bir parkurla henüz karşılaşmadım, genel olarak inişli çıkışlı parkurlar mevcut vadilerde. Uçhisar'dan Aşk vadisi'ne bir iniş var fena değil aslında ama çok sert bir eğim yok. Kayseri'de Erciyes'de Downhill şampiyonası oldu, o pist belki sürekli iniş için ideal. Ancak Nevşehir bölgesinde bildiğim kadarıyla bu tür bir iniş yok. Strava da ki bilgiler konusunda çok bir fikrim yok açıkçası. Hafta sonu arabayla vadi girişlerine gidip ondan sonra free bir şekilde sürüş yapıyorum genelde yolun götürdüğü yere kadar. Nevşehir'de yaşadığım için belkide, zaman kısıtlaması olmadığı için bu tür bir arayışa girmedim.

10. curiosis

curiosis Yeni Üye

Bisiklet:
    Canyon
    @vulkanlodbrok ,
    Aslında Göreme ve çevresinde fena olmayan uzunlukta (~ 8 km) iniş ağırlıklı rotalar var ve bunlardan bir tanesini goo.gl/R9sP2W sayfasında inceleyebilirsiniz.
    Eğim / hız grafiğini görüntüleyebilmek için de, sayfadaki GRAPHS | Show kısmına tıklamanız yeterli. Başlangıcı toprak yol, gerisi ağırlıklı olarak single-track (~ tek hat) karakterindeki bu rotada ufak istisnalar hariç olmak üzere sürekli iniş var. Ortalama eğim, hesaplamalarıma göre % 3 civarında (8 kilometrede 1358 metreden 1089 metreye inerek, 269 metre kadar düşüyor) ama rotanın bazı kısımlarında %15'lere kadar ulaştığını tahmin ettiğim kısa bölümler mevcut.

Benzer Kapadokya rotaları arasında bu uzunlukta bir iniş büyük ihtimalle yok. Karşılaştırılabilecek diğer bir uzun rota ise, Zemi vadisinden inişle başlayan ve daha sonra Güvercinlik vadisine geçerek inişe devam edilebilen goo.gl/mFUSWj sayfasındaki rota ama burada da oldukça dik ve çok da kısa olmayan tırmanışlar ve düz bir kısım mevcut. Ayrıca rotanın başlangıcına ulaşmak için de Uçhisar - Ürgüp karayolundan yukarılara doğru oldukça uzun bir tırmanış gerekiyor.

Bildiğim diğer single-track rotalarının ortalama uzunlukları da yaklaşık şu şekilde;

Meskendir vadisi ~ 2.5 km
    Manzara Seyir Terası'ndan (Sunset Point) başlayan Balkon adı verilen rota ~ 4 km
    Bağıldere ~ 4 km

Son olarak zamanı ve kondüsyonu uygun olan arkadaşların ilgisini çekebilecek bir rota da goo.gl/Tk1gST sayfasında inceleyebileceğiniz Soğanlı - Ürgüp rotası ki, bu rota üzerinde ~ 25 km'ye yaklaşan ve ufak tırmanışlar hariç sürekli iniş olarak seyreden uzun bir bölüm mevcut.

11. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    @curiosis güzel bir açıklama olmuş sağolun. Genelde bende Göreme çevresini tercih ediyorum zaten. Avanos yolu üzerinde Göreme ilk Göreme tabelasından sağa girip aşk vadisini geçince Bağıldere'ye bir giriş var, oradan devam edilince Uçhisar a çıkılıyor ama çok tırmanış var. Belki bu rota ters istikamette gidilirse daha fazla iniş olabilir. Güvercinlik Vadisi tek başına dik inişleri olsa da, Uçhisar Göreme arası biraz kısa bir mesafe. Çok tatmşn etmeyebilir. Göreme ve Ortahisar Panorama çevresi benim favorilerim.

@curiosis güzel bir açıklama olmuş sağolun. Genelde bende Göreme çevresini tercih ediyorum zaten. Avanos yolu üzerinde Göreme ilk Göreme tabelasından sağa girip aşk vadisini geçince Bağıldere'ye bir giriş var, oradan devam edilince Uçhisar a çıkılıyor ama çok tırmanış var. Belki bu rota ters istikamette gidilirse daha fazla iniş olabilir. Güvercinlik Vadisi tek başına dik inişleri olsa da, Uçhisar Göreme arası biraz kısa bir mesafe. Çok tatmşn etmeyebilir. Göreme ve Ortahisar Panorama çevresi benim favorilerim.

12. curiosis

curiosis Yeni Üye

Bisiklet:
    Canyon
    @vulkanlodbrok Bağıldere (yabancıların Love Valley diye bildiği yer) her iki yönde de geçilebiliyor ve çoğunukla da Uçhisar tarafından iniş istikametinde. Başlangıcındaki dik kısımdan sonra da bir iki yer haricinde sürekli iniş rotası Yalnız bu rotanın da uzunluğu çok fazla değil, sadece 4 km kadar.

Güvercinlik vadisi de aynı şekilde Uçhisar'ı Göreme'ye bağlıyor ama onun da uzunluğu 4 km'den kısa.
    Ilginç olan şey, Türkiye'nin belki de Dünyanın en kaliteli MTB parkurları bu bölgede olmasına karşın, MTB'ye bien çok fazla kimse görnümemesi etrafta turistlerden başka. Aynı şekilde çoğu yürüyüş rotası olan bu vadilerde daha çok yabancıları görüyoruz. Kapadokya'yı ziyaret eden yerli turistler, daha çok arabaları veya otobüsleri ile gelebilecekleri yerleri tercih ediyorlar veya MTB kullanıcıları da bisikletlerini bu yollara sokmakta birazcık çekinik davranıyorlar veya ben pek rastgelmiyorum nedense.

sayfasında geçtiğimiz yılki gezimizde çok sevdiğimiz rotalardan birisi Paşabağ'a iniş rotası var.

ratm ve vulkanlodbrok bunu beğendi.
  13. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    @curiosis haklısınız. Ne yerli turist ne de yerli halkın bisiklete ilgisi yok. Kayseride Downhill şampiyonası oldu genel camia dışında gelen yok. Salcano Kapadokya'da bir organizaston gerçekleştirdi. Ne yazıkki ilgi yine çok düşük. Ben üniversitede öğrencilerimin dikkatini çekmeye çalışıyorum. Ancak gençlerinde ilgisi genel olarak düşük.

@curiosis haklısınız. Ne yerli turist ne de yerli halkın bisiklete ilgisi yok. Kayseride Downhill şampiyonası oldu genel camia dışında gelen yok. Salcano Kapadokya'da bir organizaston gerçekleştirdi. Ne yazıkki ilgi yine çok düşük. Ben üniversitede öğrencilerimin dikkatini çekmeye çalışıyorum. Ancak gençlerinde ilgisi genel olarak düşük.

14. MertAhci35

MertAhci35 Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Gerçekten güzel ama bir o kadar tehlikeli rota bende öyle yerlerden geçtim bisikletle ancak 2-3 kere kayar gibi oldum fazla riske girmedim yavaş gittim :)

15. vulkanlodbrok

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    @MertAhci35 evet haklısınız. Bazen hemen yanınız uçurum. Özellikle yazın ve bu aylarda toprak sanki deniz kumu gibi çoğu yerde. Tekerleri aniden kitlediği için bende birkaç defa düştüm. Neyse ki uçurum kenarlarında düşmedim:):):):)