A-101 de alyen takım 4 lira

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Alyenim yok demeye değmez alsak mı bir tane ağır mıdır ki bültende gördüm

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
baktım 20 haziran perşembe günü gelcekmiş.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
ben kullandım gayet kullanışlı ve güzel :in: :allright

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
görünüşte alyan ama bu tip ucuz ürünler biraz zorlama bikaçkez kullanımdan sonra köşeli yerleri özelliğni kaybediyor ovalleşiyor sonuçta herzaman lazım olacak bişey bizlere 5-10 daha verip iyisini tek seferlik almak daha mantıklı tekzen koçtaş gibi mağzalarda bulunuyor

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Eğer hiç yoksa alın . Cunku 4 lira :D hemen bozulacak halı yok ya kullanırsın bıraz . Bir kutu kola yanında bıse alıyosun 5 lıra para gıdıyo :D

Birde a101 de sırt cantası vardı heral gazetede yanlıs gormedıysem 20 lıra acaba cok fazla terletır mi sırtı o .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
almayın. koçtaştan 5 liraya aldım zamanında, 4. kullanımdan sonra uçları sıyrıldı. cetaform, izeltaş gibi sağlam markalar varken bu çöplere para vermeyin. bisiklet tamiri için ucuza kaçmayın sonra yarıyolda kaldığınızda kafanızı vuracak taş ararsınız.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alyen anahtar önemli, eğer malzeme kalitesiz ise ufak bir zorlamada anahtar burulacak, bir sonraki denemenizde kırılacaktır. Yamultmadan kullanabilmişseniz de kısa süre sonra yukarıda söylendiği gibi köşe hatları yuvarlanacak ve vida başını tutmamaya başlayacaktır. Kaliteli bir ürün alın başınız ağrımasın.

• Beğen
Tepkiler: yusuf tunçer

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Kaliteli var bende ama çok ağır bir şe hangi tamirlerde alyen lazım oluyor daha yolda lazım olmadı da merak ettim

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklette ayna kol ve disk fren harici yolda ben de kullanmadım henüz... Mesleğim gereği klima gaz vanalarında çok alyen anahtar yamultup kırdığım için söylüyorum kaliteli olması gerektiğini. Şöylede faydalı bir yazı buldum:

(link)

http://www.mtbtr.com/uploads/1318Z3.JPG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mutlaka kaliteli allen anahtarı alınmalı. Ben yıllardır Rc araba-helikopter ve uçaklarla ilgileniyorum. Ve bu araçların tümünde allen vidalar kullanılıyor. Kalitesiz allen vidaya da zarar veriyor ve sık sık sıkıntı çıkarıyor. Vida biraz fazla sıkılı ise çıkarmak çok zor oluyor ve çoğunlukla da allen zarar görüyor. Üst fotoğrafta ki gibi kaliteli bir allen var bende de . Rc helikopterlerde de (link) linkde ki seti kullanıyor çoğu kişi, çok kaliteli ancak en büyük uç 3 mm olduğundan bisiklet için kullanılmaz.