Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

_yardim_

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Cycleone tarafından paylaşıldı.

1. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Küçüklüğümden beri bisiklet kullanıyorum ve son 4 senedir yaz aylarında(4 ay) yüksek tempoda dağ bisikleti kullanıyorum(her gün 10-12km).

Ağır,hantal son derece basit olan dağ bisikletimle her türlü ekipmana sahip gayet iyi bir yol bisikleti kullanan biriyle yarıştığımızda kafa kafaya yarışabiliyorum ve hatta geçebiliyorum.

Artık profesyonel anlamda bu sporla uğraşmak istiyorum fakat İstanbul'da profesyonel bir bisiklet kulübu bulamadım.

Sizlere sormak istediğim Türk Milli takımında yer alıp Uluslararası turlara katılabilmek için ne yapmam gerekir , tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çokmu saçma bi soru sordum acaba :D Kimse cevaplamadı....

3. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hic saçma değil, İstanbulda clup catısı altında dahi olmadan ciddi antreman turları var. Mesela anadolu yakasında HIZ nickle acılmıs gubu takip ederseniz grup içersinde yarışlara hazırlanan ve derece almış arkadaşlar var, Hız da uluslararası yarışmış bir sporcudur.Avrupa yakasındada ametör ancak çok iyi antrene olmuş arkadaşlar var.

Cycleone bunu beğendi.
  4. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cevabınız için teşekkür ederim.Türkiye Bisiklet Federasyonundaki 2009 yılı yarış takvimine baktım fakat İstanbulda düzenlenen hiç yarış yok.Ferdi lisans alıp T.B.F nin düzenlediği tüm yarışlara katılabilme imkanı var ama sitedeki bilgiler yeterli değil.Mesela Alanyadaki bir yarışa katıldığımızda Alanyaya gidiş-konaklama-antrenman-bisiklet bakımı-ekipman vs. tüm bunları kendimizmi karşılıyoruz?

Birde İstanbul anadolu yakasında lisans alıp profesyonel sporcu olarak antrenmanlara katılıp yarışlara gidebileceğim bir bisiklet kulubu varmı_?

5. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    selam,

ferdi sporcular her türlü masrafı kendileri üstlenmek durumundadır adı üzerin de ferdisiniz.

anadolu yakasında ve tüm istanbulda tek takım vardır Atillabisikletkulübü , internet sitesi de www.atillabisikletkliniği.com dur. Takım sahibi Atilla ATAY hem milli sporcu hemde yutdışı pro turlara katılmış türkiyedeki ender isimlerdendir. Kendisini yerinde görüp telefonla musait olup olmadığı hakkında bilgi alarak görüşebilirsin. Hiç çekinme çok kişiyi yetiştirmiş ve her kes tarafından saygı gören sporcu dostu ağabeyimizdir.

cemm ve Cycleone bunu beğendi.
  6. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Delta Bisiklet clubunden de lisans cıkartabilirsiniz, sağlık raporu 4 resim ve nufus kopyası 2 adet vermeniz lisans cıkartmak için yeterli.

Eskiden yeşilyurt bisiklet klubü ve Anadolu Hiasarı da vardı , halen aktiflermi bilmiyorum, Sirkecide pedal spor Bülent Bey de eski bisikletçidir , o da klüplerinden bahsetti,
    bahsettiğim linklerdeki turlara gelebilirseniz tanışma ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz , yarışan arkadaşlarlada konusabilirsiniz

Cycleone ve sprint bunu beğendi.
  7. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    lisans çıkartmak için ille de bir spor kulübüne gitmeniz gerekmez, gsim Altunizda tesislerine giderek ferdi olarak da lisans çıkartabilirsiniz. sağlık ocağından sağlık raporu kimlik fotokopisi ve 2 ad fotoğraf ile birkaç günde lisansınızı alabilirsiniz. Kulüpten lisans çıkartırsanız o kulüp sizi sporcusu olarak gösterecektir ama siz o kulüpten fayda alacak mısınız? kulüp çıkar ilişkileri çerçevesinde sporcu alır , siz patron olsanız ne yapardınız bir düşünün , günün sonunda spor da olsa bu iş ticarettir ve ticaret para kazanmayı gerektirir.

Cycleone bunu beğendi.
  8. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim...

9. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Azim ve istekli olman bu iş için ilk koşul ve bu sende var. Bu iyi...Ama eksik olduğun yan günlük 10-12km diye bahsettiğin mesafe profesyonel veya yarı-prof düzeyde sadece bacak ısıtma mesafesidir...Yol bisikleti yarışlarında tutunabilmen için bu sürüşlerin minimum 80-90km mesafe düzeyinde ve eğim durumuna göre ortalama 35-40km/h ortalama tempo ile sürdürebilmen gerekir.

Yaş müsait, istek var, inanç var...Gerisi kolay:) Neden olmasın?

Cycleone ve Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  10. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aytaç Bey in söylediklerini yakından görmek adına , hem bana göre en düzgün parkur olan Bostancı-Sabiha Gökçen parkurunu görmek , hemde antreman temposu adına Anadolu Yol bisiklet grubu antremanına (cumartesi Pazar 9:00 Bostancıdan başlıyor, bizde avrupa yakasından bisikletle giderek katıldıgımız oluyor) deneme maksatlı katılmanızı önermek isterim
    selamlar

11. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim katılmayı bende istiyorum müsait olduğum en yakın zamanda aranızdayım.Fakat ben MTB kullanıyorum.Henüz yol bisikletim yok.Grubun hız ortalaması ve katılan arkadaşların yaşları kaç acaba (Ben 19 yaşındayım aranızda ufak kalmiyim sora :D )

Şimdiye kadar hiç ciddi bir antrenmana katılmadım.Benim için sizler gibi tecrübeli bisikletçilerin görüşleri önemlidir.Sonuçta önemli olan kendin hakkında ne düşündüğün değil başkasının senin hakkında ne düşündüğüdür.

Bostancı'da tam olarak buluşma yeriniz neresi? Sabiha Gökçen'e gidip-dönmeniz ne kadar sürüyor birde yemek ihtiyacınızı nerede ve nasıl karşılıyorsunuz?

12. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    10-12 km'lik mesafeyi bir haftada 25'e çıkarabilirsin bence. Ondan sonra da git gide daha büyük mesafeler sürersin. İyi çalışırsan 2-3 ay içinde 150km'e kadar çıkabilirsin bence :10:

13. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    selamlar,

Öncelikle grup yaz saati uygulamasına geçti, artık saat 08:30'da hareket ediliyor. Sabiha'ya kadar genelde şöyle gidiliyor. Bostancıya kadar düşük tempo gidilir. Bostancı iskeleyi gecince grup formasyonu alınır ve rüzgara göre ortalama 28-30 km/h hız ile Pendik Tershanesi'ne kadar gidilir. Burada zaman zaman işi olduğundan veya yorulduğundan geriye dönenler olur. Daha sonra tempo biraz artar hafif yukarı bi eğim vardır ama pek hissedilmez, grupta bölünmeler olur ancak sabiha gökcen sapağına gelen dinlenmek için ve grubun toplanması için beklemeye başlar. Grup toplandıktan sonra geriye dönüş başlar ki eğim hafiften aşagı oldugu için tempo artar. Pendik tershanesi'ne varmadan bakkalda tekrar grup toplansın diye beklenir ve bostancıya kadar 30-35 km/h ortalama ile dönülür.

Genel olarak klasik rota böyle gidiliyor.Ben Avrupa yakası'ndan geliyorum evden cıkıp dönmem yaklaşık 95 km'yi buluyor. km saatim ortalama hızımın 28-32 km/h arasında değiştiğini gösteriyor genelde. Yemek konusunu sormuşun, yemek için herhangi bir organizasyonu yok grubun, adı üzerinde antrenman grubu, ancak formana muz vb. atıştıracak bişi koyarsan enerji alman için faydalı olur.

Benim sana tavsiyem, eğer ciddi antrenman yapmak istiyorsan mtb, yol bisikleti farketmez grubun temposuna uyarak,gücünü koruyarak kendini geliştirmen, birkac sefer kopar geri kalır hatta yorulup dönersin, sonrasında sende grubun temposuna uyarsın. bende yaklaşık 1 seneyi gecen süredir uzak kalmıştım spordan, bu hafta gruptan koptum sonlarda,ama bir kac haftaya toparlarım kendimi.

insallah yardımcı olmuşumdur.

Cycleone ve Alp Aslan bunu beğendi.
  14. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Atila sağolsun çok iyi açıklamış sabiha gökçen turu ile bilgileri, ne yaparım ne ederim diye çok düşünme bisikletine atla ve 08:30 erenköy kantarcı durağı yada 08:40 bostancı ido'da ol, bende uzun süre mtb ile katılmıştım ve aylarca pendikten tek başıma geri dönmüştüm ama sen gençsin ve mtb ilede bu işi kıvırabilirsin daha sonrada bir yol bisikleti sahibi olduğunda antremanlardan çok daha fazla keyif alırsın,antreman konumuzuda burdan takip edebilirsin, http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=542346#post542346 kolay gelsin

Cycleone ve Atila Filmer bunu beğendi.