__Kolaylaştırılmış Çanakkale Gezisi__(Gelibolu Turu)

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Ümit Bozyılan

tarih olarak 20-21-22 mart olmasını tercih ederim, aksi takdirde ben gelemeyeceğim. Bu haftasonu havalar biraz daha iyi olacakmış ama yine de yağmur yağma olasılığı var.

Scudo

marule

Daimi Üye
Tepki
406
konu uzun zamandır sessiz. arkadaşlar canlanalım :)

Herkes için son durumu yazıyorum. Ben bu cuma Ümitin belirttiği rotayı izleyerek keşana ordanda geliboluya gideceğim. Bagaj alamadım, bir kaç firmaya sordum ellerinde yokmuş, bu durumda çadır götüremeyeceğim konaklama olarak pansiyon düşünüyorum. İlk 2 günün durumuna bağlı olarak pazar günü sabah otobüsle istanbula dönmeyi düşünüyorum. Eğer durumlar iyiyse pazar akşam da dönebilirim. Hava durumu şöyle

Cuma günü Malkara (Keşan yakınlarında) 12 C, parçalı bulutlu, yağış bekleniyor
Cumartesi günü Gelibolu 6-15 C, yağış bekleniyor

artık son ayarlamaları yapabiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
konu uzun zamandır sessiz. arkadaşlar canlanalım

Herkes için son durumu yazıyorum. Ben bu cuma Ümitin belirttiği rotayı izleyerek keşana ordanda geliboluya gideceğim. Bagaj alamadım, bir kaç firmaya sordum ellerinde yokmuş, bu durumda çadır götüremeyeceğim konaklama olarak pansiyon düşünüyorum. İlk 2 günün durumuna bağlı olarak pazar günü sabah otobüsle istanbula dönmeyi düşünüyorum. Eğer durumlar iyiyse pazar akşam da dönebilirim. Hava durumu şöyle

Cuma günü Malkara (Keşan yakınlarında) 12 C, parçalı bulutlu, yağış bekleniyor
Cumartesi günü Gelibolu 6-15 C, yağış bekleniyor

artık son ayarlamaları yapabiliriz

merhaba Mert :)
evet arkadaşlar benim de gözüm kulağım bu başlıkta,,,derslerin yoğunluğundan konuya bir süredir mesaj yaz(a)madım, ama tur konusunda çabalarım devam ediyor...

tarih konusunda Mahmut Aslan, ve Marule bu hafta sonu için uygun olduklarını belirttiler :). Benim için de uygun olduğundan bu tarihi kesinmiş gibi düşünerek hazırlıklara başladım...

bir aksilik olmazsa izmir-çeşme turundan sevgili arkadaşım Ozan da bizlere katılacak.

tur masraflarının bir kısmını üniversite tarafından finanse edilmesi üzerine çalışıyordum bir süre...
bağlantı kurduğum kişilerden olumlu geri dönüşler aldım.ama büyük ihtimalle bu haftasonuna yetişmeyecek ne yazık ki...
bundan sonra yapacağımız turlarda mutlaka bunu ayarlamaya çalışacağım...

bu arada; arkadaşım Fatih için bisiklet arama çabalarım tüm hızıyla sürüyor. :).

Mert(marule), bagaj için sirkecideki aslı bisiklete bakmanı tavsiye ederim...geçen hafta eldiven almak için uğradığımda, tavana asılı birçok bagaj görmüştüm. çarşamba ve perşembe günü var daha önümüzde :). hep beraber çadırda kalalıımmm :)

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Konudaki mesajları tarayıp, katılmayı düşünen arkadaşlarımızın listesini çıkardım.

• kayhan1907: Kayhan abiyi bu akşam, mesai saati bitince arayıp balıkesirden gelip gelemeyeceğini öğreneceğim. :)
  • keremakgun: son durum için özel mesaj gönderdim…
  • catngs : son durum için özel mesaj gönderdim…
  • Engin YILDIZ. son durum için özel mesaj gönderdim…
  • mahmut aslan: tel:0 532 497 88 67 mail: kuazimolo@yahoo.com
  • marule
  • AppRoacHaTe
  • Ümit Bozyılan tel: 530 575 60 50 mail: bozyilan@gmail.com
  • Fatih Tuzlu, kendisine bisiklet arıyorum halaa...bulabilirsem o da geliyor :) telefonu:0505 763 18 09

arkadaşlar son 3 gün :)...
katılacak herkesin konuyu kontrol etmesi ve birbirimizden haberdar olmamızda fayda var...irtibat telefonlarımızı da yazarsak daha iyi olur...
sevgilerle...

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Öncelikle Çok güzel bir tur olacağı belli. Yaza bi daha olursa katılabilirim.

4 sene çanakkale de okudum. Buna sığınarak bir şey söyleyeceğim. 18 Mart ve sonrası ilk ve orta okulların turları başlar. Oyüzden çok kalabalık olur Çanakkale. Size tavsiyem gitmeden önce pansiyondan yer ayırtmanız. Çünkü merkezdeki otellerde kalmak isterseniz fiyatlar bir çoğunuza pahalı gelebilir.

Katılacak arkadaşlara Kazasız Belasız yollar diliyorum.

Not: Çanakkale ile sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.

• Beğen

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Ümit Bozyılan

tuzlada oturduğum için şu 2 gün içinde aslı bisiklete gitme gibi bir durumum malesef yok :( ama matımı ve diğer eşyalarımı getircem yanımda artık biriniz beni çadırda ağırlarsınız :)

bu arada başlıca "kesinlikle" getirilmesi gerek şeyleri yazayım

*iç lastik
*pompa
*lastik tamir kiti
*alyan anahtarı
*eldiven
*kask
*yağmurluk (battal boy çöp poşeti de olur (link) )
ve en önemlisi
****SU için şişe veya termos

• Beğen

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@Ümit Bozyılan

Merhabalar,
Tura katılamayacağım :( Durumumu özel mesajda belirttim. Belki başka bir turda görüşmek üzere hoşçakalın

• Beğen

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Öncelikle Çok güzel bir tur olacağı belli. Yaza bi daha olursa katılabilirim.

4 sene çanakkale de okudum. Buna sığınarak bir şey söyleyeceğim. 18 Mart ve sonrası ilk ve orta okulların turları başlar. Oyüzden çok kalabalık olur Çanakkale. Size tavsiyem gitmeden önce pansiyondan yer ayırtmanız. Çünkü merkezdeki otellerde kalmak isterseniz fiyatlar bir çoğunuza pahalı gelebilir.

Katılacak arkadaşlara Kazasız Belasız yollar diliyorum.

Not: Çanakkale ile sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.
arkadaşlar tur tarihi konusunda yapılan yorumlar için çok teşekkür ediyorum. Dün akşam geliboludan gelen, akrabalarım; ve onların anlattığı olumsuz koşullar; durumu daha iyi anlamamı sağladı.

tur tarihi konusunda yeni bir düzenleme yapmamız gerekiyor; marule ile konuştum, bu hafta sonu yola çıkamayacağım(ız) için af diledim,,,

Turu daha sıcak havalara, nisan ortasına erteleyelim, diye düşünüyorum.
Daha iyi bir organizasyonla, belki hatta sponsorluk desteğiyle; daha çok bisikletsever, yoğun olmayan çanakkale yollarında, ılıman bir havada pedallarız...

bu ertelemeler için hepinizden özür diliyorum...
konu; nisanın ilk haftası tekrar canlanmak üzere, bir süre uykuya dalacak sanırım...

• Beğen
Tepkiler: mahmut aslan

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
ümit aslında bu hafta gitseydik oldukça sıkıntı çekicektik.ben meteoroloji mühendisliği öğrencisiyim.senin ve marulenin kesin geleceğini öğrenince ,bugün bölüm hocalarından güvenilir bi tahmin almak için okula gittim.cumartesi öğleden sonra oldukça şiddetli yağmur bekleniyo. cuma ve pazarda bulutlu,

turu ertelediğini öğrenmeseydim, ben erteleme teklifinde bulunucaktım.

senin tur programını görünce heveslendik ama hava koşullarını düşünmek gerek,aksi takdirde keyif alamayız.

tarihi açık bırakmak yerine, kesinleştirelim istersen. böylece herkes kendini ayarlar o tarihe göre ?

ben özel mesaj atamıyorum henüz

kauzimolo@hotmail.com msn adresim, burdan daha rahat iletişim kurabiliriz.

• Beğen