__Kolaylaştırılmış Çanakkale Gezisi__(Gelibolu Turu)

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar, çok güzel bir rota seçmişsiniz, Lakin Keşan Gelibolu arası yol genelde iki şerit tek gidiş tek geliş. Özelikle Bolayır ile güneyli arası 7 - 8 km.lik bölüm de emniyet şeridi sıfır ve bisikletle sürüş oldukça riskli. Yollar düzgün olduğu için araçlarda süratli kullanılıyor ve birbirlerini sollarkende tehlike yaratıyorlar.
Tavsiyem bu tür dar kısımlarda daha yavaş gidiliyor olsada toprak kısma inmenizdir.

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan
Scudo

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@Ümit Bozyılan

Merhabalar,
Cuma günü mesaim saat 14:10 da bitiyor. Bu durumda Keşan'dan size katılamayacağım :( Burada bir kaç arkadaşa haber verdim, eğer onlarda gelirlerse bir plan yapıp bir şekilde biz de size katılacağız. Bu arada Keşan'daki arkadaşın kim? Tanışırsak, buradan bir bisiklet ayarlamaya çalışırım. Ben Keşan Ahmet Yenice İlköğretim Okulunda Matematik Öğretmeniyim. İstediği zaman okula gelebilir.

• Beğen

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@ABY

Merhabalar,
ABY çok önemli bir noktaya değinmiş. Daha önce arası gezilerimiz olmuştu yolun bazı yerleri gerçekten tehlikeli. Aşağıdaki fotoda gördüğünüz gibi bazı yerlerde (korudağ) kanalların içinden gitmek daha güvenli.

@Keşan-Adilhan

http://img221.imageshack.us/img221/5089/0803080008zj5.jpg

• Beğen

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Bolayır içine girip eski İstanbul yolundan Geliboluya girebilirsiniz araç trafiği 0 diyebilirim bu yol için.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Merhabalar,
Cuma günü mesaim saat 14:10 da bitiyor. Bu durumda Keşan'dan size katılamayacağım Burada bir kaç arkadaşa haber verdim, eğer onlarda gelirlerse bir plan yapıp bir şekilde biz de size katılacağız. Bu arada Keşan'daki arkadaşın kim? Tanışırsak, buradan bir bisiklet ayarlamaya çalışırım. Ben Keşan Ahmet Yenice İlköğretim Okulunda Matematik Öğretmeniyim. İstediği zaman okula gelebilir.

Katılmanız çok iyi olur! Mutlaka bir yolu vardır aslında...

yardım teklifin için çok teşekkür ederim. bu forum harika, yardımsever insanlarla dolu.bunu zamanla daha iyi anlıyorum...
Arkadaşım ;Fatih Tuzlu; liseyi Edirne Fende yatılı, üniversiteyi de ist üniv. endüstri mühendisliğinde okuduğu için uzun bir süredir keşanda sadece tatil zamanlarında bulunuyor.

yapmam birkaç ödevim biter bitmez rota konusunu, önerileri göz önüne alarak ayrıntılı olarak tekrar araştıracağım.Gezi yazınızın linkini bilmem çok iyi oldu...

sevgilerle

marule

Daimi Üye
Tepki
406
@Ümit Bozyılan

ümit merhaba, ilk çanakkale konusundan beri takip ediyorum. Büyük ihtimalle beraber gideceğz istanbuldan (tam net bu cuma belli olacak). 20 mart cuma sabahı 6da haremde olurum. (traih değişirse o zaman bir durum değerlendirmesi yaparız :) ) Çadır-mat-çanta yı bu 2 hafta içinde tamamlayacağım. çok zevkli bir tur olacak gibi görünüyor. Şu cuma bir gelse de durumu netleştirebilsem :)

not: antremanlara başladım 2-3 günde bir molasız, 15 km uzunluğunda, %3 -%4 eğimli yokuş tırmanıyorum sırf o başlangıçtaki dağı atlatabilmek için :)

• Beğen

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar,
18 Mart haftası yapacağınız Gelibolu turunu bölgede muhtemel ziyaretçi akını ve çok yoğun araba trafiğini de göz ardı etmeden planlayın.

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
yoğunlukta geziden bir sey anlayamayız.. hem kalacak yer sıkıntısıda çekilir.. mart sonu ya da nisan başı olursa bende gelirim.. tarih fark etmez..

tolga..

• Beğen

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
merhaba arkadaşlar,

bisikletliler derneğinin kadınlar günü gezisi ekibini görüp ' ya bu kadar bisikletli ne zaman buluşup anlaşıp yola çıkabilmiş' diye afalladıktan sonra ( kapkara asfaltta serap etkisi yaptı çünkü :) ) kendilerinden öğrendiğim bisiklet foruma üye olup akabinde yazdığım ilk mesaj.

gezi programları özellikle en çok ilgimi çeken bölüm oldu,

tur programı oldukça iyi, Ümit bozyılanın programı hazırlarken epey keyif aldığını tahmin edebiliyorum .

aytekin erkazanın programına göre oldukça kolaylaştırılmış :D bu programa katılmayı çok isterim...

son durum nedir acaba ?

• Beğen

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
http://i44.tinypic.com/ngx2si.jpg

Bu program nedir?nerden ediniriz?ben hala sonymap kullanıyorum.Gerçi yükselti vermemesi dışında pek bir problem yaşamadım ama.Bu pek bi hoşuma gitti ya. Teşekkür ederim şimdiden

Rahman Ketenciler

Daimi Üye
Tepki
504
@Battalcan

Merhabalar,
Bende aynı soruyu tam Ümit Bozyılan'a soracaktım ki, resmin sağ alt köşesinde Copyright 2008 MapMyFitness, LLC" diye bir yazı gördüm. Sonra google da aratınca öğrendim, (link) diye bir site varmış. Hemen üye oldum tabi. Herhangi bir program gerekmiyor. Site üzerinden çalışıyor. Benim de çok hoşuma gitti :D

• Beğen
Tepkiler: Battalcan

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
ümit merhaba, ilk çanakkale konusundan beri takip ediyorum. Büyük ihtimalle beraber gideceğz istanbuldan (tam net bu cuma belli olacak). 20 mart cuma sabahı 6da haremde olurum. (traih değişirse o zaman bir durum değerlendirmesi yaparız ) Çadır-mat-çanta yı bu 2 hafta içinde tamamlayacağım. çok zevkli bir tur olacak gibi görünüyor. Şu cuma bir gelse de durumu netleştirebilsem

not: antremanlara başladım 2-3 günde bir molasız, 15 km uzunluğunda, %3 -%4 eğimli yokuş tırmanıyorum sırf o başlangıçtaki dağı atlatabilmek için

Merhaba Marule!
Foruma uzun süredir mesaj yaz(a)madığım için mesajları takip etmiyor sanmayın... :) üniversite yüzünden çok yoğun bir dönemdeyim.

Gelecek olmana çok sevindim...Umarım malzemeleri zamanında tamamlayabilirsin. Gerçi havalar böyle gittiği taktirde geziyi ertelememiz gerekeceğinden, bol bol zamanın olacak... :)
Antremanların kolay gelsin, he birde unutmadan çok fazla antreman yapma lütfen, yoksa biz yetişemeyiz sana :)

Selamlar,
18 Mart haftası yapacağınız Gelibolu turunu bölgede muhtemel ziyaretçi akını ve çok yoğun araba trafiğini de göz ardı etmeden planlayın.

yoğunlukta geziden bir sey anlayamayız.. hem kalacak yer sıkıntısıda çekilir.. mart sonu ya da nisan başı olursa bende gelirim.. tarih fark etmez..

tolga..

Öneriler için teşekkürler. Tarih konusunda aşağıdaki tarihlerden sizin için en uygun olanını seçebilirseniz sevinirim.

(Not:Zaten birçok kişinin yazdıklarıyla, yollar konusunda fikrimiz var, ama yine de bu hafta içinde çanakkaleye arabayla gidebilirim. Eğer olursa, yolları trafiği ayrıntılı gözlemleyip, sizlere aktarırım)

merhaba arkadaşlar,

bisikletliler derneğinin kadınlar günü gezisi ekibini görüp ' ya bu kadar bisikletli ne zaman buluşup anlaşıp yola çıkabilmiş' diye afalladıktan sonra ( kapkara asfaltta serap etkisi yaptı çünkü ) kendilerinden öğrendiğim bisiklet foruma üye olup akabinde yazdığım ilk mesaj.

gezi programları özellikle en çok ilgimi çeken bölüm oldu,

tur programı oldukça iyi, Ümit bozyılanın programı hazırlarken epey keyif aldığını tahmin edebiliyorum .

aytekin erkazanın programına göre oldukça kolaylaştırılmış bu programa katılmayı çok isterim...

son durum nedir acaba ?

Foruma hoşgeldin, Mahmut Aslan...ilk mesajını bu konuya yazdığın için teşekkürler :)
proğram hazırlamak yorucu olmasının yanında bir o kadar da keyifli...
Katılman bizleri çok sevindirir. istanbuldan yola çıkacak kişi sayısı gittikçe artması beni çok sevindiriyor.

son durum:

• gezi rotası ve konaklanılacak yerler muhtemelen ilk mesajda yazdığım gibi olacak.
  • Gezi tarihleri için 13-14-15 mart veya 20-21-22 mart tarihlerini önerilmişti, bu hafta çok soğuk geçtiğinden, bu konuda öneri bile yapılmadı :).
  • bisikletle gelibolu turu duyurusunu ilk başlatan, Aytekin abi de soğuklar yüzünden turunu süresiz olarak ertelemiş...

Tur için herhangi bir zaman problemi olmayan ve bu yüzden de kararsız kalan birisi olarak hepinizden rica ettiğim önemli birşey olacak.
  1. 20-21-22 Mart
  2. 27-28-29 Mart
  3. 3-4-5 Nisan
  4. 10-11-12 Nisan
tarihlerinden sizin için en uygununu seçip mesajınızın en altına yazabilirmisiniz?
Sizin de zaman sorununuz yoksa, kesin olarak karar vermemiz açısından lütfen tek bir tarihi seçin. :)

Bu program nedir?nerden ediniriz?ben hala sonymap kullanıyorum.Gerçi yükselti vermemesi dışında pek bir problem yaşamadım ama.Bu pek bi hoşuma gitti ya. Teşekkür ederim şimdiden

tam sorunuza cevap yazarken cating arkadaşımız söylemiş. :) ... bisikletçiler için çok faydalı bir site gerçekten. Benim en çok beğendiğim özelliği, toplam tırmanış ve toplam iniş değerlerini göstermesi...

Bu kadar uzun bir mesajın çok hoş görünmediğinin farkındayım :) Ama daha önceki tecrübelerimden modaratörlerin mesajları otomatik olarak birleştirdiğini bildiğim için, buna gerek kalmadan kendim birleştiriyorum...

sevgilerle..

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
merhaba,

öncelikle benim için zaman sorunu yok. işlerimi kolaylıkla bu tur için organize edebilirim.ama erken olması tercih sebebi ,çünkü oldukça sabırsızlanıyorum :D

20 - 21 - 22 mart uygun

bunun dışında , konaklama konusunda çadır yada pansiyon seçenekleri netleşmediyse

pansiyondan yana oyumu kullanmak istiyorum :D

ama çadır olarak karar verildiyse memnuniyetle gruba uyarım.

0 532 497 88 67

kuazimolo@yahoo.com

• Beğen

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
merhaba,

öncelikle benim için zaman sorunu yok. işlerimi kolaylıkla bu tur için organize edebilirim.ama erken olması tercih sebebi ,çünkü oldukça sabırsızlanıyorum

20 - 21 - 22 mart uygun

bunun dışında , konaklama konusunda çadır yada pansiyon seçenekleri netleşmediyse

pansiyondan yana oyumu kullanmak istiyorum

ama çadır olarak karar verildiyse memnuniyetle gruba uyarım.

0 532 497 88 67

kuazimolo@yahoo.com

konaklama konusunda isteyen istediği yerde konaklayacak...çadırı olanların iki olmayanların ise tek seçeneği var :).
yanımda 3 kişilik ucuz ve hafif carfur çadırını götüreceğim, hava uygun olmazsa ya da çok iyi bir fiyata pansiyonla bulabilir isek pansiyonda kalacağım...

irtibat numaranızı aldım.

benimkiler,

mail, gtalk ve msn : bozyilan@gmail.com

cep tel: 0530 575 60 50

özellikle mail adresim sürekli günceldir.Buradan 24 saat ulaşabilirsiniz...

ramazankurucay

Forum Demirbaşı
Tepki
788
ümit mazemeye para verme ben gelemiyorum büyük ihtimalle....eğer malzeme ihtiyacın varsa gel bana ben karşılıyım na lazımsa...

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Ramazan abi, sen gel ya!! :)...
bak o kadar tarih seçeneğimiz var, mutlaka vardır boş bir zaman...
malzemelerini paylaşma teklifin için çok teşekkür ederim. Bu bir öğrenciye yapılabilecek en güzel iyilik... Ama sen geleceğin için bunu düşünmüyorum bile(?)

• Beğen
Tepkiler: ramazankurucay

lemagro

Üye
Tepki
39
ümit aytekin erzan seninle gurur duyduğunu söylememi istedi
turunu soğuklar yüzünden süresiz ertelediğini yazmışsın doğru ama bu sadece nedenlerden biri ayrıca ağır bi soğuk algınlığı geçiriyor kötü öksürüyor sevgilisi ve annesi sefere çıkmasına engel olmuş iki kadına birden karşı koyamamış şimdiki düşüncesi salı sabahı 03:00-04:00 olarak planlıyor herkese selam söylüyor.....

• Beğen

ramazankurucay

Forum Demirbaşı
Tepki
788
@Ümit Bozyılan

ümitcim teşekkür ederim ama inan boş vakit olsa uçacağım oraya hatta mesut abinin yaptığı gibi yürürüm bile vakit olsa ama yok da yok ..cuma ve cumartesi yoğun olarak seanslarım görünüyor..
keşke gelebilseydim...

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Bu tur nezaman gerçekleştirilecek? Tarih belli mi acaba ?

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351

Tur için herhangi bir zaman problemi olmayan ve bu yüzden de kararsız kalan birisi olarak hepinizden rica ettiğim önemli birşey olacak.

1. 20-21-22 Mart
2. 27-28-29 Mart
3. 3-4-5 Nisan
4. 10-11-12 Nisan

tarihlerinden sizin için en uygununu seçip mesajınızın en altına yazabilirmisiniz?
Sizin de zaman sorununuz yoksa, kesin olarak karar vermemiz açısından lütfen tek bir tarihi seçin.
Sayın NkORHANK :)
tur tarihini yukarıda anlattığım gibi belirleyeceğiz.
diğer bir deyişle, siz ne zaman isterseniz o zaman olacak...:;)