Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

9'lu ruble ve acera aktarıcı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında gurkankas tarafından paylaşıldı.

1. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar 9 lu sisteme geçmek istiyorum ama bütün parçalar yerine sadece ruble ve vites kollarını deiştirerek 9lu sisteme geçebilirmiyim arka aktarıcı uyum sağlayabilirmi.ve birde arkda göbek acera set aldığımda gelen shimano parallax kaset göbek acaba deore ruble uyarmı bu göbeğe...

2. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    aktarıcı muhtemelen uyum saglar ama 9 lu sistem aktarıcısı gibi verim alamazsın
    vites kollarınıı arka gobegi rubleni degiştirmen lazım bide zincir olayı var tabi 9 lu sistem super ince hg ile en iyi verim veriyo senin aynakol dişleri buna uyum saglar mı buda var
    en iyisi toptam degiştirmek ama butce musaitse:rolleyes:

3. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşım 9lu sistemde acera kullanan bi arkadaşım vardı pek bi sorun olmuyo ama zincirini hg yapmalısın 9lu rubleye ıg zincir kesinlikle kullanma derim şu an bende alivio arka aktarıcıya acera göbekle 9lu sistem kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok vites geçişleri gayet başarılı ve sorunsuz ama dediğim gibi zinciri kesinlikle ihmal etmemelisin

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    zincirim zaten hg-50 aktarıcım acera işte deore 9lu siteme geçecem ondan soruyorum.sırf dual kontrol içn :D

5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ben dual kol kullanıyorum, gayet güzel hoş fakat biraz da boş. sırf bu sebepten 9'lu sisteme geçeceksen biraz düşün derim. ayrıca çok pahalı bu dual kollar. bunlar yerine daha güzel yatırımlar ile daha iyi verim elde edebilirsin.

6. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Burda yanılıyorsun güzel kardeşim.Bir bilgi verirken doğruluğundan emin olmadan bilgi verme lütfen.
    8 li ruble uyumlu bir göbeğe 9lu ruble takıldığı gibi,9lu ruble uyumlu göbeğede
    8li ruble takılabilir.Ve kesinlikle en küçük bir uyumsuzluk olmaz.(8li yada 9lu ruble uyumlu göbek dememin sebebi genelde bu şekilde bilinmesindendir.)8li ve 9lu ruble'nin kapladığı mesafe,yani genişlik aynıdır.8li rublede dişli(yaprak) araları biraz daha fazla ve 9lu rublede de daha azdır.(süper ince zincirin gereksinimi de böylece ortaya çıkar)

7. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    9lu sistemde vites/fren kolu olarak sadece dual kolların değil bunun yanında rapidfire kollarında daha uygun fiyata alınabileceğini ve sadece 9 lu vites kolu olarak ta alınıp kullanılabileceğini belirtelim.9lu sistemde dual kol mahkumiyeti varmış gibi yansıtmışsın biraz yanılıyormuyum:)

gurkankas bunu beğendi.
  8. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlile doğrudur.

Bu arada İdris, seni tebrik ediyorum. Okuduğum her mesajında teknik/donanım ile ilgili nokta atışı doğru cevaplar veriyorsun, bravo.

İdris ACA bunu beğendi.
  9. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    cavap için çok teşekkürler.bn 9 lu sisteme dual kontrol istediğim için geçiyorum.bu kollar pahalı demişler ama bn uygun fiyata bulduğun için geçiyorum .

10. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    haklısın

aslında ben kendi bisikletime ankardadaki fırmadan 8 li gobek istedim yanlıslıkla yedili gondermişlerdi 8 li rubleyi denediğimde uyum saglamamıstı o yuzden bu olaya dayanarak cvp yazmıstım ama ogrendiğim iyi oldu bende 9 lu sisteme gececegim zaman gobek masrafından kurtulurum :D

cvp bıraz gec olmus ama konuyu takip etmeyi unutmusum

11. Emre Devseren

Emre Devseren Yeni Üye

Seviye:
    Peki 8 li sistemdeki alivio arka aktarıcımı 9 lu sistem için kullanabilir miyim?
    Modeli yanılmıyorsam RD-M410