950-1150TL Bütçe İle Sıfır MTB Seçimi

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Daha önce ikinci el düşündüğümden buna dönük bir konu açmıştım ama nakit sıkıntım olduğundan taksitle bisiklet alabilir durumdayım artık. Bu nedenle sıfır bisiklet modellerini incelemeye başladım. 2011ler henüz net olarak duyurulmadığından 2010 modellerini inceleyebildim.

Malum iş hayatı monoton ve sürekli oturarak çalışıyorum. Son zamanlarda kondisyon namına bir şey kalmadı. Hatta bel bölgesinde bir türlü durduramadığım ve giderek artan bir yağlanma söz konusu. Spor salonuna gittim daha önce. Fakat sürekli aynı kapalı mekanda çalışmak çok sıkıcı ve faydasını da gördüm diyemem (birazda benim işgüzarlığım tabi:D ). Ayrıca 6 ay spor salonunun maliyeti 600-900 arası değişiyor oturduğum yerde. Yani orta halli bir MTB parası:eek: Ama bisiklete binmek öyle değil. Sporun yanında eğlence de. Bisiklet gruplarına katılmak gibi düşüncelerim de var. Evde oturarak geçirdiğim zamanı da azaltmış olurum bu sayede. Yani özet olarak bu planları hayata geçirebilirsem hayatımda önemli bir değişlik gerçekleşmiş olacak. Forumumuzda da bunun için gerekli atmosfer fazlasıyla mevcut

Aklımda şuan için 2 model grubu var. Liste fiyatı olarak ilk grup 950TL ikinci grupta 1150TL civarında.

İlk Grup 950TL Liste fiyatlı
Miwok 1062D
Sedona 741D (2011 gidondan kitlemeli maşa)
Salcano 303SD

2. Grup 1150Tl civarında
Miwok 1061D
Salcano 255SRD
Carraro 436 D.Daytona

Yazdığım tüm modellerin ortak özelliği (modelleri hariç) hidrolik disk frenli olmasıdır. Zaten aradığım ilk özellik te bu. Çünkü çok sık olmasa da toprak yolda kullanılacak. Aklınıza gelen her konuda düşünceyi yazabilirsiniz. Bu düşünceler benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler

Scudo

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@Doğukan KARBAL

741D de gidondan kilitlemeli maşa olduğundan liste fiyatına 50$ zam gelmiş. Ama 741V de değişiklik yapıldı mı bilmiyorum. Ben V fren düşünmediğimden sormamıştım. Eğer aynı özellik ona da eklendiyse liste fiyatının 50$ arttığını düşünebilirsin.

255SRD yi bir yerde görmüştüm. 1000tl fiyat istedi satıcı. Taksitte yapıyor. Malum liste fiyatı üzerinden tüm marka ve modellerde yaklaşık %10 iskonto yapılıyor. Herhalde eski model olduğu için de satıcı bu iskonto üzerinden taksit yapıyor.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Pazarlık yaparsak seda bısıkletten 2011 d yı 900 tl ye alma ımkanım var mı ??

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
2011 741D liste fiyatı 650$ bu da 1000 tl yapıyor. Nakitte 900e geliyordu. Pazarlığı sağlam yaparsan belki yarı peşin + taksitle 900e yada komple taksitle 950ye alabilirsin. Benim sorduğum rakamlar böyleydi en azından.

Bu arada 50. Mesajım vatana millete hayırlı olsun :D

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Ben cararao yu öneririm. Bu gün yerinde inceledim. Bütçeni biraz artırabilirsen bir üst modeli çok daha iyi tabii. Carraro daytonada alivio ve deore donanım var, Sedona da acera ve alivio mevcut. Bir de Sedona da mekanik disk fren var. Bu rada 50. mesaj nedir arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Mus

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öncelikle ng 255 srd öneririm.ikinci olarakda astro 270 srd

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
Carraro al arkana bakma.Kadro olarak hemen hemen hepsi aynı,carraro donanım olarak daha üstün.Ayrıca harika renkleri var.

• Beğen
Tepki
38
2 gün önce erdoğanlar bisiklete gidip bu bisikleti aldık. (link) standart donanımının üzerindeki malzemeleri sram x5 aynakolu truvativle değiştirdik jantları alexrims ace19 la değiştirdik en önemlisi frenleri hidrolikle değiştirdik lütfü abi sağolsun 1200tl fiyat çıkardı. 1 haftadır bizde karakara düşünüyoduk ve böyle bi karar aldık benim tavsiyem budur ama donanımı biraz daha yüksek olsun diyorsan 2. tavsiyem sedona olucaktır. kolay gelsin

• Beğen

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@emre karakoç

Carraro daytona nın bir üst modeli sanırım fiyat olarak 1300 lere çıkıyor bu da haliyle beni aşıyor. Teşekkürler tavsiyeniz için Bu arada benim bildiğim ve gördüğüm 741D lerde Shimano / 445 Hidrolik fren var. (Bu arada 2011 sedona lar sitesinde ilan edilmiş :D )

50. mesaj da PM atabilme özgürlüğü demek:D

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@Emirhan Kaya

751 de aslında tahmin ettiğim kadar pahalı değilmiş. Liste fiyatı 800$ iskonto artı taksit seçeneği verirlerse neden olmasın:rolleyes:

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@emin öztürk1

Marka ve modeller le kafam yeterince allak bullak oldu bu nedenle çok fazla marka arasında kalmak istemiyorum. Mümkün olduğunca en yaygın ve en tutulan modeller arasında tercih yapmaya çalışıyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@diablogtt911

Donanımların ederi hakkında çok bilgim olmadığından mümkün olduğunca standart donanım üzerinden model bakıyorum. Bu nedenle de tavsiye edilen modellerden tercih yapmak istiyorum. teşekkürler öneriniz için, ayrıca hayırlı olsun güle güle kullanın:)

• Beğen
Tepkiler: diablogtt911

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Alıntı yaparak cevap vermediğim diğer arkadaşlara da önerileri için teşekkürler. Eğer taksitle alabilme imknaım olursa Samet arkadaştan NG255SD yi almayı planlıyorum. Sıfır almak durumunda kalırsam da 436 D DAYTONA 27V, Sedona 751 ve 741(2011) aklımdaki diğer modeller

Bu arada Whistle markasının hiç anılmadığını görünce şaşırdım açıkçası. Ben bu markayı baya tutuluyor öneriliyor diye biliyordum :)