Yokuş tekniği

Scudo

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
Sırt çantası varken virajlarda dönüş esnasında çanta sırt yüzeyinden ayrılarak virajın dışına doğru kendini atmak ister, onun için çanta ne kadar hafif ise o kadar iyi. Bisikletin ağırlık merkezini mümkün olduğunca aşağıda bırakmalıyız. Bu husus dengeyi önemli ölçüde etkiler. Yani yük olabilecek olan eşyaları mümkün olduğunca aşağıda taşımada fayda var. Özellikle virajlarda.

Tepki
22
Bisiklet
Sedona
Bu yararlı paylaşımdan dolayı teşekkürler. Ben de çok dik olmayan uzun yokuşlar çıkıyorum. Sanırım bu bilgiler çok yararlı olacak.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.

emre azer

Üye
Tepki
41
Gürsel abi ne söylerse doğrudur!Uzun yıllardır bisiklete biniyorum kendisi ile bir kaç kez binme şansım oldu hatta televizyona bile çıktık Belgrad ormanında..... Kendisinden bir çok şey öğrendim.Her konuda ve özellikle bisiklet konusunda saygı duyduğum bir insandır.Paylaşım için teşekkürler.
Emre.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A.
Tepki
52
İsim
Ayça
Bisiklet
Carraro
Bu yokuş problemi yüzünden grup sürüşlerine katılamıyorum. Ya çok yavaş çıkıyorum, ya da bir müddet sonra bisikletten inmek zorunda kalıyorum, nabzım yükseliyor vs... :/

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kulaklığı takın %10 fazla performansı garanti ediyorum, ya da ben öyleyim. :)

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Ön tekerin önüne odaklanıp çok ileriye bakmayınca sanki psikoloji olarak tırmanış biraz daha kolaylaşıyor, çok ileri bakınca yokuş gözümde büyüyor.