93. giro d'Italia 2010

Tepki
44
93. giro d'Italia'nın prezantasyonu dün akşam yapıldı...

Tdf den sonra giro'da Hollandadan üstelik aynı şehirden start alacak, tdf'ın tanıtım toplantısında bununla ilgili Eurosport spikerinin 'neden Hollanda'yı seçtiniz' sorusuna tdf'ın patronu Christian Prudhomme çok net bir cevap verdi 'çünkü Hollanda'da dörtbuçuk milyon insan ve bir o kadar da bisiklet var'...

Ortaya bir gerçek çıkıyor, tdf'ın Türkiyeden start almasını hayal bile edemeyiz!!!

01 - 08/5 Amsterdam 8 km TT
02 - 09/5 Amsterdam - Utrecht 209 km
03 - 10/5 Amsterdam - Middelburg 209 km

04 - 12/5 Savigliano - Cuneo 32.5 km TTT
05 - 13/5 Novara - Novi Ligure 168 km
06 - 14/5 Fidenza - Carrara 166 km
07 - 15/5 Carrara - Montalcino 215 km
08 - 16/5 Chianciano Terme - Monte Terminillo 189 km
09 - 17/5 Frosinone - Cava de' Tirreni 188 km
10 - 18/5 Avellino - Bitonto 220 km
11 - 19/5 Lucera - L'Aquila 256 km
12 - 20/5 Città Sant'Angelo - Porto Recanati 191 km
13 - 21/5 Porto Recanati - Cesenatico 222 km
14 - 22/5 Ferrara - Asolo 201 km
15 - 23/5 Mestre - Monte Zoncolan 218 km

16 - 25/5 S. Vigilio di Marebbe - Plan de Corones 12.8 km TT
17 - 26/5 Brunico - Pejo Terme 173 km
18 - 27/5 Levico Terme - Brescia 151 km
19 - 28/5 Brescia - Aprica 195 km
20 - 29/5 Bormio - Ponte di Legno 178 km
21 - 30/5 Verona 15.3 km TT

Toplam 3418 km

15. etap'a dikkat 'Monte Zoncolan' 1730 metre tırmanış, giro'nun kalbinin attığı yer...:)

(link)

Scudo

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
@Soner Sarihan

bayağı bir para vermek gerek. Üstelik lojistik sorun olabilir. Ama Ülke tanıtımında büyük faydası olur yine de şu bir gerçek bunu görecek insanlar yönetmiyor tanıtım fonunu. ben Türkiye'den verilecek startta herhalde gökyüzünden selam çakarım diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Soner Sarihan

bende istiyorum!! ama bir türlü inanamıyorum.

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
Bütün tur çok güzel olacak ama bu üç etabı kaçırmak çok yazık olur.

15. etap harika bir zirve finişi
(link)

16. etap zamana karşı süper bir tırmanış olacak.
(link)

20. etap testere etabı
(link)

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
@Soner Sarihan

İşallah bu hepimizin en büyük hayali, bu federasyon bunu da başarırsa çok da şaşırmam aslında. :)

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
Bugün yapılan 7. Etap son yılların engüzel yarışı oldu. Gerçekten efsane etaptı. Montepaschi Eroica yarışında kullanılan toprak yollar güzergaha konulmuştu. üzerine birde yağmur ve rüzgar eklenince doğa ile mücadele müthiş zorlaştı. Pembe mayoyu taşıyan nibali (basso ile beraber) inişte düşünce bir anda vino, cunego, garzelli, evans, arroyo,pinotti den oluşan bir grup 1,5 dk kadar farkı açtı. Bundan sonrası seyretmeye doyulmayacak görüntüler çıkardı ortaya Vino ataklar yapmaya çalıştı Evans karşılık verdi cunego onları bırakmadı garzelli kopmamaya çalıştı ama koşullar o kadar zorluydu ki mayolar yüzler tamamen çamurla kaplıydı. Bisikletçilerin çektikği acılar tamamen yüzlerinden okunur hale geldi. Yarışın sonunda Evans bu sene farklı olduğunu gösterircesine finişe gelirken yokuşta atağını yaptı ve etabı kazandı. Cunego mücadeleyi 2. Vino ise etabı 3. bitirdi ancak grup Nibali'ye 2 dk fark atınca 1,12 farkla Evansın önünde pembe mayoyu aldı. Seyretmeyenler Eurosport ta özetleri kaçırmasın.

Etap fotoları için : (link)

• Beğen
Tepkiler: binRR

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Mustafa ÇAKAR

mustafa bey bunları yakından takip ettiğiniz için sorum size,dünkü o çamur etabı koşulmak zorundamı,aynı etap bizde olsa ne olurdu,niye o yol gerektiği şeklide yapılmıyor,bir klasikmi olmuş ,yıllarca orada koşulduğu için diyeceğim ama diğer yollarda başta öyleydi ,ama şimdi asfalt,o bisikletlere acıdım,kendi adıma :tura hiçbirşey vermediği kanısındayım,bütün zevki almış gibi benim için .

• Beğen
Tepkiler: Mustafa ÇAKAR

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Mustafa ÇAKAR

Bu sabah özete denk geldim, çamur kısmına anlam verememiştim, spiker de sürekli tarihhe geçecek etap diye söz ediyordu, açıklama için teşekkürler:)

Raicem

Üye
Tepki
3
Bazıları o 7. etap için 20 yılın en iyi etabı dediler. Kesinlikle güzel bir etaptı. Tabi sadist izleyiciler olarak bisikletçiler ne kadar çamura batarsa o kadar zevk alıyoruz etaptan. Garip bir duygu kesinlikle. Hatta o etap için Vinokourov bunu tek günlük klasik yapsanız ben gelirim demiş. 21 günlük turun ortasında ağır bir etap oldu gerçekten. Meraklılarına söyleyeyim 19. ve 20. etaplar cuma ve cumartesi koşulacak. İzlemek lazım.

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
@Fırat Dizman

Çok üzgünüm mesajı yeni okuyorum. Çoğu zaman olduğu gibi görmek istediklerinize bağlı hoşlanıp hoşlanmmak Ancak bu etap yol bisikleti yarışının ruhunu yansıtan çok sık rastlanmayacak bir etaptı. çünkü yol yarışı sadece rakiplerinizle değil rüzgarla,yağmurla ve tabiki yolla savaşmaktır.ben turun tamamını ne yazık ki seyredemedim ama sadece bu etabı kaçırsaydım ve tüm turu seyretseydim inanın çok üzülürdüm. Yol konusuna gelince bu çok açıklandı. Bu rota özellikle seçilmişti. Bu yolu yeni bir yarışta zaten kullanıyorlar ve Paris-Roubaix kadar klasikleşmesini umuyorlar.Yağmur yağacağını hesaba katmamışlardı muhtemelen ama bonus oldu. Tur direktörü yarıştan sonra bayağı şükür duası yapmış olmalı yağmur için. Bu sene Fransa turunda da Paris-Roubaix yolunun bir bölümü kullanılacak. Ve o yolların yanında bu etap çerez kalır. Ayrıca Bisikletçilerin büyük bölümü bunu yaşadıkları en güzel deneyimlerden biri olduğunu düşünüyorlardır eminim.
Bizim tura gelince henüz çok yeni ve daha çok sprinterler tercih ediyorlar ve onlar kaymak gibi yollar isterler. Biraz dağınık bir cevap oldu galiba umarım sizi sıkmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: mazhar

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Mustafa ÇAKARDoğru söylüyorsunuz. Yalnızca bu etap için özel takım formasyonu hazırlıyorlar. Turlar eskisi kadar uzun değil ,bu nedenle etaplar içinde çeşitlilik yapıp , etapları daha belirliyici hale getirmeye çalışıyorlar

• Beğen
Tepkiler: Mustafa ÇAKAR